Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 1 host(ů)
 Tisk diskuze
Naprosto nezávazná a nekonečná konverzace: Dějství sedmé
Ligos
Myslím, že víc lidí zde zná spíš Skyrim a Morrowind ani nehráli... Já dával temnýho elfa.

Ale jinak - v Morrowindu se pohybují všechny rasy, tak proč by ne? Uvažoval jsem i o Bretonovi, neboť je to má oblíbená rasa... Smile
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
Whirt
Mým úmyslem je tam dát postupně všechny příběhy, od Morrowindu po Skyrim.

Jinak je pravda, že se tam pohybují, ale asi největší logiku pro Morrowindský příběh dává ten Dunmer a to ne proto, že se to odehrává v jejich domovině. (i Breton pro mě dává větší smysl než Nord, ale je pravda, že spíš víc lidí je ovlivněná Skyrimem)
 
Ligos
A hlavně - bůhví, jaká by byla zápletka. Co rasa, to příběh, v podstatě nekonečno možností.

Zajímavý by byl např. i pohled Khajjita či Argoniana, jakožto dunmerského otroka... Smile
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
Diego
Já jsem volil Bretona, jelikož je to má oblíbená rasa.
Ikdyž by tam fakt nejlépe seděl Dunmer.
 
Whirt
Ligos: Upřímně mě pohled otroka hrozně fascinuje, ale osobně jsem volil Dunmera (nejen proto, že je to má nejoblíbenější rasa).

Diego: Páni, ani by mě nenapadlo, že jsou Bretoni tak populární, vzhledem k tomu, že mě přijde že jim Bethesda zatím dala strašně málo prostoru (sice měli celou svoji provincii v Daggerfallu, ale tam se ještě moc kultura ras nerozvinula. A Zapřísáhlí zase nejsou přímo Bretoni)...

Bretonci ale byli jeden čas také moji oblíbení, ještě když jsem hrál Oblivion.
 
Ligos
Já jsem si je oblíbil kvůli jejich nadání pro magii (a nejsou tak arogantní, jako Vysocí elfové - toho času také mí oblíbení) - navíc (podobně jako u Nordů) se tvůrci inspirovali skutečným světem:
http://cs.wikiped...%C5%A1tina
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
Whirt
Také jsem je měl rád právě pro nadání pro magii, pak jsem ale našel zalíbení právě v Altmerech, kteří bohužel podstoupil tak nehorázný nárůst arogantnosti (pokud nepočítáme řád Psijiců), stále mám však pro Altmery určitou slabost.

Co se týče inspirace skutečným světem, tak jsem právě radši, když jdou více do originality (jako právě u Dunmerů, kteří si mě díky své kultuře dostali, stejně tak díky tomu, že jsou v podstatě nadaní tak nějak na všechno). Každopádně u Nordů mě to přišlo tak nějak přirozené, že se Bethesda inspirovala v existující kultuře, ale třeba u Redguardů se mě to vůbec nelíbí (obvzlášť co provedli v TESO, ve Skyrimu se totiž moc jejich kultura nepředstavila - pro mě se TESO nikdy nestalo a doufám, že Bethesda od tohodle paskvilu od Zenimaxu upustí).
Upravil/a Whirt dne 22.11.2014 16:34
 
Ligos
To doufáme dva...Frown

A jinak - kultura Dunmerů je opravdu osobitá a hodně uvěřitelná. To se tvůrcům musí nechat Smile
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
Whirt
Dali si na ní záležet, proto si myslím, že není dobrý nápad do jedné hry cpát víc provincií a soustředit se jen na jednu a tak du detailu propracovat danou kulturu.
Proto se podle mě jak Morrowind, tak Skyrim, tolik povedli.

Oblivion tohle lehce postrádal, krásně vykreslil to, že v Cyrodiilu se sbíhají všechny národy, ale pak na hranicích s provinciemi sice kulturu sousedící provincie lehce vykreslil, ale nestačilo to.

No nezbývá než čekat s čím Bethesda vyrukuje (doufám, že oznámí další díl už za rok, to by tak nějak odpovídalo intervalům mezi jednotlivými díly, aspoň zjistíme, jestli podlehnou masám, nebo věrným fanouškům).

EDIT: Když o tom tak přemýšlím, tak si říkám, že by možná (pokud se toho dočkáme) s pádem Thalmoru mohli mít něco společného Psijicové. V tom případě by se třeba konečně Altmeři vykreslili v něco lepšího.
Upravil/a Whirt dne 22.11.2014 16:45
 
Adrian_S
Tak jsem si všiml nové ankety a trochu váhám, co dát...

Přiznám se, nehrál jsem Morrowind, ale tak nějak vím, o co jde. A s hlavním hrdinou... No.. já bych měl 2 tipy:

1) Dunmer - pochopitelně, když se to odehrává v Morrowindu, tak pohled "vlastence"

2) Císařský - pokud je mi známo, tak hlavní oporou ve hře je císařská legie... Nějaký začínající legionář by mohl vyprávět o událostech a vlastních pocitech, během své služby.

Jeden z nich by mohl být opravdu tím hlavním hrdinou...
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
MightRider
Já dal Bosmera, protože to je moje nejoblíbenější rasa... Asi za to může milovnictví luků a střelných zbraní (tj. všechno, co dokáže zabít na větší vzdálenost...).

Sice vím, že jejich kultura není až tak rozrostlá a jsou plně pod nadvládou Aldmeri Dominion (což mě vážně dožírá), tak by aspoň mohli sehrát dobrou roli po boku hlavního hrdiny. Tak tomu bylo třeba v LotRovi.

Já Morrowind hrál jen chvilku, tak to moc nedokážu posoudit.
Ale třeba, kdyby se to týkalo Dragon Age a šlo by se do povolání, dal bych mága protože taková ta "pasivka" se zbraněmi na dálku se mi rozhodně nelíbí. A taky mi připadalo, že mág je v DA nejlepší povolání.
Ale týká se to mého pohledu na DA: Origins, víc jsem nehrál.

A co se týče Norda, nutno podotknout, že hodně lidí se seznámilo s TES sérií až u Skyrimu (teda podle mého). Může to být taky tím, že Skyrim začali natáčet ti slavnější youtubeři.

Když jsem se díval, jak je to s Oblem na YT, tak jsem nic moc od známých youtuberů nenašel. V dnešní době se už prostě lidi sami po hrách nedívají. Prostě jenom sedí na zadku a čekají, až je někdo upozorní....
http://steamsignature.com/profile/czech/76561198066457560.png
 
Whirt
Adrian_S napsal:
2) Císařský - pokud je mi známo, tak hlavní oporou ve hře je císařská legie... Nějaký začínající legionář by mohl vyprávět o událostech a vlastních pocitech, během své služby.

Spíš s příběhem mají co do činění Čepele, ale stále se jedná o císařskou jednotku. Každopádně mi to připadá jako zajímavý pohled, jak by ho mohli Dunmeři postupně brát mezi sebe.

Sice vím, že jejich kultura není až tak rozrostlá a jsou plně pod nadvládou Aldmeri Dominion (což mě vážně dožírá), tak by aspoň mohli sehrát dobrou roli po boku hlavního hrdiny. Tak tomu bylo třeba v LotRovi.


Tak v Morrowindu ještě nejsou, v Morrowindu bych se ani nebál zvolit Altmera, koneckonců jsem to za něj i jednou hrál Smile
Každopádně, taky počítám, že přibližně třetina osazenstva se seznámila s TES až za Skyrimu, každý díl přinesl nové fanoušky a každý podle mě stejným dílem.
Nutno podotknout, že YT teprve začínal, když byl vydán Oblivion, takže není divu, že tam moc Let's playů není. Většina známých lidí hraje hry brzy po vydání a Let's playe nebyli tenkrát ještě populární.

EDIT:
Nejtěžší podle mě bude vybrat hrdinu Oblivionu, tam nemám vůbec tucha koho bych vybral, aby mi to dávalo smysl.
Upravil/a Whirt dne 22.11.2014 18:15
 
Adrian_S
Whirt napsal:
Nejtěžší podle mě bude vybrat hrdinu Oblivionu, tam nemám vůbec tucha koho bych vybral, aby mi to dávalo smysl.


Tam bych měl jasno, nebo resp. jasno bych měl takřka ve všech dílech.. i když, někde ne..

zákl. hry
ARENA: ???
DAGGERFALL: Breton
MORROWIND: Dunmer (nebo Imperial)
OBLIVION: Imperial
SKYRIM: Nord
ONLINE: ???

samostatné hry
REDGUARD: Redguard (překvapivě) Grin

edit:

Ke Skyrimu:
Tady (nevím, jestli jen jeden člověk nebo celý "tým" ) je video na takřka "reálný" děj.
Video

Upravil/a Adrian_S dne 22.11.2014 18:24
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Ligos
Ono co se týče Morrwowindu, není dunmer jako dunmer. Ti temní elfové, kteří se nenarodili přímo v oné provincii, jsou ostatními temnými elfy považováni za cizáky.

Takže ještě záleží, co za dunmera by to bylo.

(zajímavý by byl např. pohled za Ashlandera - kočovného Dunmera, žijícího v pustině v jurtě se svým kmenem...)
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
Whirt
AdrianS: Logicky by tam ten Imperiál v Oblivionu měl být, ale nevím, jsem nerozhodný Grin

A k tomu videu - kdybych nebyl líný, možná bych se podíval Grin Ale koukal jsem na chvilku a vcelku zajímavé.

Ligos: Pravda, souhlasím, oni Dunmeři mají tak rozmanitě rozčleněnou společnost, že je opravdu z čeho vybírat, ale to by bylo těžké začlenit do ankety.
Lehká podobnost je u Khajiitů, kteří jsou rozčleněni do různých poddruhů - Afiq', Cathay, Ohmes, atd...
 
Adrian_S
to Whirt:

Ono u některých dílů si prostě nemůžeš být jistý.. Grin

A k tomu videu.. jen se podívej.. Sice to má přes hodinu, ale je to fakt pěkně nahrané.. Smile I dialogy sedí nádherně! Smile
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Mike
Ne, že bych miloval Jiřího X. Doležala, každopádně v tomdle má docela pravdu...
http://www.reflex...odsun.html
Hledat rozdíly mezi islamistou a muslimem je jistě zábavné v pražské kavárně, ale na pařížském předměstí či ve východním Jeruzalémě rozdíl mezi těmi termíny trochu splývá.

Neuplyne den, aby nedošlo k dalšímu útoku muslimů na nemuslimy.


Co myslíte vy?
Upravil/a Mike dne 22.11.2014 22:29
http://www.ulozisko.sk/obrazky/662771/jabko.jpg


 
nagasadowcz
Že lze generalizovat, neb každá skupina má nějak se projevující většinu, která ji charakterizuje. A tím pádem je zcela v pořádku říci, že muslimové jsou islamisté.
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
Mike
Souhlasím, Džnago. Grin

Mě se ta jejich víra fakt moc nelíbí...
http://www.ulozisko.sk/obrazky/662771/jabko.jpg


 
Lord Rade
Som pózoval
(Název vám to dokáže + ten konec je asi nějaká zkomolenina ze "Serbia" )
http://thelivings...-417810476
Upravil/a Lord Rade dne 23.11.2014 00:11
http://oi59.tinypic.com/2ag3kaf.jpg

"Trolling is the lowest form of wit, but the highest form of intelligence."
 
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
Naprosto nezávazná a nekonečná konverzace: Dějství osmé Pokec 801 04.03.2024 22:02
BUG nekonečná válka, spadlý z oblohy, osvobození skyrimu Skyrim - dotazy, návody,.. 2 22.06.2015 15:35
předměty nezůstávají tam kde by měli Skyrim - dotazy, návody,.. 11 18.10.2014 16:46
Nekonečné questy? Archív zodpovězených dotazů 4 26.07.2014 17:24
Naprosto nezávazná a nekonečná konverzace: Dějství šesté Archív fóra 6000 30.06.2014 17:29
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4091 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 8057 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5482 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4657 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12497 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7335 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6408 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6228 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7425 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist