Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Ohledně Adriho povídek

Přidal Adrian_S dne 15.12.2017 21:22
#3

http://imgur.com/ZbShW3h.jpg


V dnešní době se v knihách, filmech či hrách nacházejí jisté odkazy na něco reálného, co máme skutečně vedle sebe a nějakým způsobem to vnímáme. Těmto „odkazům“ se díky velké popularitě říká „Easter eggy“ (z angličtiny „Velikonoční vejce“). Neptejte se mně, proč tomu tak je, důležitá je ovšem ta skutečnost, že jsem i do mých povídek umístil jisté věci či události, které pocházejí z reálného světa.

Někteří z vás na ně přišli a pobavili se, jiní je vůbec nepostřehli. Zde je seznam příběhů a jednotlivých „Easter eggů“, proto se na ně vrhněme a zjistíme, zda jste je našli či nikoli. Postupem času bude seznam doplněn i pro nedokončená díla (týká se AP VII a AP VIII).

Upozornění: V následujících řádcích se objevují SPOILERY, odhalující děj příběhů či samotných postav. Ti z vás, kteří se nechtějí ošidit o zápletky povídek, nečtěte níže uvedené řádky!
________________________________________________________________________________________________
Před čtením si pusť tohle

________________________________________________________________________________________________

Adriho povídky I - Ruka zloděje
Nejsou žádné easter eggy.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Adriho povídky II - Temná smlouva
Nejsou žádné easter eggy.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Adriho povídky III - Děti Skyrimu

Arakain
V povídce je 10. část pojmenována podle písničky od této české thrash-metalové kapely. (odkaz na písničku)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Adriho povídky IV - Prokletí daeder

Mortal Kombat
V 15. části, kdy je Namiřin stoupenec uvězněn v kleci, k němu Molag Bal pronáší: „Tvá duše je má!“. Tuto větu používal čaroděj Shang Tsung ze zmiňovaného filmu (1995), když si bral od poraženého bojovníka duši. (odkaz na hlášku - číslo 5)

South Park - Peklo na zemi
V 7. části o Clavicu Ničemném vysvětluje daedra Barbasovi, že „brambora nedokáže nahradit srdce“. Jistý námět lze vidět i v tomto animovaném filmu, kde Kennymu McCormickovi doktoři vyjmou srdce a nahradí mu jí bramborou (samozřejmě, že zemře). (odkaz na scénku)

Škwor
V povídce je 8. část pojmenována podle písničky od této české hardrockové kapely. (odkaz na písničku)

Warcraft III: Reign of Chaos
Ve 14. části, kdy je proveden útok na nekromancery, pronese nejvyšší čaroděj na útočícího Daniela: „Budeš litovat, žes mě potkal!“. Tato hláška patří Illidanu Stormrageovi z již zmiňované hry, když se vrhá na nepřítele.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Adriho povídky V - Osvobození

Adriho povídky
V 5. části může čtenář spatřit, jak si Seraf čte povídku „Ruka zloděje“. Jedná se o první díl ze ságy „Adriho povídek“. (odkaz na povídku)

Assassins Creed
Ve 30. části skáče Erutan z mostu a skončí ve vodě. Seraf obdivuhodně pronese „hotovej skok důvěry“, což je odkaz na velice známý prvek, který lze učinit v této hře. Za „Skok důvěry“ (Leap of Faith) se považuje, když pro/an-tagonista skáče z velké výšky do vozu se senem (nebo jiným lehčím materiálem) a bez jediného škrábnutí přežije. (odkaz na ukázku)

Asterix & Obelix: Mise Kleopatra
V 19. části, kdy je Erutan se Siberiem zamčen v hrobce, pronese vůdce Šavlozubáků podobnou řeč, kterou lze slyšet v již zmiňovaném filmu, kde jsou hlavní hrdinové odvedeni a uzamčeni v pyramidě. (odkaz na hlášku)

Halo 3
Část 30. byla pojmenována podle soundtracku, kterou lze slyšet v této hře, během poslední mise. Skladba se jmenuje „The Warthog Run“ (doslova to má znamenat „Jízda divočákem“, neboť ve hře „Warthog“ je čtyřkolový dopravní prostředek, něco jako Hummer). (odkaz na písničku)

Iron Maiden
Ve 26. části zpívá během pochodu Kobert jakousi písničku o vzdáleném domově a válce. Ve skutečnosti se jedná o přeložený refrén písně „Paschendale“ od zmiňované britské heavy-metalové kapely. Ta samá skladba se objevuje ve 32. části. (odkaz na písničku)

Julius Caesar
Ve 35. části Erutan po přesvědčení, že nemá jinou možnost, pronáší „Kostky jsou vrženy“. Jak jistě víte, tato slova pronesl v minulosti zmiňovaný římský císař, když překonával řeku Rubikon.
A pokud si dobře vzpomínáte, ta samá slova jsou použita i ve hře „The Elder Scrolls V: Skyrim“, během úkolu „Zaslepení“. Nutno podotknout, že řečníkem tohoto citátu je Mercer Frey. (odkaz na hlášku)

Lucie & Wanastowi vjecy
Od 14. části se může čtenář dočíst o jakémsi „Kobertu Rodymovi“, nováčkovi z Cyrodiilu, jenž se stal zvědem a velmi rád hraje na hudební nástroje. Jedná se však o přesmyčku jména „Robert Kodym“, to jest bývalý frontman kapely Lucie a současných Wanastových Vjecí. Písnička, kterou zpívá a Erutan mu hraje na buben, je skutečná a jmenuje se „Kouzlo“. Jeho rituál „dotýkání se ohně“ je název další úspěšné písničky, kterou zahrál i se svou bývalou kapelou. Obě skladby jsou mými nejoblíbenějšími. (odkaz na písničku) (odkaz na písničku)

Mass Effect 3
Ve 31. části, kdy se Erutan ocitá mezi třemi skupinami a snaží se každého přesvědčit a uklidnit, ozve se Gregor se slovy „Ty… velkej… blbej… ušáku!“. Stejným tónem, ale podobnou hlášku prohlašuje Commander Shepard z Mass Effectu 3, kdy takto promlouvá k Halarovi (chapadlnaté entitě), po přiznání spolupráce s úhlavním nepřítelem.
(odkaz na hlášku)

Městečko South Park
Ve 20. části, během útoku na pevnost Hel Ra, nepřátelé zabijí jednoho císařského zvěda. Na to se ozvou Demitr s Kobertem s podobnou hláškou, kterou lze slyšet právě v tomto animovaném seriálu, kterou podávají Stanley Marsh a Kyle Broflovski, když jsou svědky Kennyho smrti. (odkaz na českou hlášku) (odkaz na originál)

Nightwish
V 5. části se Erutan ptá Sigdise, vůdce Zelených Stínů, proč nikdo nebojkotoval zákony, a vůdce odpoví: „Je těžké zapálit svíčku, ale lehčí je proklínat tmu.“. Tato řeč je přeložená část refrénu písničky „Last Ride Of The Day“.

Část 35. je pojmenována podle skladby, ve které Sigdis použil již zmiňovaný úryvek (Last Ride Of The Day = Poslední jízda dne). Tato píseň je jedna z mých nejoblíbenějších. (odkaz na písničku)

Periskop nahoru a dolů
Ve 23. části, kdy Ceranna uděluje Serafovi facku, Graš stroze pronese velmi sarkastickou řeč, která se velmi podobá hlášce ze zmiňovaného filmu.
V tomto snímku (pojednává o americkém námořnictvu) je ponorka protagonisty pronásledována jinou ponorkou. Rozhodnou se klesnout až na dno, ale to se palubní důstojnici vůbec nepovede. Celá posádka sedí v tichosti, jen jeden ze strojních mechaniků ji to pěkně spočítá ironickou řečí.

( „… jako když upustíte klavír. Nechcete to zkusit znovu? Co když nás neslyšeli?!“).

Serious Sam: The First Encounter
Během vzpomínky ve 29. části si Erutan připomenul dobu, kdy se po něm vrhnul jeden z pouštních nomádů, který se na něj rozeřval. Jakmile ho skolil, rozkřičel se na něj stejným způsobem, ovšem, jen co spatřil blížící se hordu, dodal svou obavu…
Stejnou reakci lze vidět v již jmenované hře, ve druhém levelu (Sand Canyon), hned ze začátku, kdy se na hlavního protagonistu (Serious Sama) vrhá kamikaze. Jakmile ho vyřídí, zařve si taktéž, ale potom z duny vyběhnou další a další tyto kreatury. (odkaz na hlášku)

Star Wars III: Pomsta Sithů
Ve 32. části, kdy se Erutan ocitá před zajatci, k němu Leneri řve lehce upravenou řeč, kterou lze slyšet právě v tomto filmu.
Ke snímku - jedná se o část, kdy je Anakin Skywalker poražen Obi-Wanem Kenobim, který nemohl pochopit, jak mohl „vyvolený“ přejít na temnou stranu síly. (odkaz na hlášku)

Telltale Games - The Walking Dead
Část 21. je pojmenována podle soundtracku z této adventurní hry. Skladba (Armed with death) se nachází v páté epizodě, když hlavní hrdina (Lee Everett) bezhlavě prochází skrze hordu zombií k cíli. (odkaz na scénku)

Telltale Games - The Wolf Among Us
Část 19. je pojmenována podle zmiňované adventurní hry, od stejné společnosti (The Wolf Among Us = Vlk mezi námi).

Později v této části se Siberius promění ve vlkodlaka a překvapí Nordy. Přesnou scénku, od „zastřelení“ lukostřelce, až po odchod Šavlozubáků, lze vidět ve hře na konci třetí epizody. (odkaz na scénku)

The Elder Scrolls Adventures: Redguard
Ve 32. části se lze dočíst o Cyrusovi a Iszaře. Cyrus je hlavním hrdinou z již zmiňovaného titulu.
Příběh se odehrává na ostrově „Stros M’Kai“, kde po sériích událostí pátrá po své sestře Iszaře.
(odkaz na hlavní postavu) (odkaz na vedlejší postavu)

The Elder Scrolls IV: Oblivion
V 8. části si Seraf zpívá cestou do Falkreathu písničku o skalním pterodontovi. Stejnou písničku lze slyšet od Aldose Orthana, dunmerského opilce ve městě Cheydinhal. (odkaz na písničku)

Ve 13. části během vzpomínky, kde Erutan vniká do hradu v Anvilu, se lze dočíst o jakési Arveně, temné elfce, chotí hraběte Savia Barathea, která naplánovala sabotáž místní krčmy pomocí krys. Jedná se o odkaz na „krysí úkol“, který lze dostat jako první kontrakt v anvilském cechu válečníků. Ta, kdo miluje krysy a žádá (hráče -> vás) o pomoc, se jmenuje „Arvena Thelas“. (odkaz na úkol)

Ve 13. části přibíhá k elsweyrskému králi Zaa’fryisovi natěšený Bosmer. Kromě touhy po jeho podpisu horlivě prohlašuje, že je jeho velký obdivovatel. Jedná se o odkaz na „obdivujícího fanouška“, které ho hráč získá, pokud vyhraje šampionát v Aréně. (odkaz na postavu)

The Walking Dead (Živí mrtví)
Od závěru 28. části, až po celou 29. část mohl čtenář zaznamenat jistého seveřana „Meryla“, hrubém, však silném muži, jenž měl místo jedné ruky kus železného pahýlu. Tato postava se velmi podobá muži ze zmiňovaného post-apokalyptckého seriálu a jednomu z antagonistů „Merlu Dixonovi“. V seriálu přišel o svou končetinu, kterou si nahradil kusem železa a stejným způsobem vedl svůj osud.
(odkaz na postavu)

Vetřelci
Ve 21. části, kdy dojde k závalu, Laa’veren předstoupí před suť a začne velmi nečekaně nadávat a vztekat se.
Stejnou reakci lze vidět ve zmiňovaném snímku, kterou podává vojín William Hudson, když se jejich záchranná loď zřítí a jejich plány se zhatí. (odkaz na scénku)

Zero Wing
Ve 20. části, hlásí jeden ze Šavlozubáků nechápavě přepadení jeskyně. Celý úryvek, i s Laa’verenovým smíchem je lehce upraven.
Původní znění lze spatřit v této staré arkádové hře. Jde o úvodní sekvenci do hry - z této části pochází také jedno z nejznámějších světových memeček „All your base are belong to us“ („Vaše základny již patří nám“). (odkaz na scénku)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Nejsou žádné easter eggy.

Upravil/a Adrian_S dne 21.12.2017 20:57