Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Sabotér

Přidal Diego dne 05.05.2013 18:54
#18

Tu je další dílek Jamese a jeho plavby.

Rád bych napsal, že v příštích několika kapitolách, budu hodně přeskakovat v čase, směrem vpřed.
Abych se dostal do období války. Ale mezitím bude ještě pár kapitol/částí.Komentáře vítány! ;)


...


Kapitola 6 - Piráti, děla, mlha...

Dny ubíhaly, jako voda, když mi kapitán neustále vykládal o jeho zážitcích, hlavně o tom co zažil na moři, občas jsem se musel jeho historkám zasmát. Jedna historka ze života mě fakt dostala do kolen plném smíchu, "...jednou jsem se musel převléci za ženskou, abych se dostal do blízkosti jednoho kapitána a situace se nakonec lehce zvrtla, že jsem ho musel zabít v posteli vidličkou, těsně předtím, než mě svlékl..."

Občas jsem jen tak koukal do dáli, na nádherné nebe, poklidné moře nebo jen na ženy okolo, které byly opravdu okouzlující... Když zbýval ani ne den cesty do přístavu v Bostonu, spatřil jsem něco, co se dalo čekat, piráti... Ihned jsem informoval kapitána, ten se podíval dalekohledem, jestli je to pravda a byla...
"Všichni na bojové pozice, napněte plachty! Blíží se piráti, musíme rychle odsud!" zařval rozkazy kapitán Jim.
Posádka byla rázem v pohybu a zdálo se, že to nědělají poprvé.
Napnuly plachty a začal náš útěk před piráty...

Pluly jsme, jak nejrychleji to šlo, ale piráti se k nám čím dál více přibližovaly.
"Už připravují děla!" řekl mi kapitán co uviděl dalekohledem.
"Doprdele! Nesmím jim nechat holky padnout do rukou! Je jich mnoho!" řekl naštvaně kapitán.
Kapitán Jim se připravoval na litý boj a jeho posádka též. "Připrav se k boji, chlapče! Potřebujeme každou paži!" rozkázal mi kapitán Jim.
Nevěděl jsem, jak se mám přichystat na střet, tak jsem jen popadl meč a díval se, jak piráti míří mílovými kroky k nám.
Když jsem se rozhlížel po moři, spatřil jsem v dálce velkou loď. Vše jsem okamžitě ohlásil kapitánovi a ten se zase podíval dalekohledem, jestli je to pravda. "To je válečná loď!"

Říkal jsem si, co se to děje, piráti, válečná loď, přístav kousek od nás, ale ikdyž je na dosah ruky, nemusíme se k němu dostat živí. Válečná loď měla britskou vlajku, to všechny kromě mě uklidnilo, ale kdoví co mohou mít za lubem s námi. Já se bál ikdyž pomoc byla blízko, nikdy jsem nezažil námořní bitvu, ani boj na život a na smrt. Piráti, ale zničeho nic změnily kurz...
A já věděl proč, válečná loď totiž mířila přímo k nim a oni byly teď kořistí, ne my. Britové na ně vystřelily první salvu, ale piráti se nebránily, snažily se zmizet z těchto vod do bezpečí, jelikož by to byl velmi nerovný boj.

Začal foukat lehký vítr a také jsem spatřil v dáli nepropustnou mlhu. "Sakra, musíme se jim ztratit, nechci padnout do rukou britům." řekl kapitán. "Kapitáne, plujme do té mlhy, ještě k tomu budeme mít vítr v zádech." navrhl jsem kapitánovi směr plavby. "Dobrý nápad, učíš se rychle chlapče..." řekl jen.
Pak šel kapitán ke kormidlu změnit kurz, abychom už konečně odpluly od těch pirátů a hlavně britů.
Vítr nás tlačil směrem k mlze a mě se hodně ulevilo, že nebudu muset bojovat...