Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Aurelius dne 11.01.2021 00:40
#3562

→ Tah 851

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Klargus se nad tvými slovy pobaveně uchechtl, „Můj syn má tendenci dělat si věci po svém a příliš ovlivňovat se nenechá. Mnohdy ani můj vliv není dostatečný.“ přiznal následně, „Chtěl jsem po Benochovi, aby mého syna na Univerzitě udržel, když Valerius volal po Beliově odvolání a nahrazení někým jiným. Valerius sice právo odvolat mého syna měl a nahradit jeho pozici někým jiným, ale Benoch mohl vyjádřit nějakou podporu někomu kdo na Univerzitě dlouho působil, ale nestalo se tak.“ povzdechl si, „Ale co se dá dělat. Také bych raději jednal s Palagánem než s Benochem... Mezi námi totiž Benocha příliš nemusím, vážím si ho jako mága a všeho co ve své kariéře dokázal. Jeho vědecké publikace, které napsal společně s arcimágem Selethem (arcimág Seleth vedl magickou Univerzitu na samotném počátku Hrozby, jeho jméno tuším ani v Hrozba I. Nepadlo, ale později bylo odhaleno, jednalo se o velmistra magie obnovy, který se zabýval nejrůznějšími léčivými metodami, anatomií těl všech ras atp.) četla nesmírně ráda moje dcera Adrianna, když byla mladší a možná je čte ještě dnes… a jistě posloužily spoustě léčitelům napříč Tamrielem… jeho přínos světu nezpochybňuji. Ale jeho smysl pro nezávislost a neutralitu, jeho kontroverzní kroky, které po svém nástupu činí mi nejsou příliš po chuti.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Tondulin
„Však já tebe také Aedane.“ usmála se Mirabelle, když jsi jí věnoval polibek a pokračovali jste v pomalém tanci do rytmu hudby. „Také jsem se nesmírně bála, ale když jsem tě uviděla… nějak ze mě ten strach nakrátko opadl. Byla jsem šťastná, že tě vidím. Nesmírně, živého, zdravého a stále stejného…“ usmívala se a dívala se ti do očí, „A trošku šíleného.“ dodala škodolibě.

Všiml sis, že do hodovního sálu vešel Flavius, vlasy měl trochu mokré jako by je někde vymáchal, oblek měl trošku pomačkaný a vypadal unaveně. Opřel se mezi dveřmi, zívl si a sledoval, jak tančíte. Adrianna i nadále tančila s Chocholkou, byli kousek od vás, Belius pak se svojí nevěstou a kupodivu tančili velmi dobře sladěně, přesto bylo patrné, že je mezi nimi stále určitý odstup, který se drží jak mladá hraběnka, tak hrabě. Ostatní hosté tančili mezi vámi a tanec si patřičně užívali.

Carwen se zvedla od stolu, prosmýkla se mezi tančícími páry a zamířila ke stolu s nejrůznějším alkoholem a pochutinami. Baronka se mezitím dala do rozhovoru s postarším mužem v císařské uniformě, který přivedl altmerského chlapce. Vypadalo, že rozhovor probíhá v přátelském duchu, baronka dokonce pohladila chlapce po hlavě a po celou dobu rozhovoru se usmívala.

„Je tu Belius?“ ozval se hlas Rolstonové, Flavius vedle kterého se zjevila sebou vylekaně cukl a málem spadl. Rolstonová na něj překvapeně koukla a zakroutila hlavou s povzdechnutím.
„Tančí. Nevidíte?“ pokynul jí směrem neochotně Flavius, „Nemusíte být tak rázná, ploužíte se jako duch… málem to se mnou seklo.“ postěžoval si následně. Rolstonová na něj zamračeně koukla. Flavius jí zamračený výraz opětoval.
„Vidím.“ odpověděla mu nepříjemně, „Potřebuji, aby něco podepsal. Jak dlouho tančí?“
„Chvilku.“
„Tak mu ještě chvilku dáme. Nerada bych mu pokazila první tanec s nevěstou.“ řekla Rolstonová a opřela se na protější straně.

Mapa situace:


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


SuperHunter
„Zvládli jste to dobře. Nenechali jste se jen tak odradit, a to je dobře. Nesmíme Císařství ustupovat a věřit všemu co tvrdí. Valerius udržuje Imperial City v mimořádném stavu jen kvůli tomu, aby mohl zároveň i omezovat nás… nejprve upíři, potom kdoví co a teď ještě tohle, že prý v chudinské čtvrti něco řádí.“ mávl rukou Gerrick, „Každopádně.“ odkašlal si, „To proč jsem vás sem povolal. Mám pro vás další úkol. Dnes si ta banda starců z rady Starších odhlasovala odložení Valeriova vyšetřování, dokud se neobjeví záhadně ‚ztracený‘ velitel Penitus Oculatus Nir. To může trvat.“ povzdechl si Gerrick, „Protože dokud ten Nir nepotvrdí Valeriovo překračování pravomocí tak nám ten zkurvysyn Valeriovskej bude stát v cestě a bude nám házet klacky pod nohy. Protože on nerespektuje nic z Konkordátu.“ zatnul ruku v pěst, „Takže budeme muset k nalezení ‚ztraceného‘ Nira přispět.“ pohodlněji se opřel do křesla, „Zjistili jsme, že jeden z ‚úředníků‘ Penitus Oculatus Raminus Civello, údajný vcelku dobrý kamarád Nira pravidelně chodí pod rouškou noci do přístavu do jednoho z podniků… takových těch lehčích. Jistě chápete, kam mířím.“ ušklíbl se škodolibě, „Tahle jeho neřest by vzhledem k jeho postavení mohla být užitečnou slabinou. Vydáte se do toho bordelu, najdete Ramina Civella a nějakým způsobem z něj zkusíte dostat indicii kde by mohl být Nir. Jakoukoliv. Cokoliv, co nám nějakým způsobem pomůže k rozkrytí, co kují za pikle Císařští mocipáni.“ nakrátko se odmlčel, „Použijte jakoukoliv metodu, vymlaťte to z něj klidně, klidně ho zlikvidujte… Je mi to fuk, ale udělejte to chytře ať to není na nás a nikdo nás s tím nespojuje. Bordel je ideální místo… když tam chcípne bude to jeho ostuda a nikdo to moc rozmazávat vzhledem k jeho postavení a rodině nebude. Jistě chápete.“ opět se odmlčel, „Ujmete se toho?“ zeptal se, „Není to snadný úkol a vaše tvář ještě není po městě tak profláklá.“


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy