Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Deník khajiita

Přidal sirPavoucek456 dne 10.07.2015 15:59
#55

Jen k tomu hlasování, jelikož nemám čtenáře a než by čtenáři přibyli tak by to mohlo trvat, tak hlasování ruším a udělám to tak, že se J' Zeny vyhne Skyrimu kvůli občanské válce a procestuje různé části Tamrielu, až se nakonec dostane náhodou zpátky do své rodné vesnice, ale úplný konec tu říkat nebudu, každopádně po delší přestávce je tu další díl ;)

část 19

Naštěstí pro je teprve dopoledne, takže khajiit nemusí čekat na další den, prostě si koupil oběd s sebou a vydal se ke stájím, kde si J' Zeny chtěl koupit nebo aspoň najmout koně, se kterým se chtěl dostat až do orkského tábora.

Ve stájích byli na prodej dva koně. A to bělouš, který je prý velmi rychlý a pak černý, s bílou skvrnou na hlavě, který je vytrvalý, teda to říkal prodejce. Jelikož khajiit nemá v plánu jezdit přes celé Vysokoskalí, tak mu postačí rychlý bělouš. Kůň stál padesát septimů, plus jsem si k němu koupil mrkev, jablka, vodu a jídlo pro sebe za dalších padesát septimů. Poté již khajiit se svým novým koněm vyrazil na cestu, na které nebyl žádný problém, problém nastal až když J' Zeny dojel do města Sharnhelm, kde jsem si uvědomil, že orkské tábory vlastně nejsou na cestách, takže se khajiit musel vrátit a tábor najít. Ovšem na řadě je jídlo, na oběd byl králík a láhev vína, koni stačí mrkev a voda.

Po energetické přestávce následovalo hledání tábora. Khajiit tedy nasedl na svého koně a vyrazil na cestu. Po cestě přemýšlel nad tím, jak tábor najít, ovšem z myšlení khajiita probrala prchající zvěř. Něco podobného sobům najednou vyskočilo ze křoví a proběhlo kolem koně, vzápětí se objevili dva orkové, jeden s lukem a druhý se dvěma sekyrami, oba běželi za zvěří a ničeho kolem si nevšímali. Khajiitovi došlo že to musejí být lovci z pevnosti a tak se vydal za nimi s účelem pomoci. Kůň během chvilky předhonil oba orismery a dohnal zvíře, khajiit, jelikož se snažil udělat co nejlepší první dojem, se rozhodl na zvíře skočit z koně, je to dost nebezpečné, ale J' Zeny si věří.

Kůň už běžel vedle kořisti, khajiit si připravil dýku, luk s toulcem si připevnil na sedlo koně a... skočil.

Všechno se to semlelo strašně rychle a jakmile se khajiit vzpamatoval, tak ležel na zvířeti, které mělo mezi žebry zabodnutou dýku. Když khajiit seskočil z koně tak se s dýkou zvířeti zabodl přímo do krku, ovšem sám jsem se nestihl chytit, takže jsem zvířeti spadl pod nohy, což mělo za následek, že zvíře zakoplo a přeletělo na bok, což zase khajiita vymrštilo do vzduchu, ovšem dýka, kterou J' Zeny stále držel se zahákla mezi žebry, takže to s khajiitem škublo. Kůň stál asi o metr dál a po orcích ani vidu ani slechu, je to divné. J' Zeny se tedy postavil a zadíval se po okolí, trochu ho bolela pravá ruka, přesněji řečeno rameno, snad to nebude zas tak zlé. Khajiit se zohl pro svoji dýku, když v tom z křoví vyskočil ork a křikl na khajiita ať se nehýbe, následně bylo slyšet natahování tětivy a další upozornění, asi o pět metrů vedle stál orkský lukostřelec. Khajiit tedy upustil dýku na zem a ukázal že má prázdné ruce, přičemž sykl bolestí, protože rameno pořád bolelo.

Ork se sekyrami si dal zvíře na ramena a vykročil směrem ke svému kolegovi, pak se ale otočil na khajiita a řekl: „Co máš s tou rukou?“
„Nevím, asi jen odřený.“ řekl khajiit, ovšem ork přistoupil blíže, podíval se na ruku a řekl: „Hmm... to nebude jen modřina, pojď s námi, naše šamanka se ti na to podívá a pak si zase můžeš jít po svejch. Jo, ten akrobatickej kousek, celkem se ti povedl.“ Khajiit tedy sebral dýku, vzal koně za otěže a následoval orky.

Při příchodu do tábora byla orismerská kořist větší o pár králíků, nebo co to vlastně bylo. Kůň zůstal před branami, khajiit mu ještě dal mrkev. Ale zpět k táboru, byla to malinká pevnůstka, která měla jednu velkou budovu, pár menších přístřešků a jakýsi oltář. Orkský lovec khajiita přivedl k jednomu z přístřešků, kde u alchymistického stolu stála jakási postava, vypadala jako mág. Lovec na ni začal mluvit, že ať prý se khajiitovi podívá na zranění. Postava se otočila, takže ji bylo viděl do tváře, byla to žena ve středních letech, v ruce držela jakousi misku do které bušila jakousi dřevěnou věcí.

Poté co si khajiita pořádně prohlédla odložila misku a chytla J' Zenyho za jeho bolavou ruku, já jen sykl bolestí. „To není nic zlého, jen vykloubené rameno, teď to trochu zabolí.“ řekla orčice a škubla khajiitovou rukou. Zabolelo to hodně, ale s rukou šlo konečně hýbat. Ovšem orkové mezi svými nechtěli mít cizince, takže mě šoupli před bránu a řekli, že když khajiit není ork, tak zde nemůže bydlet, což mě trochu namíchlo.

Po chvilce přemýšlení jsem se rozhodl, když tu khajiita nechtějí kvůli tomu, že není ork, tak se khajiit orkem stane. Jako první musím dokázat, že mám sílu a odhodlání tím, že uloví medvěda, nebo co za šelmy se tu potuluje. Poté, se khajiit bude muset začít chovat jako orkové, takže si nejspíš nechám udělat náušnice, pořádné válečné malování na obličej. A jestli khajiita přijmou mezi sebe, tak se asi i přejmenuji na orkské jméno, to ovšem jestli to budou požadovat. Khajiit nejspíš bude muset změnit i mluvu, protože orkové říkají „Já jsem udělal“ zatímco khajiiti říkají „Khajiit“ nebo „J' Zeny udělal“

Ovšem konec přemýšlení, je čas jednat. Kůň zůstane zde a khaj..., teda já se vydám najít nebezpečné zvíře, které zabiji a přinesu k táboru. Vytáhl jsem dýku z opasku a rozeběhl se do lesa, který byl červánkovitě osvětlen zapadajícím sluncem, čas si procvičit plížení.

Khajiit jedno zvíře našel, něco podobného šavlozubé kočce, které jsou ve Skyrimu, až nato, že tato kočka nemá tak dlouhé tesáky a má jakousi hřívu na krku, nebo co to je. Nebylo moc snadné tuhle potvoru sejmout, vyskočil jsem na ni ze křoví, když zrovna večeřela. Párkrát jsem ji škrábl dýkou, ovšem pak se zvíře po khajiitovi ohnalo tlapou a dýku mi přímo vyrvala z ruky, pak, když si zvíře myslelo, že už nemůžu bojovat, na mě skočilo, ovšem khajiit uskočil a vší silou kopl zvíře do krku, což zapříčinilo to, že se zvíře nemohlo nadechnout. To bylo samozřejmě dobře, jenže když jsem znova zaútočil, tak jsem zvířeti pomohl k nádechu, protože zařvalo, ale nevypadalo to na nářek, spíš jak když orka kopnete a on se naštve a ještě k tomu se dostane do fáze zběsilého vzteku. Následně zvíře khajiita odmrštilo, naštěstí ale k dýce, takže jsem ji pevně uchopil a rozeběhl se proti šelmě s jasným plánem, podklouznout pod ním a rozpárat mu břicho, povedlo se. Poté jen rychlá smrt bodnutím do hlavy.

Teď sedím na té potvoře a vše si zapisuji, ovšem khajiit se obává, že bude složité ho dotáhnout až k táboru, asi budu muset použít koně na pomoc. Přišel jsem tedy k táboru, vzal si provaz a koně, nikdo nikde nebyl, ale to bylo normální, protože byla noc.

Když se khajiit vracel i s kořistí, tak uviděl jak někdo opatrně otevírá vstupní bránu. J' Zeny se zasoustředil a zadíval se pozorněji, moje khajiitské geny mi dovolují vidět lépe za tmy, čehož jsem teď využil. Do tábora se nenápadně snaží dostat postava v černo-červeném lehkém brnění, za opaskem měl upevněn podivný zakroucený nůž a jakousi malou podivnou věc. Khajiit nechal koně na místě a šel za postavou.

U brány jsem se zastavil a sledoval, kam má postava namířeno. Šla přímo do hlavního domu, vytáhla podivnou věc, cosi s ní v ruce udělala a najednou z toho byl nůž, nebylo to kouzlo, prostě jen čepel schovaná v rozdvojené rukojeti.

Postava se porozhlédla po okolí, mě si naštěstí nevšimla. Když si byla milně jistá že ji nikdo nevidí, tak otevřela dveře, které ovšem už nezavřela, asi aby mohla rychleji uprchnout. Khajiit se okamžitě vydal za ní, dával si pozor, aby neudělal žádný hluk. Khajiitovi už došlo že to bude vrah, ale nebyl si zcela jistý, kdo je jeho cíl, dost možná že J' Zeny sám, nebo možná náčelník či šamanka, možná jen osobní pomsta. Vrah si ovšem byl jistý, přistoupil k jedné posteli a připravil si nůž, stál nad náčelníkem! V tu chvíli jsem na nic nečekal, vystartoval jsem k němu a dříve než stihl vrah cokoliv udělat po něm khajiit skočil.

Zabiják spadl na zem a nůž mu vyletěl z ruky, zabodl se ve zdi. Khajiit vstal a vyndal si svůj nůž, stejně učinil i vrah se svým druhým, drápem připomínajícím nožem, který si párkrát obtočil kolem prstu a pak uchopil čepelí k zemi. Jelikož khajiit není moc zručný bojovník s dýkou, tak jsem se jen snažil soupeře odzbrojit, což se mi podařilo když jsem na něj nůž hodil. Vrah nůž musel vykrýt svým nožem, protože to byla opravdu skvělá trefa, přičemž svůj nůž pustil, bohužel ho měl pořád na prstu, takže nespadl na zem, to mi ale stačilo k tomu, abych na něj zase skočil, vzal mu nůž a zahodil ho.

Upravil/a sirPavoucek456 dne 22.07.2015 01:52