Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
UŽIVATELSKÝ PANEL
HODNOSTI FÓRA
OCENĚNÍ FÓRA
Mapa Skyrimu
Mapa Solstheimu
BLOGY
Založit blog!
Seznam blogů
Všední deníky [23]
Z Vvardenfellu.. [25]
Skyrimské deníky [27]
Deník Cizince [28]
Osudy dobrého legionáře Pelargia [31]
Cesty k Bohatství a slávě [32]
MÉDIA
Fotogalerie
Videogalerie
Fórum
Facebook

Poslat obrázek
Doporučit něco
POSTAVY
Bestie
Unikátní bestie
Unikátní NPC
Cechy
Obyvatelstvo
OBSAH
Děj
Domy na prodej
Mapy a značky
Rasy
Znamení
Zbroj & Kovařina
Daedrické artefakty
Cechy
Vstup do cechů
Nemoci
Města
Jazyk
Perky
Vampirismus
Vlkodlaci
Dračí křiky
Lektvary
Ingredience
Trenéři dovedností a knihy
Vaření, recepty a suroviny
Zvířata
Kouzla a magie
Skyrimský průvodce
K N I H O V N A
NÁVODY
Vyhledávač
Rozcestník dotazů
Hlavní linie
Vedlejší úkoly
Páčení zámků
Jak se vdát/oženit
Očarovávání
RŮZNÉ
Překlad modifikací
HW nároky
Achievementy
DLC Achievementy
Dragons return
Historie
Tamriel
Provincie Skyrim
Božstvo ve Skyrimu
DOWNLOAD
Oficiální patche
Wallpapery
Videa
Modifikace
Ostatní
OSTATNÍ
Infernal City
Recenze Skyrimu
Cheatovací konzole
Série The Elder Scrolls
Bethesda
WEB
Kontakty
Sponzoři
Pagerank
ARCHÍV
Archív hádanek
Archív novinek
Archív fóra
Login
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Kterou internetovou "encyklopedii" navštěvujete, když se chcete dozvědět něco ze světa Elder Scrolls?

UESP.net

elderscrolls.wikia.com

imperial-library.info

cs.theelderscrolls.wikia.com

Na kterou první narazím při vyhledávání.

Nenavštěvuji ani jednu.

Jinou.


Poslední komentáře
Novinky

Čekám, čekám, ček...
Šťastný a veselý!
super zprava , jen ted...
Hmm, že by důvod vr...
Teď jen vydržet těc...
články

Ahoj mám dotaz když ...
ahojky , na youtube js...
chybí ti tam [bcolor=...
Chápu, že z hlediska...
Hru musíš mít nains...

Spřátelené weby
Postavy.cz

Postavy.cz

Orcs Must Die! CZ funsite

Orcs Must Die! CZ

Age of Expansion

On-line hra aoex.eu

Ikonka

Galerie

Ikonka

  Kontaktujte nás (zde)

GamePage fan

TruckGame.cz

Hodnocení a recenze

Hodnocení a recenze

PlayHit.cz - herní portál

PlayHit magazín

Assassins Creed 3
Diablo 3

The Elder Scrolls V: Skyrim PC game

Statistiky od:
26.09.2011
TOPlist
Skyrimský průvodce - II. díl
Články
Magie ve SkyrimuMágové to ve Skyrimu nemají lehké.
A to díky tomu, že skyrimští po mnoho let válčili s elfy, kteří magií při bojích rozhodně nešetřili a také díky tomu, že je mágům dávána vina za zničení značné části Ledohradu, svého času původního hlavního města Skyrimu.

Praví Nordové, jak se sluší a patří na týpky, co nosí rohatou helmu a těžký štít div ne do postele, se magii vyhýbají obloukem. Nemají v ní důvěru, protože se prostě nedá uchopit a nejde s ní rozdrtit lebku nějakého nebožáka.

Většina skyrimských Nordů považuje magii za něco opovrženíhodného. Za něco, s čím si není radno zahrávat.
Nordští rodiče své ratolesti raději pošlou rovnou direkt do chřtánu drakovi, než aby je poslali studovat magii.


Jak je to však doopravdy?


Nordové mágy na jednu stranu opovrhují, na druhou je však v hloubi duše respektují a váží si jich.
Při svých toulkách po Skyrimu můžete zaslechnout, jak spousta lidí magii zatracuje. To když se jich zeptáte přímo.
Ale když budete jen tiše naslouchat mezi slovy a všímat si detailů, zjistíte, že také spousta lidí nad magií přemýšlí a uvažuje, co to vlastně ti mágové všechno provádějí.

Tu můžete zaslechnout pobudu, jak si sám pro sebe mumlá, že by raději studoval magii, než aby se živil loupením. Další si zase říká, jak by bylo skvělé, kdyby uměl dřevo proměnit ve zlato a jiný si zase stýská, že mu nebylo umožněno studovat na univerzitě, protože je „údajně“ příliš hloupý.

Už zde byl zmíněn Ledohrad.

V současné době je to pouhý stín krásného města, které se na severu Skyrimu pyšně tyčilo nad vodami Moře Duchů. Nyní je tam všehovšudy pár ubohých domů a jedna krčma. V časech minulých tam však byly široké ulice, zdobené vily a náměstí. V tamním přístavu se čile obchodovalo a lodní kapitáni se hádali o místo u mola.
A nad tím vším se hrdě tyčila slovutná Univerzita. Mágové, kteří na ni studovali, byli vážení a nebylo državy či šlechtického sídla, kde by nezastávali význačnou pozici. Lidé je vyhledávali ať už kvůli radám, či kvůli jejich magické síle. Význam univerzity – a toto je ryze můj osobní dojem- lze doložit i na samotném znaku Ledohradu. Podle mě nepředstavuje pouze korunu, ale i tři univerzitní věže, jakožto symbol města samotného.
Něco se ale zvrtlo.Ničivá katastrofa, dnes známá jako „Velké zhroucení“, zničila Ledohrad a jako zázrakem pohromu ustála pouze Univerzita a pár přilehlých (bezvýznamných) budov. Není divu, že to lidem přišlo podezřelé a začali obviňovat mágy z neštěstí, které je potkalo.
Pravdou je, že univerzita přežila díky svojí výhodné pozici, díky stavební technologii a také díky magické ochraně, kterou oplývala. O tom, co doopravdy zničilo Ledohrad, lze spekulovat. Snad za to může výbuch Rudé hory, jehož následky se táhly daleko do budoucna...

Pojďme si říci něco o Univerzitě, jako takové.

Záznamy o ní sahají daleko do minulosti. Pravdou ale je, že nikdo neví, kdy byla postavena a jestli její původní účel byl stejný, jako dnes. Snad byla postavena dávno přes samotným vznikem Ledohradu.
Když jsem poprvé onu monumentální stavbu spatřil, upoutala mě jedna věc. A to sice její podobnost s Ayleidskými ruinami v Cyrodiilu (Ayleidové = pradávná zaniklá elfí rasa). Vždyť právě u těchto prastarých Cyrodiilských ruin lze spatřit podobné visuté mosty, okrouhlé věže s točitými schodišti, klenuté portály ba dokonce i studnice, ze kterých prýští magická energie. Nezdá se mi, že by tato podobnost byla čistě náhodná, ale o skutečných stavitelích Univerzity lze jen spekulovat.
Ayleidské ruiny v CyrodiiluJak už bylo zmíněno výše, hlavní části Univerzity tvoří tři věže. Na té nejvyšší z nich vás upoutá velké kruhové okno se znakem Univerzity. Nachází se v ní Sál elementů, ve kterém se konají přednášky a studenti zde provádí praktická cvičení. Dále se v ní nachází Arkáneum se svojí knihovnou, což je jedna z nejobsáhlejších sbírek knih v celém Tamrielu. V nejvyšších patrech věže má své soukromé prostory arcimág, to jest ten, který je zodpovědný za vedení Univerzity a náleží mu tak mezi Ledohradskými čaroději ta největší pocta.
Další dvě věže se nazývají Sál klidu a Sál úspěchu. V těchto věžích se nachází pokoje studentů a pokročilých čarodějů. Mají zde dostatek soukromí a klidu ke studiu. K dispozici mají pochopitelně alchymistickou laboratoř a očarovávací aparát. Pokud členy Univerzity přepadne hlad, k dispozici jsou jim bohatě prostřené stoly ve společných prostorách těchto věží.

Velmi zajímavá část Univerzity je ta, která se nachází pod budovou samotnou. Říká se jí Hnojiště a tvoří ji soustava chodeb a ledových tunelů, ve kterých není těžké zabloudit. Skrývají se zde rozličná tajemství a zbytky magických experimentů z dávných dob. Do těchto prostor vstupujete pouze na vlastní nebezpečí!

Mágové z Ledohradu nejsou samozřejmě jediní, kdo se zabývá magií. Skyrimští vládci jednotlivých držav si udržují dvorní mágy, kteří jim jsou kdykoliv nápomocni při bojích, či problémech magické podstaty.
Navíc se po Skyrimu pohybují všelijaká individua, samostatně studující magii. Ať už jde o nekromanty, či živlové mágy, potkat je může být pro nepřipraveného dobrodruha vcelku problém.

Nyní se zaměříme na některé druhy magie ve Skyrimu, kterým se obecně říká „školy“.

Jsou jistě rozličné, avšak pro opravdového mága není problém se naučit alespoň základy z každé jednotlivé školy.

Například kouzlo ze školy Obnovy s názvem "Léčení", doporučuji každému. Pokud nepatříte mezi šťastlivce, kteří ho ovládají od narození, naučit se ho není vůbec obtížné.
Škola Obnovy však zahrnuje daleko více. Schopnost odhánět nemrtvé, nebo vytvářet magický štít, není také vůbec na škodu. Tato škola je oblíbená především kněžími, kteří ji využívají k prospěchu všech.

Mistři v oboru Ničení mají vyhráno. Ohněm a blesky jsou schopni svého protivníka rozcupovat na prach, nebo ho zmrazit až na kost.

Tajemná škola Proměn je nanejvýš pozoruhodná. Kouzla z této školy jsou totiž schopna přetvořit realitu a tak, kdo ji ovládá, nečiní mu problém dýchat pod vodou, skrz stěnu odhalit nepřátele, ve tmě si posvítit magickým světlem, nebo na dálku paralyzovat nepřítele.

Oproti tomu kouzla ze školy Iluzí realitu nemění, pouze vytváří klamy a zdání. Mágové, kteří používají tato kouzla, jsou schopni svému nepříteli nahnat ukrutný strach, nebo ho naopak ukonejšit a zcela uklidnit. Tito mágové berou větu typu „Okamžitě zmiz!“ doslova. Prostě se zničeho nic vytratí a již je nespatříte, neboť se stali neviditelnými.

Díky škole Vyvolávání lze na svět přivolat rozličná stvoření z jiných realit. Naštvat čaroděje, který tuto školu ovládá, se nedoporučuje. Může se pak stát, že se před vámi zhmotní mohutné ledové monstrum, nebo ohnivá postava, či shluk kamení, metajícího blesky. Jde o takzvané atronachy, kteří pomáhají tomu, kdo je vyvolal. Díky této škole lze také spoutat duše zemřelých do speciálních kamenů, a následně je využít k očarování či dobíjení magických předmětů. A nesmíme zapomenout na různé nekromancery, kteří si tuto školu také velmi oblíbili. Můžou totiž díky ní oživovat mrtvá těla, která jim bezmezně a otrocky slouží.

Nutno podotknout, že výše zmíněný výčet kouzel není ani zdaleka úplný. Nehledě na to, že kouzla lze všelijak kombinovat. Experimentovat s magií je velmi nebezpečné, ale i velmi zábavné.

Po celém Skyrimu se ve starých slujích a pevnostech nachází rozličné grimoáry, ze kterých se pak ten, kdo je nalezne, může naučit některá z kouzel. Tak proč to nezkusit?

Ten kdo v sobě najde sílu a odvahu studovat magii, měl by zvážit svoje zapsání na Univerzitě. I přes odpor domorodých Nordů se to vyplatí, naučíte se totiž kouzla, která jinde neseženete.
Navíc, pokud nejste jako mág respektován ve Skyrimu, v posmrtném životě uznání najdete. Soudím tak podle slov božského Tsuna, který sám říká, že „Nordové na zemi možná již zapomněli projevovat úctu čarodějům, v domě Shorově však nikoliv.“

Někdo říká, že magie je zbytečná a obtížná. Z vlastní zkušenosti ale vím, že tomu je tak pouze u toho, kdo je líný se učit a nechápe pravou sílu magie.


Komentáře
Ligos | Ligos je Offline | #11 | Dne | 19. July 2013 20:36:30
Ligos

Lokace: Alternativní realita
Opět děkuji za pochvaly. Smile

Na dalším dílu již pracuji...
Share:
Pipi94 | Pipi94 je Offline | #12 | Dne | 31. July 2013 15:09:50
Pipi94

Lokace: Sancre Tor
Wow Wink Pěkný článek
Share:
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Pro hodnocení musíte být registrovaný.

Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Výborné! Výborné! 100% [5 Hlasů]
Chvalitebné Chvalitebné 0% [Žádné hlasy]
Dobré Dobré 0% [Žádné hlasy]
Dostačující Dostačující 0% [Žádné hlasy]
Nedostačující Nedostačující 0% [Žádné hlasy]
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 2260 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 5481 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 3531 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 2962 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 9725 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 5380 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 4673 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 4655 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 5608 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist