Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
UŽIVATELSKÝ PANEL
HODNOSTI FÓRA
OCENĚNÍ FÓRA
Mapa Skyrimu
Mapa Solstheimu
BLOGY
Založit blog!
Seznam blogů
Všední deníky [23]
Z Vvardenfellu.. [25]
Skyrimské deníky [27]
Deník Cizince [28]
Osudy dobrého legionáře Pelargia [31]
Cesty k Bohatství a slávě [32]
MÉDIA
Fotogalerie
Videogalerie
Fórum
Facebook

Poslat obrázek
Doporučit něco
POSTAVY
Bestie
Unikátní bestie
Unikátní NPC
Cechy
Obyvatelstvo
OBSAH
Děj
Domy na prodej
Mapy a značky
Rasy
Znamení
Zbroj & Kovařina
Daedrické artefakty
Cechy
Vstup do cechů
Nemoci
Města
Jazyk
Perky
Vampirismus
Vlkodlaci
Dračí křiky
Lektvary
Ingredience
Trenéři dovedností a knihy
Vaření, recepty a suroviny
Zvířata
Kouzla a magie
Skyrimský průvodce
K N I H O V N A
NÁVODY
Vyhledávač
Rozcestník dotazů
Hlavní linie
Vedlejší úkoly
Páčení zámků
Jak se vdát/oženit
Očarovávání
RŮZNÉ
Překlad modifikací
HW nároky
Achievementy
DLC Achievementy
Dragons return
Historie
Tamriel
Provincie Skyrim
Božstvo ve Skyrimu
DOWNLOAD
Oficiální patche
Wallpapery
Videa
Modifikace
Ostatní
OSTATNÍ
Infernal City
Recenze Skyrimu
Cheatovací konzole
Série The Elder Scrolls
Bethesda
WEB
Kontakty
Sponzoři
Pagerank
ARCHÍV
Archív hádanek
Archív novinek
Archív fóra
Login
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Kterou internetovou "encyklopedii" navštěvujete, když se chcete dozvědět něco ze světa Elder Scrolls?

UESP.net

elderscrolls.wikia.com

imperial-library.info

cs.theelderscrolls.wikia.com

Na kterou první narazím při vyhledávání.

Nenavštěvuji ani jednu.

Jinou.


Poslední komentáře
Novinky

Čekám, čekám, ček...
Šťastný a veselý!
super zprava , jen ted...
Hmm, že by důvod vr...
Teď jen vydržet těc...
články

Ahoj mám dotaz když ...
ahojky , na youtube js...
chybí ti tam [bcolor=...
Chápu, že z hlediska...
Hru musíš mít nains...

Spřátelené weby
Postavy.cz

Postavy.cz

Orcs Must Die! CZ funsite

Orcs Must Die! CZ

Age of Expansion

On-line hra aoex.eu

Ikonka

Galerie

Ikonka

  Kontaktujte nás (zde)

GamePage fan

TruckGame.cz

Hodnocení a recenze

Hodnocení a recenze

PlayHit.cz - herní portál

PlayHit magazín

Assassins Creed 3
Diablo 3

The Elder Scrolls V: Skyrim PC game

Statistiky od:
26.09.2011
TOPlist
Let’s learn some lore 5
Elder ScrollsSe zpožděním je zde pátý díl ze série Some lore. Pozdě, ale přece. Bohužel to byl pro mě trochu oříšek, tak se omlouvám za případné chyby, nepřesnosti, některé nepřeložené názvy á podobně. Věřím, že najdu u vás pochopení a doufám, že i s možnými chybami budete spokojeni a něco nového se dozvíte. Snad jsem moc nezprznila dílo skutečného autora :)

Skyrimblog


Let’s learn some lore: Rasy


Tento týden se podíváme blíže na rasy ze série Elder Scrolls.
Každý z deseti ras v Tamrielu má své tradice, výraznou historii a rasové znaky. To všechno ovlivňuje vystupování postav za které jsme se rozhodli hrát a - samozřejmě - bohaté a různorodé postavy se kterými se setkáváme ve hře.
Na druhou stranu, to je důvod, proč jsem tak naštvaný na stálá a nekonečná vlákna, které se začaly objevovat na oficiálních fórech, kde se lidé vyptávají vývojářů, zda přidají trpaslíky nebo dweemery nebo hobity nebo co, do hry. Skutečností je, že přidání hratelné rasy do hry musí mít pevné kořeny v již existující tradici. Takže přidat dweemery - o kterých se věří, že vymřely před mnoha lety - by nemělo vůbec žádný smysl, navíc by se musel najít rozumný způsob, jak vysvětlit, kde byly všechny ty roky.

Ale těch deset ras - což je více, než dostanete na výběr v jiných RPG - má už vytvořeno své místo v světě Elder Scrolls, protože mají hluboké a rozvinuté zázemí. A i když lidé mluví o tom, jak Orkové nebyli hratelní, dokud jsme nevstoupili z lodi vězení v Morrowindu, mějte na paměti, že vždycky bývaly jako NPC v předchozích Elder Scrolls hrách.

Každopádně... Pojďme se podívat na tento týden video.
překlad videa


Imperiálové - Vzdělaní a výmluvní, jsou rodáci z civilizované provincie Cyrodiil. Imperialové jsou také známí svoji disciplinovanost a výcvikem svých armád. I když jsou na tom fyzicky hůř než ostatní rasy, Imperialové jsou chytrými diplomaty a obchodníky, a tyto vlastnosti, spolu s jejich pozoruhodnou schopností a odbornou přípravou, jim umožňuje potlačit všechny ostatní národy a rasy, a mít postavený památník ve jménu míru a prosperity.


Nordi - je to rasa vysokých a světlovlasých obyvatelů ze Skyrimu, kteří jsou známí pro jejich neuvěřitelnou odolnost vůči chladu a na začarovaní mrazu . Jsou to nadšení válečníci a také působí jako vojáci a žoldnéři po celém Tamrielu. Touží rozšířit své bojové schopnosti nad rámec tradičních metod, které předčí všechny způsoby válčení.


Bretoni - jsou lidské potomky Aldmeri-Nedić Manmer z Merethic éry a nyní jsou obyvatelé provincie High Rock (Vysoká hora) . Mají společnou kulturu i ačkoli jsou v rozporu politicky, Což činí High rock rozporuplným regionem.Bretonská kultura funguje feudálním systémem a jejich společnost je zemědělská a hierarchický panovník vládne hradům a vesnicím.


Redguardi - nejtalentovanější bojovníci v Tamrielu, s tmavou pletí a kudrnatými vlasy. Redguardi pocházející z Hammerfellu se zřejmě narodili pro bitvy. A pro svoji hrdost a divokou nezávislost, najdou vhodnější využití jako zvědi nebo samostatně pohybující se hrdinové a dobrodruzi, než v armádě. Navíc, Redguard jsou i obdařeni odolností, odolností proti jedu a rychlostí.


Kothringi - jsou stříbrné pleti, pocházející z Black Marsh (černé mokřiny). Jednou považovaný za jediné lidi pocházející z Tamrielu, jak je známo,sdílí společné kontinent s mnoha dalšími kmenovými skupinami. Poslední Kothringi byly údajně zabiti epidemii, která se rozpoutala v Thrasu.

Nede -byla rasa, která byla rozšířená v Tamrielu až do první éry, kdy byly vmíšeny pokrevně do dnešních lidských ras. Jejich schopnosti a rodový původ není znám kvůli protichůdným historickým pramenům a spisům, ale je znám, že Nibenese jsou jejich nejbližší příbuzní.


Vysocí elfové – vysoký se zlatavou pletí. Národ pocházející ze Summerset Isle. Takzvaní High Elves (Vysocí či vznešení elfové). Ayleids je nazval Salache, ale oni sami si říkají Altmeři. High Elves ( Vysocí Elfové) jsou jedni z nejdéle žijících a nejinteligentnější ras v Tamrielu. Proto se často stávají mocnými mágy, a již několik století praktikují své umění.


Bosmeři - jsou barbarští elfí národ pocházející z Valenwoodu,v zalesněné provincii na jihozápadě Tamrielu. Jsou často souhrnně nazývány jako ( Wood Elves) lesní elfové, ale nazývají se "Bosmeři" nebo "the Tree-Sap People". Bosmer jsou zvláště vhodní jako zvědi a zloději. Ale ze všeho nejvíc, jsou Bosmeři známý pro jejich dovednost s luky. V celém Tamrielu nejsou přesnější lučištníci. Také je známá jejich schopnost velet prostoduchým tvorům.


Dunmeři - neboli Dark elves (Temní elfové) mají tmavou pokožku, červené oči, jejich vysoká inteligence spolu s hbitostí je činí dobrými válečníky i mágy na bojišti. Dunmeři jsou známi svoji zručnost a umí to jak s meči, tak s lukem a destruktivní magií. K osobě - jsou nelítostní, rezervování a lhostejní. Jsou nedůvěřivý a ani ostatní rasy jim moc nedůvěřují.


Dwemer - (vyslovováno Dwee-Mer) jsou legendární zaniklou rasou Mer pocházející z oblasti Dwemereth, kde je nyní Morrowind. Jejich trosky a artefakty jsou roztroušeny po Tamrielu, konkrétně v Hammerfellu (hlavně v horách Stros M'Kai), v High Rock a Morrowindu. Elfí rasy používají termín "Dwemer", který dá přeložit jako "hluboký" nebo "tajný" . Jinak jsou také známý jako trpaslíci,tento termín používají Imperialové.

Falmer - neboli Snow / Ice Elfovéjsou rasou , která žila na kontinentu Tamriel. Falmer, jako mnoho elfů jsou hrdí a mají neobvykle vysokou dovednost v magii. Věří se, že Falmeř byly původními obyvateli nejsevernější provincie Skyrimu, ale byli poraženi a odsunuti Nordy.


Orkové - kdysi také zvaní Orsimer, "nečistí elfové", nebo "vývrhely" je barbarský národ z Wrothgarian Mountains (hory), Dragontail Mountains a Orsinium, také známý jako "město Pariah" (doslovný překlad je "Orčí-město"). Jsou známí svou nezlomnou odvahou ve válce a neohroženou odolností.


Aldmer - v překladu "první národ" nebo "Starší národ") byly původní Merethic éry proto-Mer, kteří se usadili Summerset Isle a většina z pevniny Tamrielu. Oni jsou řekl, aby byl první obyvatelé Nirn, i když tento rozdíl může patřit k Hist. Aldmer pomalu se vyvinul přes kulturní rozšiřování do různých dnešní závody Mer.

Ayleids - také známý jako "Starověký jedinci" , Wild Elves (divosí elfové) nebo Heartland High Elves, byla to první rasa, která založila říši v Tamrielu. Žili společně s dalšími kmeny a bytostmi, které byly dost odlišné. Byly původními zakladateli Imperial City (Císařského města).


Argoniani - jsou plazi obývající Black Marsh ( Černé mokřiny ). Mnoho o nich nevíme. Roky , kdy bránili své hranice zapříčinily, že Argoniani se stali odborníky v partyzánské válce, a jejich přirozenou schopnost, aby byly stejně doma jak ve vod, tak i na souši.

Imga -neboli lidoopi, jsou z Valenwoodu. Ve snaze předejít soupeření s Altmery: nosí pláště, cvičí souboje mečem, a snaží se mluvit s dokonalou výslovností a elegantně vystupovat.


Khajiiti - jsou rasa kočičích humanoidů pocházející z provincie Elsweyr,jsou známý pro jejich inteligenci a hbitost. A přestože mají předpoklady pro to, aby byly vynikajícími zloději, Khajiité jsou hrůzostrašnými válečníky, ale jen zřídka obdařeni schopností využít magické síly.


Sload - je to rasa velkých slimáků (mají v názvu složeninu "slug" a "toad"), žijí v Coral Kingdoms Thras, jihozápadně od Tamrielu. Jsou to mistři magie, jsou však mimořádně opatrní a vnímaví. Ti stvořili známého nekromanta N'Gasta.


Reklama
Sdilet tuto novinku
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook:


Komentáře
gariasBJ | gariasBJ je Offline | #1 | Dne | 17. August 2011 09:35:13
gariasBJ

Lokace: Slovensko
Sranda, ale mňa by zaujímalo čo sa stalo trpaslíkom. Nevie niekto?
Share:
SAI | SAI je Offline | #2 | Dne | 17. August 2011 10:36:45
SAI

Neviete ktoré z týchto rás budú hraťeľné?
Share:
castle | castle je Offline | #3 | Dne | 17. August 2011 13:17:08
castle

Lokace: město Falkreath
Mě se líbí to o orcích.GrinGrin
Share:
Ligos | Ligos je Offline | #4 | Dne | 17. August 2011 14:31:21
Ligos

Lokace: Alternativní realita
Ten slimejš (Sload) jako by z oka vypadl Jabba Huttovi ze Star Wars (http://www.fategate.com/archiv/i/1197-jabba-the-hutt)xD
Share:
castle | castle je Offline | #5 | Dne | 17. August 2011 14:40:57
castle

Lokace: město Falkreath
Jabbovi huttovi jako z oka vypadne souhlas a jako děti sloadové vypadaj jako Rotta hutt.GrinGrin
Share:
SkyrimAdmin | SkyrimAdmin je Offline | #6 | Dne | 17. August 2011 22:59:59
SkyrimAdmin

Lokace: CZE
@SAI #2: až na Sloada a Dwemera snad všechny ty, co mají obrázek..
Share:
Tial | Tial je Offline | #7 | Dne | 20. August 2011 23:07:17
Tial

Lokace: Cyrodiil, Kvatch
Opět zajímavé, poučné. K překladu: myslim že Mer by se dalo přeložit jako humanoid a Man se užívá pro označení človéka čili Manmer je jiný název pro Imperiala.
Share:
Arthis | Arthis je Offline | #8 | Dne | 29. December 2014 15:34:19
Arthis

Lokace: Tam kde je nejvíc jídla...
Mer doslovně znamená ,,lid"
Share:
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 1522 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 4489 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 2920 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 2491 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 8806 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 4851 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 4168 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 4143 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 4944 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist