Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 1 host(ů)
 Tisk diskuze
Deník khajiita
Adrian_S
Měl bych pár poznatků:

1) Ono je jedno, kde to budeš psát, ale spíš bych řekl, že to málo lidí čte, protože je to právě ze Skyrimu. Nic "originálního", žádnej svůj nápad, jestli mi rozumíš..

To samé u mě, taky mé povídky čte málo lidí, protože to jsou příběhy ze hry... Kdyby Skyrim byl čistě tvůj (tvůj koncept, tvé myšlenky, tvé dílo, byl bys autorem té hry), určitě by tu bylo více lidí, kteří by hltali každé tvé slovo, protože by se to mohlo odehrát i ve hře, než jen na papíru (Něco jako Infernal City, od Grega Kyese -> to je na svět TES a ten přímo spolupracuje s Bethesdou).

2) Já osobně moc nerad čtu "deníky" v takovéto podobě.. Přeci jen, deníků už je tu moc (hlavně, když se fórum rozjíždělo) a lidé by chtěli něco jinadšího.
Já teďka v AP V taky používám občas "deník", ale tím způsobem, jak jsem přesvědčen, že by měl vypadat. Nebo aspoň, takhle bych si ho psal já.

3) Asi největším problémem je "originalita". Vytvořit něco, co tu ještě nebylo. Ano, moje i tvoje jsou svým způsobem "originálním", protože pojednávají o něčem jinadším, než je samotný příběh ve hře. Ale objevují se tam jisté věci a okolnosti, které jsou ve hře již dlouho... (trochu to souvisí s bodem č.1).

4) Gramatika. Dokud ji nebudeš ovládat, tak nečekej, že by tě tu někdo vychvaloval za "dobrý text". Mě taky nikdy moc nešla, ale stačí si jen uvědomovat, jak by to znělo dobře a pokusit se vyhnout "opakování slov". U tebe HLAVNĚ: "Když..., tak".

Navíc, tady na fóru je dobré, že když uděláš chybu, můžeš si jí opravit. Wink
Jsou i jiná fóra, kde něco napíšeš, odešleš, ale už nemůžeš jinak zasáhnout do textu.
Na to zkrátka pozor...

A jak já říkám: Lepší udělat chybu ve slovosledu, než v gramatice! Přeci jen, čeština je krásná a ať už jakkoli přeházíš slova, vždy se to nějak přečte.

Třeba: "Tohle pokusná věta má být." . Pořád lepší, než: "Tohle má bít věta pokusná." Ne?

- - - - - -
Dám ještě jednu radu: Nevzdávej to! Když už máš něco rozdělaného, dokonči to! Wink
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
sirPavoucek456
Rozhodně to nechci vzdávat. A deník jsem to asi taky neměl pojmenovávat, píšu to spíš jako povídku a myslím že originální to mám... teda myslím, nevšiml jsem si, že by tu byla povídka o khajiitovi, který používá spíše pěsti (i když teď mě napadá, že se někomu může zdát že jsem okopíroval M' aiqa, ale to není pravda!)

A ano, ta gramatika... jsem si vědom že to musí být kolikrát hrůza číst, ale jak jsem psal, začnu se více soustředit na češtinu a něco pro to udělám! Wink
mé dílo: khajiitský deník http://skyrim.4fa...rowstart=0

Na reálném životě mě štve jedna věc: ať se naučím sebevětší počet thu' um, tak nemám žádné dračí duše na jejich využití... Pff!
 
http://skyrim.4fan.cz/forum/viewthread.php?thread_
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
Drápy Khajiitů a jednoruční boj Skyrim - dotazy, návody,.. 3 07.02.2017 00:02
Mizí mi ocas u khajiita Skyrim - dotazy, návody,.. 12 03.08.2016 22:28
Výňatky z Dovahkiinova deníku » Skyrim - Váš svět 5 15.03.2015 14:29
Z deníku draughira » Skyrim - Váš svět 21 24.01.2015 14:13
Deníky lovce odměn » Skyrim - Váš svět 30 17.10.2014 18:00
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4084 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 8046 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5469 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4645 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12481 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7324 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6398 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6221 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7414 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist