Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
UŽIVATELSKÝ PANEL
HODNOSTI FÓRA
OCENĚNÍ FÓRA
Mapa Skyrimu
Mapa Solstheimu
BLOGY
Založit blog!
Seznam blogů
Všední deníky [23]
Z Vvardenfellu.. [25]
Skyrimské deníky [27]
Deník Cizince [28]
Osudy dobrého legionáře Pelargia [31]
Cesty k Bohatství a slávě [32]
MÉDIA
Fotogalerie
Videogalerie
Fórum
Facebook

Poslat obrázek
Doporučit něco
POSTAVY
Bestie
Unikátní bestie
Unikátní NPC
Cechy
Obyvatelstvo
OBSAH
Děj
Domy na prodej
Mapy a značky
Rasy
Znamení
Zbroj & Kovařina
Daedrické artefakty
Cechy
Vstup do cechů
Nemoci
Města
Jazyk
Perky
Vampirismus
Vlkodlaci
Dračí křiky
Lektvary
Ingredience
Trenéři dovedností a knihy
Vaření, recepty a suroviny
Zvířata
Kouzla a magie
Skyrimský průvodce
K N I H O V N A
NÁVODY
Vyhledávač
Rozcestník dotazů
Hlavní linie
Vedlejší úkoly
Páčení zámků
Jak se vdát/oženit
Očarovávání
RŮZNÉ
Překlad modifikací
HW nároky
Achievementy
DLC Achievementy
Dragons return
Historie
Tamriel
Provincie Skyrim
Božstvo ve Skyrimu
DOWNLOAD
Oficiální patche
Wallpapery
Videa
Modifikace
Ostatní
OSTATNÍ
Infernal City
Recenze Skyrimu
Cheatovací konzole
Série The Elder Scrolls
Bethesda
WEB
Kontakty
Sponzoři
Pagerank
ARCHÍV
Archív hádanek
Archív novinek
Archív fóra
Login
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Kterou internetovou "encyklopedii" navštěvujete, když se chcete dozvědět něco ze světa Elder Scrolls?

UESP.net

elderscrolls.wikia.com

imperial-library.info

cs.theelderscrolls.wikia.com

Na kterou první narazím při vyhledávání.

Nenavštěvuji ani jednu.

Jinou.


Poslední komentáře
Novinky

Čekám, čekám, ček...
Šťastný a veselý!
super zprava , jen ted...
Hmm, že by důvod vr...
Teď jen vydržet těc...
články

Ahoj mám dotaz když ...
ahojky , na youtube js...
chybí ti tam [bcolor=...
Chápu, že z hlediska...
Hru musíš mít nains...

Spřátelené weby
Postavy.cz

Postavy.cz

Orcs Must Die! CZ funsite

Orcs Must Die! CZ

Age of Expansion

On-line hra aoex.eu

Ikonka

Galerie

Ikonka

  Kontaktujte nás (zde)

GamePage fan

TruckGame.cz

Hodnocení a recenze

Hodnocení a recenze

PlayHit.cz - herní portál

PlayHit magazín

Assassins Creed 3
Diablo 3

The Elder Scrolls V: Skyrim PC game

Statistiky od:
26.09.2011
TOPlist
Čas zkracování #01
ČlánkyUž nemá ani cenu připomínat, že do vydání Skyrimu zbývá ještě spousty času a odmlky mezi novinkami se neustále zvětšují. Pokud někdo kontroluje web a čeká, že každou chvíli se něco dozví, jenom marní čas, proto jsem se rozhodl uvést do chodu několik seriálů, které by vám měli tohle nesnesitelné čekání zkrátit. Prvním (popravdě druhým), je tento, který vám ukáže spousty způsobů, jak si čas originálně (i neoriginálně), zajímavě a hlavně dlouhodobě (i na krátkou chvíli) zaplnit něčím neužitečným (i užitečným).
První díl se bude zabývat zpestřením atmosféry hry a to zejména jednou ze zajímavých technologií, která se neustále rozvíjí a dostává se do všech vizuálních odvětví.
Jak jste určitě podle úvodního obrázku poznaly, dnes se bude mluvit o 3D technologii, která je již mezi námi od roku 1838. Popravdě se dá říci, že od roku 1838 je mezi námi jen pasivní verze, kterou jsou ty pestrobarevné, dnes už vcelku levné brýle. Dnes se tu ovšem rozmluvím i o aktivních brýlích a zlepšení herního (filmového) požitku.

Aby v pokoji byla hrůza
Určitě víte, že 3D brýle se nedostaly jen do filmového zábavního průmyslu, kde se snad už každý druhý film vydá jako 3D, ale také jako různé suvenýry v podobě stereoskopů s obrázky významných míst, nebo také do herního průmyslu, na který chci navázat řeč.
Pokud si chcete hru zahrát s největším požitkem a tou nejuvěřitelnější atmosférou, můžete pro to udělat opravdu mnoho, ale záleží na tom, jak hra je naladěná. Když hrou není zrovna RPG, je v celku jednoduché si oblast počítače upravit dle vlastního gusta. Proto, než se pustím do brýlí, doporučím vám pár tipů, ke kterým si určitě dokážete přiřadit žánr. Upozorňuji, že některé tipy jsou poznamenány mou nadmíru zvláštní mentalitou.

• Jednu z věcí, kterou hra prostě nedokáže nabídnout je vůně, ale občas je vcelku jednoduché si nějakou trefnou pro určité prostředí sehnat. Na tenhle trik jsem přišel při hraní Morrowindu a sbírání hub. Houby mě provoněly celý pokoj svým charakteristickým pachem a vůní lesa. V Morrowindu, jak určitě každý ví, houbu potkáte na každém rohu, takže zážitek, kdy je můžete i cítit je naprosto fantastický.
• Některé hry vám dokážou nahnat husí kůži, když procházíte temnou uličkou, ale rozhodně vám nedokáže nahnat husí kůži v malebné zimní krajině. Tím chci narazit na to, že teplota je rozhodně atmosferický prvek. Ne že by jste mely promrznou na kost, nebo se uvařit. Ale rozhodně snížení/zvýšení teploty o pár stupňů udělá svoje a o zbytek se hra postará. Tohle bylo jedno z mých mrazivých zjištění, při hraní Oblivionu. V podzimním čase u nás topíme pouze v krbu a na topení se absolutně kašle, jenže je tu malý problém – ke mně to teplo prostě nedolehne. A tak jsem se vydal do chladného severu Cyrodiilu a teplota udělala svoje.
• Věc, kterou hra rozhodně nabídne je světelná atmosféra, ale tu my můžeme ještě popořit. Zhasneme světlo, nebo naopak si rozsvítíme všechny v pokoji naráz, ale to ještě není ono. Jedná se o tip, který jsem slyšel již několikrát (jednou dokonce na tomhle webu). Je to nesmírně prosté – za reproduktory (případně monitorem či jiném objektu na stole) si rozsvítíte dvě svíčky – tak budou vrhat stíny, plápolat, a pokud budete chtít můžete si je zakrýt červenou, modrou či jinou folií tak, aby upravila barvu světla.
• Předposlední tip je peněžně nákladný, ale podle mého stojí za to. Mluvím o pěti reproduktorech – každý z jedné strany. Budete vědět, odkaď každý zvuk vychází a rozhodně se budete víc bát, nebo se budete otáčet za ptáky na stromech.
• Nejhorší nakonec – prostě a jednoduše hoďte PC do místnosti/místa, která se podobá tomu hernímu :)


Au, moje oko!
Výhodou „barevných“ 3D brýlí je, že je podporují i jiné grafické karty než jen nVidia. Herní aktivní 3D brýle totiž prodává (aspoň myslím), jen nVidia. Pokud jste ale chtěly zrovna tyhle, ale nemůžete, i s pasivními se dá užít adrenalinového trojrozměrného zážitku. Jednou hrou, která má podporu přímo zabudovanou, je Minecraft a pokud si chcete užít vystupování kostiček z monitoru, určitě ji musíte mít, protože její 3D podpora je opravdu úžasná. A napoprvé jsem měl nepříjemný pocit, že mě každá z rozbitých kostiček trefí do hlavy.
Je ale nutné říci – pokud chcete rozjet jak pasivní tak aktivní brýle, musíte mít určitý systém jménem nVidia 3D vision.
Přehrát video Minecraft (na videích 3D nevypadá tak dobře)

Prastaré svitky v pokoji – sen TESáků
Když jsem si po hodinách hraní uvědomil, že Minecraft není jedinou hrou, kterou můžu takhle prožít, vztáhl jsem ruku přímo po Elder Scrolls. A že to byla ta nejlepší volba co jsem kdy udělal. I když vám nemůžu poskytnout ty famózní screeny (nešlo screenovat 3D verzi), tak jsem se pokusil vyfotit pár ukázek.

Strážník si zřejmě říkal, co dělá ten cvok s modro-červenými brýlemi uprostřed náměstí...


Mohl bys zabít krysy ve své ložnici?
Ano! Musím říct, že Morrowind mě velice mile překvapil (více než Oblivion). Ač se jedná už o devět let starou hru, tak „barevné třidé“ zvládá bravurně. Možná to trochu ovlivnil Overhaul mod, ale o tom silně pochybuji, protože ovlivňuje pouze určitou grafickou část hry.
Morrowind se také pohybuje ve slušném hodnocení funkčnosti 3D. Žebříček je: Nedoporučené, Slabé, Slušné, Dobré, Výborné a Připraveno k 3D Vizi. Morrowind je zařazen v dobré, ale dle mého je na rozmezí Dobré a Výborné, poněvadž Oblivion si v oddělení dobré libuje též, ale rozhodně se nerovná Morrowindu.
Ale abych se dostal k tomu, co chci říci. Morrowind byl ve své době graficky na výši, ale co je zvláštní v dnešní době se taktéž může rovnat některým hrám a to díky módu Overhaul. Takže když si ještě nastavíte 3D vizi, tak už není co řešit a i vy, co Morrowind odmítáte kvůli grafice, ho můžete nyní s radostí přijmout. Nevím, jak mé prožitky z hry popsat, ale doporučuji získat tuhle trojrozměrnou zkušenost.
Problémy s 3D prostředím nejsou příliš velké, jen jsou občas blízké objekty, jako jsou ruce, vidět rovnou trojmo. Trochu to mate, ale herní prožitek to rozhodně nekazí – aspoň si připadáte jako něco víc ;). Tento problém se dá trochu vyladit v nastavení, pokud budete neustále měnit distanci červeného a modrého obrazu.
K dobrým prvkům, kterých je více než těch špatných, patří to, že obraz připadá 3D i když se nikde nic nepohybuje (to bývá častý problém – u většiny her je potřeba, aby se obraz nebo postavy pohybovaly). Následný kladný prvek se týče načítací a úvodní obrazovky. Obrázky při načítání jsou také upraveny do 3D, což mě trochu přesvědčilo o tom, že tvůrce s touto funkcí počítal (většinou načítání totiž není 3D).
Pokud vás stále ještě nic nepřesvědčilo, tak vás mohu ujistit, že pokud si pořídíte nVidia aktivní 3D brýle, určitě se nebudete potýkat s žádným problémem, ale jenom klady, kterých bude bezpočet.

Nikdy jste netušily, jak je Bahnoměrka vlastně obrovská; Je libo kořalky?

Přehrát nekvalitní 3D video
Perlička a zároveň upozornění - Morrowind má tak úžasnou 3D vizi, že vás v reálném životě dokáže lehce zmást. Když jsme si s kamarádem ukazovaly na úžasný svět Morrowindu v 3D, stalo se, že nás natolik ošálil a v domnění, že moje ruka je daleko od monitoru, jsem do něj tak strčil, až se málem převrátil...

Daedry, daedry jsou všude! Tedy… Jenom občas.
Na Oblivion jsem se odkazoval již v popisu Morrowindu a ještě jednou musím říct, že mě zklamal. Očekával jsem od něj příliš a to, že je zařazen mezi dobré mě povzbudilo. Pravda je jiná, skrývá se někde mezi Slušným a Dobrým hodnocením a to je škoda, veliká škoda.
Tou základní chybou je, že blízké 3D občas vypadne, takže objekty které nejsou vzdálené prostě ve svém pokoji neuvidíte. Dále jsou problémy s tuctovými objekty, jako je tráva, která, i když 3D funguje, nevystupuje. Další je nepřehlednost, kdy se nemůžete trefit i kouzlem s vysokým rozsahem a místo toho, abyste šli prostředkem chodby, zaseknete se o stolek.
Ale i Oblivion 3D vize má své světlé stránky, které v Morrowindu nefungují – tím jsou právě ty občas nefunkční blízké objekty, jako jsou ruce, obličeje atd. Zkoušel jsem dát ruce pod monitor tak, aby navazovaly na ty ve hře a měl jsem opravdu pocit, že jsem tam já, což je sen každého pařana :). Také 3D přijme lépe než Morrowind Overhaul, který se občas seká, kdežto Oblivion ne (možná právě na úkor 3D). V poslední řadě zachránily můj přívětivý přístup kobky, ruiny a datadisk Děsivých ostrovů, a proto jsem aspoň trochu rád, že Oblivion 3D vizi má.

Šílenost k vám dolehne ještě silněji; Když za monitorem rozsvítíte svičky, už není co řešit

Přehrát nekvalitní 3D video
Perlička a zároveň upozornění - Oblivion 3D vize dokáže dokonale zmást na několik minut po vypnutí. Po dohrání jsem si šel pro pití a dvakrát se mi podařilo uchopit...vzduch.

Penízky, moje penízky!
Jestli jste si myslely, že nVidia se svými aktivnímy brýlemi bude nějak přívětivá, tak jste myslely správně, ale pokud budete chtít, aby fungovaly musíte si od ní ješte pořídit podporovanou grafckou kartu, na kterých většinou už neškudlí.
Také hardware není žádná slast pro ty novější grafické pecky, jako je tomu třebu u Crysis 2, nebo Mafia 2. Je ale třeba dodat, že přeci jen zážitek tyhle brýle zvýší o dost, rozhodně ještě víc, než barevné, které vám ve hře občas zpletou hlavu…

Zábava nebo nuda?
3D brýle určitě zaujmou, ale jen v některých případech chytnou. Myšlenka Elder Scrolls už přímo v pokoji je nadmíru lákavá a určitě si brýle užijete. Jen ta nepřehlednost a možné zdravotní potíže (o kterých jsem vám neřekl :)) vás mohou odradit.
Cena je diskutabilní, ale mohu tvrdit, že přiměřená, obzvlášť, když si můžete pasivní brýle vyrobit.
Pokud vás brýle chytnou, můžete s nimi strávit – měsíce, roky, dokud z toho neoslepnete. Pokud to budete mít jen jako chvilkovou zábavu – den, týden, dokud z toho nezešílíte, ale dovolím si říci, že do příštího čísla vás to nepustí.
O atmosféře hry snad ani verdikt vynést nemusím - prostě a jednoduše je to to nejdokonalejší zpestření, když u nevíte co by. I přes ten fakt, že některá jsou opravdu šílená.

Pro více informací:
Podporované hry...
Podporované grafické karty...
Reklama
Sdilet tuto novinku
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook:


Komentáře
karlosll | karlosll je Offline | #11 | Dne | 24. May 2011 22:38:22
karlosll

a somozrejme musite mit bryle a zkusim sem co nejdriv dohodit aspon adresu a jeste neni to "program" ale graf.ovladac ale ma i menu
Share:
karlosll | karlosll je Offline | #12 | Dne | 24. May 2011 22:44:13
karlosll

ten program se menuje : iZ3D Driver ale nevim z jake stranky sem ho ztahnul a jestli je jenom na jeden dru karet ale tusim ze se da nastavit i na jinou,ale malem bych zapomnel ze s nekterymy hrami ma problemy napr Zaklinac2 semi nezpusti dokud iZ3D Driver nevypnu.Tak ze jak chcete ale ja doporucuju
Share:
Whirt | Whirt je Offline | #13 | Dne | 24. May 2011 23:00:33
Whirt

Lokace: Rudá hora (ČR)
Pokud mluvíš o normálním "barevném" 3D, tak to rozjedeš v pohodě i na té nejstarší ATI (v rámci možností Wink) pomocí nVidia driveru.
Pokud mluvíš o aktivních brýlích, tak si potom na svém monitoru akorát ničíš oči - musíš mít monitor s 120mhz obnovovací frekvencí. To je ten drahý hardware, o kterém jsem mluvil (nejméně 5 tisíc) - grafické karty ovšem taky něco stojí, ale například podporují i grafickou kartu nVidia GeForce GT 230, kterou v pohodě seženeš za tisíc kč, což na grafiku není moc Smile

PS.: V tomhle mi věřte, přeci jen tu věc vždy před napsáním pořádně studuju... Jo a ještě něco - nechci vypadat jako morous, ale jednou už jsem administrátor, tak tě o to musím požádat: Pokaždé, když chceš napsat příspěvek, vyhýbej se vulgarismům a pokud chceš něco doplnit k předchozímu příspěvku, který ještě nikdo neokomentoval, tak ho edituj... Wink
Share:
D4rttr | D4rttr je Offline | #14 | Dne | 01. July 2011 15:30:35
D4rttr

Lokace: Lipnice nad Panteří řekou
zdravím, zajímalo by mě jestli má cenu si kupovat aktivní 3D brýle s monitorem ,když se pasivní brýle dají pořídit za 70kč, nebo spíš jak moc jsou aktivní btýle realističtější než pasivní
Share:
Whirt | Whirt je Offline | #15 | Dne | 22. July 2011 01:59:10
Whirt

Lokace: Rudá hora (ČR)
To je těžká otázka...
Vezmu to od začátku

Pasivní - neničí tolik zrak
-bolí z nich oči
-mění barvy
-matou v prostoru
-hardwarově nenáročné

Aktivní - vysoká cena
-způsobují zrakové potíže (potřeba přestávek)
-nematou vprostoru
-nemění barvy
-hardwarová náročnost

Můžeš si koupit aktivní a monitor a do týdne vrátit bez udání důvodu (prostě to vyzkoušíš Wink)

pokud nejsi zrovna nejbohatší a nemáš na rozhazování (jako já) kup si raději Pasiv - někdy se dokáží vyrovnat aktivním (nebo počkej až se zlevní)
Share:
castle | castle je Offline | #16 | Dne | 01. September 2011 11:36:12
castle

Lokace: město Falkreath
Pěkný to skusim.WinkWinkWink
Share:
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Pro hodnocení musíte být registrovaný.

Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Výborné! Výborné! 100% [5 Hlasů]
Chvalitebné Chvalitebné 0% [Žádné hlasy]
Dobré Dobré 0% [Žádné hlasy]
Dostačující Dostačující 0% [Žádné hlasy]
Nedostačující Nedostačující 0% [Žádné hlasy]
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 1522 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 4491 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 2923 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 2494 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 8806 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 4851 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 4171 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 4145 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 4945 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist