Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
UŽIVATELSKÝ PANEL
HODNOSTI FÓRA
OCENĚNÍ FÓRA
Mapa Skyrimu
Mapa Solstheimu
BLOGY
Založit blog!
Seznam blogů
Všední deníky [23]
Z Vvardenfellu.. [25]
Skyrimské deníky [27]
Deník Cizince [28]
Osudy dobrého legionáře Pelargia [31]
Cesty k Bohatství a slávě [32]
MÉDIA
Fotogalerie
Videogalerie
Fórum
Facebook

Poslat obrázek
Doporučit něco
POSTAVY
Bestie
Unikátní bestie
Unikátní NPC
Cechy
Obyvatelstvo
OBSAH
Děj
Domy na prodej
Mapy a značky
Rasy
Znamení
Zbroj & Kovařina
Daedrické artefakty
Cechy
Vstup do cechů
Nemoci
Města
Jazyk
Perky
Vampirismus
Vlkodlaci
Dračí křiky
Lektvary
Ingredience
Trenéři dovedností a knihy
Vaření, recepty a suroviny
Zvířata
Kouzla a magie
Skyrimský průvodce
K N I H O V N A
NÁVODY
Vyhledávač
Rozcestník dotazů
Hlavní linie
Vedlejší úkoly
Páčení zámků
Jak se vdát/oženit
Očarovávání
RŮZNÉ
Překlad modifikací
HW nároky
Achievementy
DLC Achievementy
Dragons return
Historie
Tamriel
Provincie Skyrim
Božstvo ve Skyrimu
DOWNLOAD
Oficiální patche
Wallpapery
Videa
Modifikace
Ostatní
OSTATNÍ
Infernal City
Recenze Skyrimu
Cheatovací konzole
Série The Elder Scrolls
Bethesda
WEB
Kontakty
Sponzoři
Pagerank
ARCHÍV
Archív hádanek
Archív novinek
Archív fóra
Login
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Kterou internetovou "encyklopedii" navštěvujete, když se chcete dozvědět něco ze světa Elder Scrolls?

UESP.net

elderscrolls.wikia.com

imperial-library.info

cs.theelderscrolls.wikia.com

Na kterou první narazím při vyhledávání.

Nenavštěvuji ani jednu.

Jinou.


Poslední komentáře
Novinky

Čekám, čekám, ček...
Šťastný a veselý!
super zprava , jen ted...
Hmm, že by důvod vr...
Teď jen vydržet těc...
články

Ahoj mám dotaz když ...
ahojky , na youtube js...
chybí ti tam [bcolor=...
Chápu, že z hlediska...
Hru musíš mít nains...

Spřátelené weby
Postavy.cz

Postavy.cz

Orcs Must Die! CZ funsite

Orcs Must Die! CZ

Age of Expansion

On-line hra aoex.eu

Ikonka

Galerie

Ikonka

  Kontaktujte nás (zde)

GamePage fan

TruckGame.cz

Hodnocení a recenze

Hodnocení a recenze

PlayHit.cz - herní portál

PlayHit magazín

Assassins Creed 3
Diablo 3

The Elder Scrolls V: Skyrim PC game

Statistiky od:
26.09.2011
TOPlist
Let´s learn some lore 2
Elder ScrollsMinulý týden se tu objevil článek Let´s learn some lore pojednávající o Mundusu a kontinentech, které se nacházejí na Nirnu.

Odkaz na minulý článek: Let´s learn some lore 1

Tentokrát se článek bude týkat Devíti Božství uctívanými v náboženství Tamrielu.


zdroj : skyrimblog

Let’s learn some lore: The Nine divine„V duchu devítky“ - zde je devět věcí, které byste mohli, ale nemuseli vědět o devítce

1. Původně nešlo o Devítku, nýbrž o Osmičku: osm Aeder bývalo za starých dob. Toto číslo vzrostlo na devět až po smrti Tibera Septima, který byl poté uznán za boha a je od té doby znám jako Talos. Z tohoto důvodu některé náboženské sekty dosud odkazují na uznávanou Devítku jako na "Osm a jedna".

2. V druhé hře ze série, Daggerfallu, se kult skládal z osmi bohů. Ve chvíli, kdy jsme se ocitli v Morrowindu (třetím pokračování), byl Talos bez vysvětlení přidán do pantheonu.

3. Uctívání božstev bylo zavedeno Alessiou, zakladatelkou Cyrodiilské říše. Poté co Alessiiny armády porazily Ayleidy v 1. éře, byla natolik moudrá, aby si uvědomila, že žádný společný Bůh pevně nespojí národy nové říše, a tak představila pantheon bohů z různých ras a kultur, které pak pomohly ve vzpouře proti Ayleidům.

4. Těch osm Aeder, které byly vybrány Alessiou se údajně nejvíce podílelo na stvoření světa (Mundu). Věří se, že hvězdy, které jsou vidět na noční obloze Tamrielu jsou zjeveními, projevy Aeder.

5. Navzdory tomu, že je Oltář Devítky velmi rozšířen, její uctívání není po celém Tamrielu rozšířené úplně. Zejména dunmeři odmítají uctívání božstev. Pravděpodobně si vzpomenete na Morrowind, kde převládajícím náboženstvím byl "Tribunal Temple" uctívající tři Bohy – Sotha Sil, Almalexiu a hlavně Viveca.

6. Každý z Devítky (kromě Kynareth) má kapli věnovanou svému uctívání v jednom z měst Cyrodiilu. Tak například: kaple Mary je v Bravilu, kaple Zenithara najdeme v Leyawiinu atd. Každý bůh má po Cyrodiilu roztroušených také pár svatyň.

7. Alduin - důležitá osoba ve Skyrimu - je severská verze Akatoshe, ale podobá se mu pouze povrchně. Pro Nordy je Alduin "Požírač světa", divoký a hladový drak, který chce zkonzumovat vše, co mu stojí v cestě - tedy i Nordy. Proto Nordi v Alduinovi vidí posla apokalypsy.

8. Zbožní Nordi se příchodu Alduina obávají a nectí ho. Pohlížejí na kulty uctívačů Alduina (podle tradice jsou to především Altmeři) jako na zvrhlíky. Vývojáři by se mohly také zabývat tímto faktorem v nějakých questech ve hře…

9. Datadisk Knights of the Nine pro Oblivion umožnil připojit se ke kultu Devítky. Poté, co navštívíte svatyně je možné, že povýšíte z pozice pouhého poutníka a budete přijímat uzdravení a požehnání a získáte přístup k oblastem, které nebyly před tím k dispozici.

Tentokrát jsem měla i dostatek času, aby byl k videu i překlad (na rozdíl od minule) a také si mohla trochu pohrát ve Photoshopu. (obrázek se po dvojkliku zobrazí ve větším formátu):
Akatosh je hlavní bůh z Devíti Božství (zavrženého náboženského kultu Cyrodiilu a provincií) a jedno ze dvou božstev, které najdete ve všech tamrielských náboženstvích (dalším je Lorkhan). Je obecně považován za prvního boha stvořeného na počátku: po jeho vzniku našli další bohové jednodušší způsob, jak se objevit v různých světech. Je to hlavní bůh Cyrodiilské říše,který symbolizuje vlastnosti jako je vytrvalost, nepřemožitelnost a stálou legitimitu.

Alduin (Požírač Světa) je nordská varianta Akatoshe, ale pouze vzhledově se podobá svému protějšku v Devítce. Například Alduinův přívlastek, 'Požírač Světa', pochází z mýtů, které líčí jak strašně pustošící ohnivá bouře zničila předešlý svět, aby vznikl tento. Nordi proto v Alduinovi (bohu času) vidí posla apokalypsy.

Arkay (Bůh cyklu života a smrti) je dalším bohem Devíti Božství, který je populární i jinde. Arkay je v různých kulturách často důležitější než jeho otec Akatosh. Je to bůh pohřbů a je občas spojován s ročním obdobím. Jeho kněží jsou věrní oponenti nekromancie a všech forem nemrtvých. Předpokládá se, že Arkay neexistoval před stvořením smrtelného světa, jehož iniciátorem byl Lorkhan. Je občas nazýván bohem smrtelníků.

Dibella (Bohyně krásy) je známá bohyně Devítky. V Cyrodiilu je spousty různých kultů, některé věnovány ženám, některé umělcům a estétům a jiné dalším erotickým inspiracím.

Julianos (Bůh moudrosti a logiky) je často spojován s Jhunalem (viz článek "Božstvo"), Nordskýmm otcem jazyka a matematiky. Julianos je cyrodiilský bůh literatury, práv, historie a protikladů. Klášterní řády, založené Tiberem Septimem oddané Julianovi, jsou strážci pradávných svitků (Elder Scrolls).

Kynareth (Bohyně Vzduchu) je nejsilnější z duchů Oblohy. Podle některých legend byla právě první, kdo souhlasil s Lorkhanovým plánem stvořit smrtelný svět a poskytla mu prostor pro jeho vytvoření. Je také spojena s deštěm, s jevem, který se nevyskytoval, až do odstranění Lorkhanovy božské jiskry.

Mara (Bohyně Lásky) je téměř univerzální bohyně. Původně, v mytických časech, bývala bohyní plodnosti. Ve Skyrimu je Mara služebnou Kyne. V Říši je Bohyní-Matkou. Někdy je spojována s Nirem 'Anuada', ženským principem vesmíru, který zrodil stvoření světa. V závislosti na náboženství je buď provdaná za Akatoshe, nebo Lorkhana, nebo je konkubína obou.

Stendarr (Bůh Slitování) má kořeny původně v nordském božstvu - v bohu slitování nebo (někdy) spravedlivé vlády. Povídá se, že v pozdějších letech doprovázel Tibera Septima. V raných altmerských legendách je Stendarr považován za zastánce lidí.

Tiber Septim (Talos, Dragonbrn - Dovakhiin) je také nazýván jako Dědic Křesla Rozděleného království. Tiber Septim je nejdůležitějším hrdinou-bohem lidstva. Dobyl a sjednotil celý Tamriel v Třetí Éře. Bývá též zvaný Ysmir, Drak severu.

Zenithar (Bůh Práce a Obchodu) je pochopitelně spojován se Z'enem. V říši je mnohem víc kultivovaných bohů pro obchodníky a střední šlechtu. Jeho uctívači říkají, navzdory jeho záhadnému původu, že je to "bůh, který vždy vyhraje".
Reklama
Sdilet tuto novinku
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook:


Komentáře
Scarcz | Scarcz je Offline | #11 | Dne | 25. July 2011 02:56:23
Scarcz

No já když slyším tu hudbu z Morrowindu, tak mám úplně chuť ho zapnout. Jinak Mortus, máš palec nahoru za Alduina - světového jedlíka Grin, sice by si ho měla i bez něj, ale tohle mě pobavilo
Share:
castle | castle je Offline | #12 | Dne | 29. July 2011 00:27:34
castle

Lokace: město Falkreath
Já zase na na oblivion.WinkKdyž uslyším hudbu z oblivionu.Wink
Share:
Derrick7HA | Derrick7HA je Offline | #13 | Dne | 01. December 2011 14:26:36
Derrick7HA

о чем вообще говорите. Видно сразу, там что-то не верно.
Share:
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 1522 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 4489 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 2920 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 2491 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 8806 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 4851 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 4168 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 4143 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 4944 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist