Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 1 host(ů)
 Tisk diskuze
Hrozba III.
Aurelius
→ Tah 145.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Jakmile jsi zvedl omráčeného a zraněného Císařského mága před sebe a utvořil jím tak lidský štít promluvil jsi k nedaleko stojícímu mágovi, následně se rozběhl proti němu a stále udržoval kouzlo telekineze a vláčel před sebou tělo Císařského mága. Kalerion však nemeškal a pozvedl svou magickou hůl s vykřiknutím několika zaklínadel vytvořil ledové kouzlo, kterým před sebou vytvořil ledovou bariéru. Vržené tělo udeřilo do ledové bariéry a sklouzlo k zemi stejně tak ty, neboť bariéra zatarasila celou chodbu. Bariéra ti znemožnila proniknout až ke Kaleriovi, který se nachází na druhé straně.

„Uklidni se a možná ti tvého přítele vydám. Já nejsem Corrientis a ty mágové pouze plní jeho vůli jako všichni tví společníci plní tu tvou.“ zvolal následně zpoza bariéry. I přes její tloušťku ti neušlo záření, které skrze ní procházelo. Pravděpodobně se Kalerion pokouší o další kouzlo. „Nezabil bych muže, který zabil 'zrůdu' jak se sám nazýváš, ale muže, který si smrt zaslouží.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Adrian_S
Zvedl jsi ruku nad hlavu a vyčkával až budeš vyvolán. Profesorka se rozhlížela po třídě a ačkoliv nikdo krom tebe neměl ruku nahoře a nehlásil se nevyvolala tě.
„Nikdo?“ řekla chladným tónem, „Jaká škoda přeci jen se jedná o velmi snadnou otázku.“ pokračovala ačkoliv tvou hlásící se ruku prokazatelně viděla. Mávnutím ruky očarovala křídu a ta sama začala zapisovat a kreslit vše co se týkalo jednotlivých kouzel, včetně správného gesta utvořeného prsty tak i kouzelné formule.

„Kouzlo 'magická lucerna' se po vyvolání drží v místě do kterého bylo kouzlo sesláno, kdežto 'mágova svíce' levituje v bezprostřední blízkosti vyvolávajícího. Výdrž obou kouzel závisí na schopnostech a zkušenostech vyvolávajícího.“ krátce se odmlčela a očima zkontrolovala správnost napsaných údajů na tabuli, „Jsou to velmi snadná začátečnická kouzla, které musí zvládnout naprosto každý kdo chce pokračovat dále ve studii magie Proměny. Pokud někdo nebude schopen vyvolat tyto dvě kouzla nemá v budoucích hodinách magie Proměny co dělat.“ dodala po chvilce a založila si ruce. „Intenzitu svitu obou kouzel je možné regulovat během vyvolávání. Později už je to velmi náročné a myslím si, že i zbytečné.“ opět se odmlčela a rozhlédla se po třídě, „Gesta a správné formule máte napsané a nakreslené na tabuli, vpravo 'Mágovu svíci' a vlevo 'Mágovu lucernu' obojí si zapamatujte, prozkoušejte a zapište, protože se jedná o kouzlo, které je velmi často využíváno v základech runové magie. Takže jestli plánujete začít chodit na hodiny profesorky Viciové bude se vám hodit.“

Mariana si pečlivě zapisovala a obkreslovala vše co se nacházelo na tabuli, včetně čísla přednášky. Ostatní dělali víceméně to samé, buď si zapisovali a nebo už postupně začali nanečisto trénovat gesto k utvoření jednotlivých kouzel. Dunmerka sedící stranou na tom byla podobně.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulín
Číšnice ti opatrně podala jednu ze skleniček s vínem a pousmála se zatím co jsi jí věnoval svůj pohled. Nakrátko se pootočila k tanečnímu parketu neboť se schylovalo k nějaké řeči.

„Ráda bych na této skromné oslavě přivítala všechny pozvané hodnostáře ať už Thalmoru a Aldmerského spolku tak i jiných mocností. Sešli jsme se zde abychom krom 'nečekaného' uzavření míru oslavili i sílící moc Aldmerského spolku v čele s Thalmorem a naší královnou, která se dnes nemohla dostavit.“ zahájila svoji řeč královna Valenského lesa. „Pijte, hodujte a oslavujte neboť již brzy dojde k úsvitu nové éry našeho působení. Již brzy bude válka mezi Valenském lesem a vzbouřenci u konce a zavládne opět mír a blahobyt.“ dodala a s těmito slovy dala rukou pokyn k hudbě.

„Ono není přímo místní.“ řekla smutným tónem Bosmerka, „Je dovezené, protože zdejší vinice byla zničena ve válce s odbojem.“ povzdechla si, „Nějaký rok už to bude.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Arthis
Muž tě nechal domluvit. Siona byla již dávno v hostinci a celé situaci předním se nevěnovala. Využil jsi kolem jdoucích stráží a kývl na ně. Stráže v tradičním Hammerfellském oděvu zamířili blíže k vám. Skupinka mužů na sebe koukla a následně pohlédla na svého vůdce.
„Fajn! Ať je po tvém!“ zvolal rozčileně, „Ale víckrát ti už neustoupím. Dávej si na mne pozor.“ dodal s důrazem a pohlédl na příchozí dvojici stráží.
„Nějaký problém pánové?“ zeptal se Redguard ve zbroji stráže a pohlédl na opilce a následně si pohledem sjel všechny přítomné. „Měli by jste se rozejít. Každý svou cestou. Hned.“ rozkázal.

Neodpovězené tahy

Upravil/a Aurelius dne 26.12.2016 22:25
 
Arthis
Podívám se na opilce a zvednu ho na nohy.
"No příteli, nedělám každý den, že zachraňuji neznámé lidi z hostinců. Já být tebou, tak se seberu a zmizím odsud, protože znovu už ti nebudu moct pomoct."
Pokud už mi neřekne nic závratného,vejdu do hostince najít Sionu.

Sviť měsíčku, sviť...

Nenech stíny ovládout sebe sama...
Důvěra je dobrá, ale nedůvěra lepší.
Jeden dobrý skutek plodí další.

Sviť měsíčku, sviť...
 
Tondulin
"To je mi líto. Ale i tak je to víno výborné." Okomentuji poté co se napiju. "Odboj asi obyčejným lidem dokáže dost znepříjemnit život co?" Zeptám se čísnice zatím co si naberu na talíř nějakou pěknou flákotu masa a brambory.
 
Adrian_S
Do svého deníku si zapíšu formuli na "Světlo svíce", protože jej doposud neznám.

Stále budu naslouchat jejím slovům.

"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Sarako
Schovám meč, udělám dlouhý kotoul zpět k místu, kde leží Arvena a pronesu: ,,Hádám, že budeš chtít něco na oplátku, takže co to bude?" přitom vezmu Arvenu do náruče a současně si připravím telekinezi, abych s ní mohl v nejhorším případě zvednout tělo zbitého mága jako štít proti útočnému kouzlu.
 
Aurelius
→ Tah 146.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Schoval jsi meč, udělal kotoul zpět k Arveně a vzal ji do náručí a zároveň připravil telekinezi, kterou jsi ovládl ochromeného mága ležícího opodál. Kelerionovou kouzlo prorazilo bariéru a rozdrtilo kousíčky ledu na větší částečky, které se rozlítly po celé chodbě. Část jich udeřilo i do lidského štítu, kterým jsi se částečně skryl.

Kalerion tvá slova ignoroval. Udělal několik kroků vpřed a následně pozvedl svoji magickou hůl s rozzářeným magickým hrotem, značícím sesílání dalšího kouzla z řad magie destrukcí.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Adrian_S
Pečlivě jsi zapsal kouzelnou formuli do svého sešitu a nakreslil gesto, které je nutné pro vyčarování kouzla vytvořit. Profesorka po několika minutách vyčkávání opět promluvila.
„Hned nám to někdo z vás předvede, abychom zjistili jak na tom jste.“ rozhlédla se po třídě a chvilku svůj zrak upřela na tebe a Marianu, ale nakonec očí přesměrovala k Dunmerce, která seděla stranou. „Co třeba vy slečno. Pojďte ke mne, ale nejprve se mi představte myslím, že jsme se zde ještě nepotkali.“
„Ano paní profesorko.“ kývla hlavou Dunmerka a ihned vstala ze židle a zamířila ke katedře, „Jmenuji se Nelwin Palagánová.“ představila se následně. Její příjmení nepřekvapilo pouze Silverwoodovou, ale i několik přítomných noviců a novicek, kteří si mezi sebou ihned začali cosi šuškat.
„TICHO!“ křikla rázně Profesorka a všichni zmlkli a opět se věnovali svým povinnostem. „Předstupte sem Nelwin a zkuste jedno z těchto kouzel vyčarovat.“ vyzvala jí následně a studentka požadavek ihned vyplnila.

Stoupla si na místo, za soustředila se a následně utvořila gesto v doprovodu kouzelné formule, kterou tiše zašeptala. Její levá ruka se ihned rozzářila světle bílou barvou ze které vylétla menší světelná kulička, která se zastavila nad její hlavou. Silverwoodová spokojeně kývla hlavou.
„Je vidět, že dáváte pozor.“ pochválila studentku a otočila se ke všem přítomným, „Nějak takto si představuji, že bude vypadat váš výstup z dnešní přednášky. Každý z vás mi na závěru téhle přednášky předvede jak ovládá jedno ze dvou kouzel, které jsme se dnes učili a na následující přednášce mi předvedete i to druhé.“ odmlčela se a poslala mladou Elfku zpět do lavice, „Jaký je rozdíl mezi magií Iluzí a Proměny jsme si řekli. Příští přednášku si z toho rovněž někoho vyzkouším a nyní...“ vrátila se zpět ke katedře, „pokročíme v troše teorie, protože první kouzla jsme se již naučili a je třeba doplnit si teorii k látce, která nás čeká v následujících hodinách. Zpočátku se zaměříme především na magii Proměny z hlediska praktického účelu. Určitě každý z vás slyšel kouzlo s názvem 'Dračí kůže', 'Transmutace' nebo velmi oblíbené kouzlo 'telekineze' a jim podobná kouzla těm se v momentálně věnovat příliš nebudeme.“ mávnutím ruky očarovala houbu, kterou použila k smazání tabule. „Budete se učit předmětu fyzických - skutečných předmětů na jiné fyzické - skutečné předměty. V tomhle případě se jedná o zásadní rozdíl mezi magií Iluzí a Proměny, protože předměty očarované Iluzí ve skutečnosti tvar nezmění jen a pouze se naoko tvářejí, že takto vypadají, ale po uchopení či doteku se nám odkryje pravda. Kdežto předměty očarované magií Proměny skutečně svůj tvar změní a je to znatelné i při doteku. To ale neznamená, že magie Iluzí a Proměny se sebou úzce nesouvisí.“ následovala krátká odmlka během které si prohlédla celou třídu, „Samotná přeměna fyzických předmětů má několik zásadních pravidel, které je nutné dodržet. Je nutné je dodržet za jakýchkoliv podmínek, protože následky by v případě zrušení přeměny mohli být trošku odlišné než bychom očekávali. Proto si odteď budete nosit na mé přednášky předměty, které můžete v případě nezdaru postrádat.“ následovala odmlka, „Mohu pokračovat nebo máte nějaké dotazy k tomu co jsem právě řekla?“ zeptala se.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulín
„To bohužel ano.“ povzdechla si Elfka, „Thalmorští válečnici tvrdě trestají každého kdo s nimi spolupracuje a stejně trestají i každého kdo ví o někom kdo s nimi spolupracuje a neohlásí to.“ dodala tiše, „Jsou to opravdu těžké časy... Ale ty jste určitě zažil i v Cyrodiilu... Tam se také dost válčilo nemám pravdu?“ v průběhu jejího monologu jsi nabral na talířek jídlo dle svého výběru.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Arthis
Jakmile se stráže i skupina mužů rozešla promluvil jsi k opilci, který ti ze srdce děkoval za záchranu. Slíbil ti, že se již více neukáže v tomto hostinci a poté zmizel v jedné z ulic přístavu ihned poté jsi vešel do hostince.

Hostinec žil tradičním životem. Zdejší hrdlořezové a námořníci se bavili u karet a kostek nebo se snažili svést dvojici pohledných redguardek, které obsluhovali po celém hostinci. Najít Sionu nebylo těžké, seděla stranou od ostatních u postavy oděné do černého roucha a kápě, které její skrývalo celou tvář. Zamířil jsi k dvojici a usedl ke stolku na němž se nacházela již trojice připravených korbelů, jeden z nich (ještě plný) byl koupen pro tebe. Siona tě ihned osobě v černém představila a ta jen a pouze pokynula na pozdrav.
„Ehm... Náš velmistr tvrdil, že pro nás máte nějaké informace, které nám mohou pomoci v boji proti Thalmoru.“ začala opatrně Siona a přitom se nesnažila dívat na postavu v černém.
„Ano. Mám informace, které by se vám mohli hodit.“ začala postava s přízvukem Altmera a jakmile uchopil rukou korbel s pivem byla jeho rase potvrzena, zlatavé prsty dotýkající se dřevěného ucha korbele prozradili rasu vašeho tajeného kontaktu, taktéž ti neušlo, že postavě chybí jeden prst - prostředníček. Druhou ruku muži zdobil prsten se symbolem kříže. „Ale něco za něco.“ zadržel již hlásící se Sionu ke slovu, „Čekají nás těžké časy, ale přesto musí být spolupráce výhodná pro obě strany.“ odložil korbel a sevřel ruce na stolku, „Jistě mě velmi dobře chápete.“ pokračoval klidným tónem očekávajíc váš souhlas.

„Čepele příliš peněz nemají, ale něco vám výměnou za informace poskytnout můžeme.“ ujala se slova Siona, ale Altmer se jen a pouze zasmál.
„Peníze hýbou světem, válkou i diplomacií, ale rozhodně mne nezvednou ze židle a nerozvážou mi jazyk. Nabízím vám informace výměnou za skutky, které pro mě vykonáte. Potřebuji získat zpět to co bylo ztraceno před mnoha lety. Není to nic co by jste při troše spolupráce a vychytralosti nedokázali obstarat.“

Neodpovězené tahy
 
Adrian_S
Nebudu se nijak vyjadřovat.
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Sarako
Vrhnu mágovo tělo proti Kalerionovi, přitom upustím Arvenu na zem a udělám dlouhý kotoul vpřed, při kterém tasím svůj meč, zakončený výpadem do Kalerionova břicha.

Pokud Kaleriona probodnu, dodám stroze: ,,Promiň, nedals mi na vybranou." a doběhnu zkontrolovat, jek je na tom Arvena.
 
Tondulin
"To ano na našem území proběhlo několik velkých bitev s mnoha mrtvými na obou stranách, ale z toho se za chvíli Císařství vzpamatuje. To taková partyzánská válka může být mnohem horší, neustálé přepadávání karavan, drancování a podobné akty dokáží hodně uškodit. Co jsou vůbec zač? Mnoho jsem o nich neslyšel, akorát něco málo od lorda Ravena. Vím akorát že jim jde o odtrhnutí Valenského lesa od Dominia, ale mají vůbec nějakého vůdce, někoho kdo celou tuhle jejich "revoluci" vede? nebo je to jen záminka tlupy banditů, aby jim lidé pomáhali s jejich loupeživými nájezdy?"
 
Aurelius
→ Tah 147.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Vrhl jsi tělo mága proti Kalerionovi. Volnou rukou jej pomocí telekineze zbrzdil a následně se pokusil odklonit což ho stálo trochu pozornosti. Pustil jsi Arvenu na kamennou podlahu a následně s taseným mečem udělal kotoul s prudkým výpadem přímo proti čarujícímu mágovi, který byl zaneprázdněn tvorbou dvou kouzel najednou. Na poslední chvíli však udělal obranný pohyb svou holí čímž přerušil vytvářené kouzlo a částečně odrazil tvůj úder, přesto mu projel meč bokem těla a způsobil mu závažné zranění. Téměř ihned se složil k zemi se silným krvácením ze zraněného boku. Zcela ochromen se nezmohl na nic jiného než na upuštění své hole a následného přesunutí rukou na místo zranění s cílem krvácení pozastavit.

Arvena se mezitím probrala z paralýzy a opět byla schopná pohybu. Zmateně se zvedala ze země a rozhlížela když spatřila ležící zraněné, omráčené mágy ihned sáhla po své zbrani.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Adrian_S
„Prvním z pravidel přeměny fyzických předmětů je zachování přibližné hmotnosti.“ začala a přitom pomocí kouzla ovládala očarovanou křídu, která postupně zapisovala důležité údaje z jejích slov. „Předmět, který se snažíme přeměnit na jiný by měl mít přibližně stejnou hmotnost jako předmět na který ho přeměňujeme. Neznamená to ale, že by jste nemohli přeměnit psací brk na těžký ocelový meč.“ krátce se odmlčela, „Samotnou přeměnu lze uskutečnit, ale výsledek bude dost fádní, protože v tomto případě by meč vážil tolik co psací brk a stěží by způsobil nějaké zranění... Byla by to spíše taková hračka pro děti, která by se pravděpodobně po několika úderech rozpadla. Proto je důležité vždy dodržet přibližnou hmotnost předmětů.“ opět následovala krátká pauza, „V magii Iluzí toto pravidlo neplatí, ale to je jen pro zajímavost.“ prohlédla si třídu, „My si na přednáškách budeme během praktického procvičování uměle zvyšovat hmotnost jednotlivých předmětů pomocí speciální hmoty, kterou si dokáží studenti zběhlí v lektvarech připravit sami a přinést již připravenou a vyrobenou, mnohdy se jedná i o lepší hmotu než tu kterou obdrží ti 'méně' nadanější na lektvary, protože její výroba je různorodá a existuje mnoho receptů, ale to s vámi dopodrobna rozebírat nebudu, protože jsme na přednášce o magii Proměny nikoliv lektvarů, které s vámi má buď Arcimág nebo jeho zástupce Globullus. Těch se můžete na výrobu hmoty optat.“ oči sklopila na katedru, „Myslím, že v knize o magii Proměny je dokonce jedna verze přípravy popsaná, ale nejsem si jista.“

„Tohle první pravidlo a mnoho dalších poprvé písemně sepsal a vydal Arcimág Aiden Spellor v knize 'Souhrnná pravidla přeměny fyzických předmětů' jen tak pro zajímavost Aiden Spellor je hodně vzdálený předek naší profesorky Spellorové... Určitě se mezi vámi nalezne někdo kdo má zálibu v historii Tamrielu a naší Univerzity a řekně nám něco o tomto Arcimágovi.“ očima koukla po třídě a vyvolala staršího Norda s bradkou v rouchu tovaryše. Ten si odkašlal a pustil se do zodpovězení profesorčiny otázky.
„Arcimág Aiden Spellor byl jeden z arcimágů této Univerzity a také bratranec Vincara Spellora, který po smrti jeho zaujal místo arcimága. Zatím co Aidenovi Univerzita vděčí za mnoho unikátních spisů z oblasti magie Iluzí a Proměny, Vincar pro Univerzitu nalezl mnoho unikátních artefaktů... Ale přesné roky jejich 'arcimágování' si nepamatuji.“ pokrčil rameny na závěr.
„Tohle nám stačí. Nejsme na přednášce o historii, ale jak jste řekl oba nám zde na Univerzitě něco zanechali. Obraz prvního jmenovaného naleznete v Arcimágově komnatě pokud ho nenechal současný arcimág sundat a obraz s portrétem Vincara naleznete v knihovně. Vincar má také malou soušku v Arcimágově komnatě, kterou mu zhotovil jeden z jeho obdivovatelů.“ odmlčela se, „Máte nějaké dotazy k prvnímu pravidlu? Nebo mohu pokračovat v přednášení dalšího pravidla?“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulín
Elfka pozorně pokyvovala hlavou, ale jakmile se opět dostala k slovu povzdychla si, „Neměla bych o těchto věcech takto veřejně mluvit. Vlastně by si někdo mohl myslet, že toho vím až příliš, protože se s někým takovým stýkám.“ odmlčela se a rozhlédla, „Ale z toho co se tak traduje po zdejších zahradách, komnatách stojí v čele odboje jeden z bývalých generálů armády Valenského lesa, který se nesmířil s přijetím vazalství a násilné abdikace předchozí královny, ale pravděpodobně jsou to jen a pouze tlachy a klepy. Myslím si, že prostě žádného vůdce nemají a jen se za ideál odtržení od Thalmoru skrývají a v jeho jménu loupí.“

Neodpovězené tahy
 
Adrian_S
Nadále budu poslouchat.
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Sarako
Přiložím špičku meče ke Kalerionovu krku se slovy: ,,Tak co, řekneš mi, kde se nachází můj lučištník, nebo tě mám dorazit? A když už jsme u toho, kde Corrientis schovává mrtvá těla? Rád bych si vzal zpátky Bothielinu hlavu, potřebuji jí k vyplacení zbytku odměny." (Proč bych jim nedal zavádějící stopu?)
Upravil/a Sarako dne 30.12.2016 15:44
 
Tondulin
"Nebojte se z něčeho takového bych vás nikdy nenařknul. Jsem vám vděčný za poskytnuté informace, aspoň jste mi situaci trochu více osvětlila. Víte o něčem, co by mohl císařský diplomat vykonat, aby vám oplatil tuto laskavost?"
 
Aurelius
→ Tah 148.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Kalerion na tebe pootočil svou hlavu v momentě kdy mu přistálo ostří u krku. Jeho tělo rychle sláblo a krvácení sílilo, ale přesto se zmohl na pár slov.
„Jen si posluž... Augh... Ze mě nic nedostaneš.“ pevněji stiskl ránu na boku a Arvena mezitím došla blíže k tobě, „Nechápu... Nechápu proč tak toužíš po její hlavě a těle.... Au... Copak? Copak si myslíš, že se Nejvyšší mág nezbavil jejího těla? Ahh... Zatraceně...“ bolestivě zaskučel, „Není takový hlupák, aby nechával její tělo na světe déle než bylo nezbytně nutné... Jestli je pravda to co kolem ní říká... Auh...“ krátce odvrátil tvář a opět bolestivě skučel, „Její smrt nahněvala Daedry... Nahněvala...“ opět se na tebe podíval, „Tak... Teď mě zabij a spolu se mnou i ostatní... Auuch... Splníš tím Botihel její přání a dlouholetou tužbu.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Adrian_S
„Další pravidlo se zabývá životností předmětů. Neživý fyzický předmět nelze přeměnit v cosi živého, opačně to platí rovněž. Nelze přeměnit živého tvora na neživý předmět. Velmi důležité pravidlo a velmi snadné na zapamatování. Samozřejmě platí určitá výjimka u specifických předmětů a živých tvorů, ale tyto předměty souvisí s vyšší odborností magie Proměny a nyní není nutné vás s tím seznamovat.“ krátce se odmlčela a usedla zpět za katedru. „Myslím, že pro dnešek jsme probrali dostatečný základ pro nadcházející přednášky a v příštích dnech budeme pokračovat.“ pokračovala pozvolna, „Na příští pokračování této přednášky se připravte na praktickou zkoušku jednoho z kouzel a také na teoretickou zkoušku z toho co jsme dnes probrali.“ rozhlédla se po třídě, „A samozřejmě pan Merle mi nezapomene zítra ráno přinést pětkrát přepsaný Univerzitní řád.“ sevřela ruce na stolku, „Ve zbytku času si připravte buď 'Magickou svíci' nebo 'Mágovu lucernu' až mi ji úspěšně předvedete budete se moci sebrat a odejít.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulín
„Laskavost?“ usmála se překvapeně, „No... Pro mne už je tak trošku odměnou, že tu se mnou takto hovoříte... Sice neprobíráme žádné zajímavé témata, ale přeci jen je to lepší než poslouchat nadávky nebo rozkazy od nadřízených a v pozdější fázi slovnosti oplzlé řeči opilých účastníků.“ krátce se odmlčela, „Je to příjemné odbočení od těžkého pracovního dne.“


Neodpovězené tahy
 
Tondulin
"Tak to jsem rád, ale kdyby vás přeci jen něco napadlo, nebojte se na mě obrátit, rád pomůžu. No já se půjdu najíst, cesta byla dlouhá a od rána jsem neměl sousto v puse, omluvte mě tedy prosím. Potom můžeme probrat nějaké to zajímavější téma." Usměju se, vezmu svůj talíř a půjdu se posadit vedle Carwen.
 
Adrian_S
Připravím si ,,Světlo svíce'' a vyčaruji. Kdyby náhodou potřebovala Mariana nějak pomoct, nabídnu se jí. Až mě Silverwoodová zkontroluje, odejdu na chodbu. Budu předpokládat, že bude Mariana se mnou chtít mluvit (případně jiný student).
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Sarako
Dorazím Kaleriona a otočím se k Arveně: ,,Ten Altmerskej zmetek to nemohl stihnout tak rychle." vezmu svazek klíčů, s Arvenou svážu zbylé dva mágy (třebas i oblečením), popojdu s ní chodbou o kus dál a dodám: ,,Udělej ten portál pro achanděla, jistě bude o tomhle místě vědět víc, a kdyby ne, ve třech najdeme Trevina rychleji."
 
Arthis
Začnu si altmera ostražitě měřit. "Co přesně si po nás žádáte?"
Sviť měsíčku, sviť...

Nenech stíny ovládout sebe sama...
Důvěra je dobrá, ale nedůvěra lepší.
Jeden dobrý skutek plodí další.

Sviť měsíčku, sviť...
 
Aurelius
→ Tah 149.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Dorazil jsi Kaleriona a s jeho posledním výdech vytáhl svůj meč z jeho těla, sebral svazek klíčů a společně s Arvenou svázal zbylé dva zraněné mágy. Arvena kývla hlavou po chvilce chůze chodbou a vytáhla runu, kterou obdržela od Archanděla. Nepatrnou chviličku si jí prohlížela a následně ji pomocí magie aktivovala. Notnou dobu se nic nedělo teprve až po několika minutách se runa rozzářila a Arvena byla nucena jí pustit na zem. Se zábleskem modrého světla se před vámi zjevil Archanděl ve svém černém oděvu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Adrian_S
Profesorka postupně obešla celou třídu. I když jsi přední vyčaroval úspěšně kouzlo nezdálo se, že by si toho všimla. Možná si toho všimla, ale záměrně to zazdila. Jakmile provedla kontrolu u většiny noviců došla až k Marianě, která kouzlo předvedla. Neměla sebemenší problém ačkoliv se její vědomosti točili především kolem lektvarů. Ihned poté jí Silverwoodová dala souhlas k odchodu a vyrazila zkontrolovat zbylé novice.

Teprve když jsi zbyl v místnosti sám zastavila se před tebou a se založenými rukami vyčkávala jak předvedeš kouzlo. Za soustředil jsi se a kouzlo vyvolal bez sebemenších problémů (vzhledem k tomu, že je tvá postava schopná vyvolat daleko těžší a komplikovanější kouzla bylo pro tebe vyvolání tohoto kouzla hračkou). Mlčky kývla hlavou a poté se otočila a zamířila ke katedře.
„Můžete jít.“ řekla teprve až když došla ke stolku a usedla na židli. Sebral jsi veškeré své věci a odebral se pryč z Univerzity. Už jsi chtěl sáhnout na kliku když jsi zaslechl své jméno.
„Fallene. Profesorka Viciová si s vámi přála hovořit. Až budete mít chvilku měl by jste se za ní zastavit v učebně Runové magie. Přesný čas vaší schůzky nezdělila, pravděpodobně je obeznámena s vaší nedochvilností a teď běžte. A pamatujte - pětkrát opsat Univerzitní řád.“ zvolala na tebe zpoza stolu.

Jakmile jsi zavřel dveře spatřil jsi Marianu, která na tebe vyčkávala před učebnou. Když tě spatřila přicházet pousmála se. „Asi tě nemá příliš v lásce.“ řekla již s vážnou tváří.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulín
Bosmerka ti věnovala poslední úsměv a s talířem v ruce jsi vyrazil ke Carwen, která seděla u stolku a poklidně ochutnávala jednotlivé připravené pokrmy. Jen co jsi usedl vedle ní podívala se na tebe.
„Za chviličku bychom se mohli pokusit proniknout do sídla...“ šeptla tiše a následně se podívala před sebe přičemž spatřila onu Číšnici, která na tebe naposled pohlédla a ještě jednou se usmála, „Za předpokladu, že nemáš v plánu dále flirtovat se zdejší obsluhou.“ dodala lehce chladným tónem.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Arthis
„V první řadě potřebuji, aby jste obstarali propuštění redguarda přezdívaného Ada-lor. Předpokládám, že jako agenti Čepelí máte nějaké slovo a zdejší úřady vám vyhoví a propustí ho... Jeho poprava by byla...“ odmlčel se, „Komplikace jak pro mne tak pro vás.“ rozhlédl se kolem a poté pohlédl zpět na tebe, „Ada-lor je touto dobou držet ve zdejším žaláři, poprava se má konat zítra kolem deváté hodiny na náměstí. 'Vystaven' tam bude i dnes, aby si ho mohla společnost prohlédnout a vysmát se mu. Jak ho vysvobodíte je na vás. Když se vám to povede dáte mu vědět, aby se za soumraku zítřejšího dne dostal do obchodu se starožitnictvím.“

„Dále je nezbytné kontaktovat Rionu Blackheart. Je to zdejší vlivná šlechtična a vzhledem k tomu, že já nejsem typ člověka, kterého by vpustili dovnitř jejího sídla, aby jí předal zprávu předpokládám, že vás jako agenty Čepelí tento problém mine. Ovšem pamatujte.“ pozvedl výhružně prst vedle chybějící prostředníčku a druhou rukou sáhl do svého oděvu a vytáhl dopis s pečetí, která nesla totožný symbol jako měl na prstenu. „Tato pečeť nesmí být porušena. Dozvím se to.“ rukou poklepal na pečeti a následně položil dopis na tvou polovinu stolku. „Chápete oba mé požadavky? Nebo potřebujete něco lépe vysvětlit?“

Neodpovězené tahy
 
Adrian_S
"Má jen moc starostí... velký nátlak jak od učitelského sboru, tak od studentů. Snad až přijde konečně ta výpomoc, se jí uleví." dodám k Marianě, "V každém případě neměj o mne obavy s tím psaním školního řádu."

Podívám se na ní a nabídnu se jí k doprovodu, kam bude potřebovat.

"Chápala's všechno, cos slyšela? Kdybys měla nějaké potíže nebo chtěla se více přiučit, rád ti pomohu.. Áh, vlastně, málem jsem si to neuvědomil, večer ti něco ukážu... naoplátku za lekci lektvarů." usměji se.

Až ji doprovodím na místo, kam bude potřebovat, rozloučím se, "Budu tě muset zase opustit, profesorka Viciová si mně žádá." ukloním se jí, "Uvidíme se večer... až padne tma, poslední lavice na promenádě pozemku. Budu tam čekat hodinu, pokud nepřijdeš, odejdu, ale nebudu se zlobit, ano?". Po této větě odejdu.

"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
Hrozba • Diskuze Zdejší kobky 313 23.12.2016 21:15
Hrozba • Pilíře Vědění Zdejší kobky 4 15.05.2016 23:33
Hunterovi povídačky, Svazek 1.: Hrozba Onyxu » Skyrim - Váš svět 30 20.10.2012 23:48
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 1377 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 4268 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 2783 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 2364 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 8582 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 4720 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 4032 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 4024 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 4798 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist