Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Deník khajiita

Přidal sirPavoucek456 dne 01.05.2015 23:21
#43

a zde je slibovaný díl (ovšem trochu později, ale snad to tak moc nevadí, stejně je pořád pátek :D)

část 14

Vyšli jsme z Vorařova směrem k Bílému Průsmyku s nadějí, že tam bude něco na práci.

Prošli jsme přes mostek, pak pokračovali podél řeky, až jsme narazili na druhý most, ten jsme ovšem nepřekročili, protože vedl na opačnou stranu, než se chtěl khajiit vydat. Prošli jsme mezi pivovarem, ze kterého sálalo teplo a lahodná vůně, pak kolem pár polí, až jsme se zastavili u stájí. Chtěli jsme se vydat dál do města, ale zastavil nás jakýsi řev, otočili jsme se a uviděli trola, jak běží směrem ke stájím. Siddkvild okamžitě vytáhl svůj mečík, ale khajiit vzal nohy na ramena. Při úprku vrazil do jedné dvojce, byl to muž a žena, vypadalo to jako otec se svou dospělou dcerou.

J' Zeny se začal okamžitě omlouvat, ale muže spíše zajímalo, co to bylo za hrozivý křik. Když se dozvěděli, že to je trol, žena se opatrně podívala na muže a řekla: „Troufáš si i proti trolovi?“
muž odpověděl: „Mám-li se někdy stát zvěstovatelem Družníků, tak pro mě nesmí být těžké zabít trola!“ a s těmito slovy vytáhl svůj obouruční meč a rozeběhl se ke stájím, žena zase vytáhla luk a se slovy „Tak na mě aspoň počkej!“ se za ním rozeběhla. A jelikož khajiitovi nemohl uběhnout takový souboj, musel jít za nimi!

Zrovna jak khajiit došel na místo, ze kterého byl krásně vidět souboj, tak trol vzal Siddkvilda a odhodil ho směrem na muže, který byl pár kroků před ženou. Muž upustil meč, podklouzl a raněného Siddkvilda chytil, na to, že už mu pomalu šedivěly vlasy měl onen záhadný muž spoustu sil. Pomohl Siddkvildovi stát, pak mu něco řekl a rozeběhl se na trola na pěstní souboj, to už ale trol byl pobodán šípy, které na něj celkem dobře střílela žena, ale poté střelby nechala a rozeběhla se s dýkou na trola, souboj to byl velkolepý! I přes to, že obě strany dostávaly spousty ran, ani jedna se ale nechtěla vzdát, ale pak se trolovi povedlo něco, co nikdo nečekal. Vzal oba své soky a odhodil je asi dva metry za sebe, poté se podíval na vyděšené koně, rozeběhl se, ale v tom ho zasáhl šíp a hned vedle něj proletěl další a další, všude na hradbách byli lučištníci z městské stráže, po chvíli byl trol k nerozeznání od obřího ježka zamotaného do klubka.

Stráže začaly kontrolovat obyvatele, zda jsou všichni v pořádku, jeden se začal bavit se Siddkvildem a tři strážní se rozeběhli ke dvojici, která proti trolovi statečně bojovala, i J' Zeny zamířil k nim. Když přišel blíže, uslyšel jak jeden strážný mluví na muže „Kodlaku, Kodlaku, už stárneš a nemáš tolik síly jako za mlada! Měl by ses šetřit, jestli se máš stát zvěstovatelem Družníků, tak by jsi měl být naživu.“ onen „Kodlak“ se podíval na ženu a řekl:
„To máš pravdu, ale nebýt tady mé žákyně Aely, tak by to bylo těžší. A ty!...“ ukázal na Siddkvilda „... Ty buď pro příště opatrnější!“
Ale už je načase navštívit město samotné.

Hned při vstupu do města nás přivítal dětský smích, bušení kladivem o kovadlinu a celkový ruch města. J' Zeny zaslechl, jak se kovářka s někým baví, rozhovor zněl asi takto: kovářka: „Hele, Belethore, jak myslíš, že dopadla válka?“
Belethor: „Já ti nevím, ale jsem rád, že se nedostala sem. Ale v legii jsou stateční a silní muži, myslím, že elfy porazí.“
kovářka: „No jo, máš pravdu, tak zatím.“
Belethor: „Tak zatím.“
Když muž odcházel, tak ke khajiitovi přiběhlo pár malých dětí, co chtěly aby si s nimi khajiit hrál. Děti byly celkem zklamané, když khajiit odmítl, ale to jim nezabránilo, v tom, že mě začaly otravovat. Nejdříve khajiita tahaly za ocas, poté na něj začaly lozit a nakonec mě i tahaly za uši, bylo to velmi nepříjemné. Naštěstí je jeden postarší muž, který zrovna přiběhl napomenul a děti slezly.

Po chvíli hledání práce jsme to vzdali, nikde žádná práce, až nakonec khajiita při odchodu zastavila kovářka, že kdyby khajiit někdy našel, nebo vykutal jakoukoliv rudu, ať za ní přijde, že nám zaplatí. Ještě se zeptala, jestli máme krumpáč, když zjistila, že nemáme, jeden nám dala.

Vyšli jsme ven a jen co jsme se vzdálili na nás odněkud vyskočili čtyři banditi, dva před nás a dva za nás. Jeden z nich na nás začal cosi žvanit, ale Siddkvild mu dal pěstí do nosu a vytáhl svůj meč, kterým rychle máchl kolem sebe, naštěstí si J' Zeny stihl dřepnout, takže se mi nic nestalo. Chvíli jsme se s nimi prali a skoro jsme je porazili, už zbýval jen jeden, avšak ten nám začal utíkat, byl docela rychlý.

Pronásledovali jsme ho až k pevnůstce, kde na nás z hradeb vykoukli a následně vystřelili další bandité, naštěstí nás netrefili. Poté se otevřela brána a z ní vyběhla pětičlenná skupinka s dlouhými ocelovými meči, jen jeden na zádech nesl luk. Rychle jsme se rozeběhli zpátky k městu, už už jsme byli u strážní věže, když v tom kolem nás proletěl šíp, Siddkvild se zastavil a otočil, lapkové nás už skoro doháněli. Naštěstí si nás ale všimli strážní, kteří hlídkovali a okamžitě po banditech začali střílet, takže k Siddkvildovi doběhl jen jeden bandita, který měl v rameni šíp, chtěl se po sokovi ohnat mečem, ale Siddkvild byl rychlejší a probodl ho. Když před ním lapka padl na zem mrtev, tak bandita lukostřelec naposledy vystřelil, hned na to ho zasáhlo pár šípů od strážných. Banditův šíp se ovšem zavrtal do Siddkvildovi nohy a ten zaúpěl bolestí.

Khajiit a strážní k němu přiběhli a ptali se, kam to dostal, odpovědí bylo Siddkvildovo úpění, že nemůže pohnout pravou nohou od kolene dolů, z kolene mu totiž trčel šíp, naštěstí to nebyla rána zkrz na zkrz, takže je pravděpodobné, že se z toho vyléčí. Jeden strážný mu pomohl vsát a společně s khajiitem jsme ho odnesli do města, kde se léčili zranění.

Ve městě si ho převzali místní kněžky a prohlásily, že se z toho dostane a že bude chodit, ba i běhat. Strážný pak dal J' Zenymu pár septimů, které vzal lapkům, aby si khajiit mohl zajít do hospody a případně tam i přespat. Vydal jsem se tedy do hospody, kde jsem si objednal oběd a pokoj, poté si khajiit šel zapsat nejnovější události a pak si šel zdřímnout.

Upravil/a sirPavoucek456 dne 28.06.2015 20:26