Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Altmerský Přízrak Noci

Přidal Merundin Thuri dne 04.12.2012 21:55
#1

Takže jsem se rozhodl něco sešmoulit. Jak uvidíte je to hrůza, ale zkusit se má všechno. Všechny změny oproti Skyrim pochopíte z prologu. Teda doufám.

Prolog:

Jeho jméno bylo Gremwin. Podivné jméno pro Altmera. Vychovávali ho Nordové a proto o magii nevěděl mnoho, tudíž byl snadným cílem. To byla jeho poslední oběť. Jeho vrah unikl. On, tajný agent Thalmoru Elewin Volanaro, unikl. Byl ve svém oboru nejúspěšnější. Možná proto že nespoléhám na kouzla, usmál se. Byla to pravda, byl vysoce postavený v Thalmoru, ačkoli neuměl nic než iluzionistickou neviditelnost. Cenili si jeho služeb, ale byla to vlastně jen formalita. Všichni co uměli kouzlit, ta většina, se nad něj povyšovali, ale pak toho hořce litovali. Tak to byl on. Nepolapitelný, neomylný Přízrak noci.

1.kapitola: Něco a někdo

Takže zabil Gremwina. Čímž by se Thalmor měl zbavit zrádce. Alespoň takhle mu to řekli. Elewin už nad tím nepřemýšlel. Nesnášel to co se z Thalmoru stalo. Horda blbců pachtících se po moci, neschopných se dohodnout nad tím, jak postupovat teď, týden po tom,co ve Skyrimu zvítězili v ,,nekonečné” občanské válce Bouřné hávy. Vlastně si za to mouhou sami, pomyslel si Elewin, aby udrželi válku vyrovnanou tak osvobodili Ulfrika v Helgenu. Asi nepočítali s tím, že osvobodí i budoucího ,,hrdinu Skyrimu. Toto byli myšlenky Přízraku noci, když směřoval k tajnému Thalmorskému velvyslanectví, přemístěnému před 2-ma dny.
Cesta byla nebezpečná, neboť se z neznámého důvodu začli probouzet ty podivné mumie z těch polorozpadlých chrámů draků, které byli opuštěny a o které se ti barbaři přestali starat už před tisíci lety. Právě minul nějakou jeskyni, když tu se za ním ozval podivný zvuk. Elewin už nebyl žádný začátečník na světě, a tak se raději otočil a ruku položil na jílec svého skvělého elfského meče. ,,Uááááááááá”, ozvalo se ze tmy. Elfovi zamrazilo, tohle nebyl lidský ani elfský a nijaký podobný hlas. Ze tmy se vyřitil, ne vyřitil, vyřítilo něco jako člověk. Dvě ruce, dvě nohy, ale kůžy povislou, v ruce meč který se pomalu rozpadal. Draugr zděsil se Elewin. Nebál se bojovníků, ani mágů, ale přimo nesnášel nemrtvé. Jako nějaký začátečník máchl nazdařbůch mečem, a dokonce zavřel oči. Ozvalo se ,šplach´ a to něco padlo mrtvé (?) na zem. Jak může být něco mrtvé, uvědomil si Přizrak, když už to bylo mrtvé a teď to bylo nemrtvé, takže když je to teď znovu mrtvé může to být znovu oživitelné a tedy znovu nemrtvolitelné. Ach jo, když tady nad tím budu přemýšlet nikam se nedostanu, zakončil to Altmer. ,,Uáááááághr gháááááá urháááá”, ozvalo se ze všech stran. Elewin vytvořil iluzorní světlo a uviděl to co nikdy nechtěl. Byl obklíčen 20 draugry. Takže takhle skončím.