Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: The Elder Scrolls Online

Přidal Mukuro Aiken dne 05.05.2012 01:07
#99

Já věřím, že tento parazitický produkt nemusí mít nijak drastický dopad na původní sérii. Nabízí se sice analogie s Warcraftem, který sám sebe pohřbil zaživa, jenomže ten objevil ve svých vlastních základech neosídlený zlatý důl, v němž si dneska už všichni šlapou po hlavě. TESCO... pardon... TESO se dle všech dostupných indícií inspiruje především těmito ostatními MMO, kdežto z TES přebírá jen jakési univerzum, a to nejspíš (alespoň se mi to tak jeví z prvních náznaků) dost pochybně. Tržní potenciál je díky tomu značně nejasný. Fanoušků série nejspíš mnoho trvaleji nezláká, mnoho z nich naopak trvaleji naštve, o nadšence do MMO bude muset těžce bojovat, o příznivce RPG ještě víc a povrchní konzumní masa bez názoru bude dost citlivá na poplatky.

Ale myslím, že v případě neúspěchu nepůjde o takový propadák, aby to společnost nějak pokládalo, a naopak v případě úspěchu by šlo o hru na jiném žánrovém poli pod trochu jinou tvůrčí hlavičkou a se zcela odlišnou základní cílovou skupinou, takže by mohly obě podoby značky dál spokojeně koexistovat vedle sebe. Tomu jde ostatně TESO částečně naproti svým ukotvením v čase minulém, tudíž si TES může nerušeně pokračovat někam dál, aniž by osamoceným hrdinům něco uteklo, a reflektovat přitom jen svou vlastní minulost, a klidně i milostivě adoptovat něco z minulosti v TESO, když se to bude hodit do krámu.

Trochu mě jen zneklidňuje, jakou podivnou šou to rozehrává Howard, když se ještě před půl rokem zděšeně chytal za hlavu při pomyšlení na onlajnovku, aby ji teď nadšeně představoval světu. A nebo je to jen obyčejný schizofrenik? Chronický sedmilhář? Prohnaný politik? Nevinná loutka? Ten-který-netuší-co-se-nad-ním-šest-let-kutí?