Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 1 host(ů)
 Tisk diskuze
Hrozba III.
Tondulin
Závěr našeho rozhovoru mi moc na náladě nepřidá, ale nedám to na sobě najevo. Místo toho zamířím rovnou za Annou. Po cestě ještě mávnu na Belia, ať se k nám přidá. Pokud nebude zrovna koukat, tak na něj lehce hvízdnu. Až se naše trojice seskupí hned jim vylíčím svoje momentální pocity. "Já....tancoval jsem s ďáblem... to mi snad ani neuvěříte." Z mého obličeje bude patrné, že tuto skutečnost ještě vstřebávám. "Pojďte radši, musím vám popsat tohle trauma." Zničehonic oba popadnu kolem ramen a zamíříme společně do komnaty dvorního mága.

"A pak mi říká, až se příště potkáme, bude to snad už pod jiným příjmením pane Aedane. Kráva blbá." Celou cestu si budu hrát na Rolstonovou a napodobovat její mluvu a vyjadřování. Nějak v rychlosti převyprávím svojí duševní újmu, kterou mi ta žena způsobila. Když si uvědomím, že jsem nikoho ze sourozenců skoro ani nepustil slovu a už se nacházíme před komnatou s lektvarem. (Budu si spíš tak nějak všeobecně celkově stěžovat na Rolstonovou a popisovat svoje dojmy, ohledně té nabídky s Tilbautem se zatím nezmíním.)

Upravil/a Tondulin dne 11.02.2021 17:35
 
Sarako
Vydám se za Benochem a Silverwoodovou, pozdravím se s nimi a spustím: ,,Proč mi nikdo neřekl, že je Globulas na nějaké výpravě? Málem jsem se po něm zítra marně sháněl na univerzitě." poté, aniž bych čekal na odpověď, se podívám na Benocha ,,Mohu si na chvíli vypůjčit profesorku Silverwoodovou? Rád bych s ní něco důležitého prodiskutoval."
Upravil/a Sarako dne 11.02.2021 16:18
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz/
SuperHunter
"Pokud tam nejspíš bude i dnes, nevidím důvod proč to nevyřídit co nejrychleji... Ráda bych si ale před tím než začneme promluvila i s tou khajitkou kterou jste zmínil."
 
Aurelius
→ Tah 876

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Pozdravil ses s odcházející dvojicí a zastavil je. Benoch nevypadal příliš nadšen ze jsi je vyrušil. Vyslechl si tvá slova a pak téměř bez rozmýšlení zakroutil hlavou, „Později možná ano, ale teď vám ji nepůjčím.“ věnoval úsměv profesorce, „Chce se projít po okolí a dopřát si trochu čerstvého vzduchu. Dokud je pauza na tanec a neděje se nic důležitého.“ vysvětlil. Podíval se na Silverwoodovou, která přikývla.
„Ale nebojte. Budu na vás pamatovat.“ promluvila černovlasá bosmerka, „Jen se s Valindorem projdeme po okolí, nadýcháme se čerstvého vzduchu a pak si vás najdu. Nebojte… rozhodně neutíkáme, zlatý hřeb dnešního večera si rozhodně nechceme nechat ujít.“ ujistila tě.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulin
Vyšel jsi naproti Anně a cestou přitom přivolal písknutím a mávnutím Belia, který se neochotně rozloučil se svými přáteli u sudu a následoval tě ke své sestře. Když jste se setkali, nešetřil humorem.
„Jak jste pěkně tančili, tokali to bylo nádherné.“ konstatoval s úsměvem od ucha k uchu, „V životě by mě nenapadlo, že spolu budete tančit. Myslel jsem si, že ji pošleš doháje.“ pokračoval. Nevyjádřil ses a popadl dvojici kolem ramen a vedl je do komnaty dvorního čaroděje, opustili jste hodovní síň a stoupali vzhůru po schodišti, vypravoval jsi jim svůj zážitek s Rolstonovou.

„Co si budeme… Je to míca vychytralá.“ zasmál se Belius, když jsi domluvil a on si otřel slzy od smíchu, „Ale u ji nenapodobuj nebo umřu…“ dodával zatímco se stále smál. Adrianna se rovněž chvilku smála, ale později se snažila zachovat si vážnost. Došli jste až ke dveřím. „Rolstonka a Aedan.“ pronesl Belius, „Duo válčící i při tanci.“ dodal, když vám Adrianna otevřela dveře a pokynula vám, abyste vešli.

Místnost dvorního čaroděje byla temná až do chvíle, než Adrianna vyvolala pětici světelných koulí, které rozmístila různě po místnosti. Belius se mezitím začal procházet po komnatě, nejprve se díky tmě málem přerazil o kus nábytku, ale jakmile bylo všude světlo do ničeho již nevrazil. Když se světlo rozlinulo po celé místnosti spatřil jsi veškeré vybavení, které patřilo předchozí dvorní čarodějce. Bylo poklizené, některý nábytek a aparáty přikryté tmavou látkou. Odkrytý zůstal pouze pracovní stolek, na němž byly pozůstatky nedávné činnosti, malý kotlík a v kovovém držáku upevněná lahvička s tmavě hnědým obsahem.

„Tohle je ono.“ poukázala směrem na lahvičku s hnědým obsahem, „Stačí přidat poslední dvě přísady a bude hotovo.“ opatrně vzala lavičku, protřepala ji a poté otevřela. Vůně nebyla zrovna nejlepší.
„To je nějakej žabí trus nebo kejda od baby jagy, ne?“ zažertoval Belius, když sledoval co jeho sestra provádí s lahvičkou, „Doufám, že nechcete, abych to vypil?“ koukl střídavě na tebe a Adriannu, „Něco takového… To do mě nedostanete, byste mě museli nejdřív zbít do němoty.“ zamítl nanovo.
„Není to pro tebe. Klid…“ protočila směrem k němu oči Adrianna, která se potřebovala soustředit, opatrně navrátila lahvičku nazpět do stojánku a otevřela jednu ze zásuvek stolu, vytáhla menší váček s ingrediencemi. Jednalo se o dvojici tobě neznámých rozdrcených ingrediencí, které v rozumném měřítku nasypala do lektvaru, zadělala a nanovo s ním zatřepala. Belius se mezitím procházel po místnosti.

„Belie zamkni. Prosím.“ požádala ho Anna.
„Jasně.“ souhlasil Belius, došel ke dveřím a zamkl je. „Teď mi to celé došlo!“ zvolal jen co cvakli dveře, „Kujeme tu pykle na Rolstonku!“ práskl ruce radostně, „Tak se mi to líbí. Paráda.“ pokračoval aniž by pustil tebe nebo Adriannu ke slovu, „Hohoho… Doufám, že jí to promění třeba v žabí princeznu nebo tak něco. Rowley se žab bojí… nepolíbil by ji.“
„Neee… Belie.“ zakroutila Anna nevzrušeně.
„Jak to?“ hlesl nespokojeně Belius, „Tak co jí to udělá? Projímadlo to asi není. To poznám na sto hodů… Tak mě nenapínejte? Co to je?“
„Rozptyl duše.“
„Rozptyl duše?“ zopakoval Belius nevěříce, „No… To nezní moc antirolstonsky.“ posteskl si, „Co to s ní udělá?“ informoval se následně.
„Nic.“ reagovala Adrianna s úsměvem, „Je to pro Aedana.“
„Cože? Achjo…“ povzdechl si, „A já se už těšil, že jí něco vyvedeme… Nu což… Tak jí brzo ráno zaklepu na dveře a uteču.“
Adrianna nevěřícně koukla na tebe, poté na lektvar a následně na Belia, který působil zamyšleně.
„To je děsně dětinské. Zabouchat na dveře a utéct.“ namítla.
„Nasere jí to? Nasere. Navíc nebude podezřívat mě, protože jak jsi řekla je to dětinská lumpárna.“ zasmál se Belius, „Je tu nějaká židle?“ rozhlížel se a začal nahlížet pod přikrývky.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SuperHunter
„Ta by měla každou chvilku dorazit… podat hlášení. Kdepak se zase zatoulala?“ rozhlédl se kolem, ale Zeniru přicházet neviděl. „Nebojte. Ona dorazí. Dochvilnost v misích má přesnou, ale jakmile jde o podání hlášení ve stanovený čas už to trošku vázne.“ promnul si ruce, „Napadá vás ještě něco co budete potřebovat? Obstaral bych vám to… Jestli se do toho plánujete pustit už dnes není čas otálet.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
 
Tondulin
"Přijde mi, že proděláváš nějaký zpětný vývoj Belie, abychom ti za chvilku nemuseli nosit dudlík." Zasměju se a lehce do něj strčím, pak už se budu soustředit na lektvar. "Smrdí to teda fakt hnusně. Má to nějaké negativní vedlejší účinky o kterých bych měl vědět Anno, než se do toho pustíme?" Po tom co rozmíchá zbývající přísady a seznámí mě s možnými vedlejšími účinky pronesu něco ve stylu. "Tak ať už to máme za sebou a vypiju obsah lahvičky.
 
Sarako
,,Dobrá, očekávejte mě ještě dnes v hodovní síni, nebo zítra na univerzitě v Císařskem městě." prohodím k Solverwoodové a vrátím se zpět so hodovní síně, kde se pokusím setkat s brumskou hraběnkou.
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz/
Aurelius
→ Tah 877

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Budeme.“ kývla Silverwoodová, přitiskla se k Benochovi a společně tě pak opustili, aby si dopřáli krátkou procházku ve dvou. Netrvalo ti dlouho vyhledat hraběnku, seděla u stolu a ujídala sladký zdobený pokrm. Pomalu si došel až k ní, nebylo to těžké, neboť většina hostů byla rozmístěna na svých místech nebo v hloučcích a nebylo nutné se mezi nimi šikovně prodírat jako když tančili. Hraběnka si tvého příchodu všimla, dojedla sousto, otřela si ústa a otočila se na tebe.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulin
„To byl vtip.“ zazubil se Belius, „Snad sis nemyslel, že bych kvůli ní vstával po tak vydatném dni brzo ráno a klepal ji na dveře…“ poznamenal zatímco vytahoval jednu ze židlí, oprášil ji a posadil se na ní.

„Nějaké asi jsou… obvykle může dojít k alergické reakci, nevolnosti, bolesti hlavy, problémům s… no.“ znejistěla Adrianna a přemýšlela jak se vyjádřit.
„Chudák Mirabelle.“ konstatoval tiše Belius a začal se houpat na dřevěné židli, která se mezitím rozvrzala, „Takovou dlouhou cestu vážila.“
„To jsem zrovna nemyslela… myslela jsem spíš problémy s vyprazdňováním, kakání a tak.“ vysvětlila mu Anna.
„No… To je asi horší. Ranní sraní, krásně při východu slunce… Mno, to je prostě něco.“ přikývl Belius, „Takový ranní rituál a Aedan může z té tvé kejdy dostat zaražené prdy.“ rozesmál se, „Chudák.“
„To se nestane.“ zakroutila hlavou, „Věř mi.“ koukla na tebe vážně, „Vedlejší účinky nastat mohou, ale neboj se… Jsem tu, kdyžtak zasáhnu a případné problémy zavčasu vyřešíme. Ale jestliže si neměl ani v minulosti nějaké problémy s používáním lektvarů tak šance, že se vyvrbí zrovna teď něco extra závažného je malá.“ podívala se na lektvar, uvolnila víčko a chtěla ti podat lektvar, ale zastavila se, „Myslím, že musíš na něco myslet. Jestli si lektvar nepletu s jiným tak tvá mysl musí být upoutána k nějaké myšlence, myšlence na mrtvou osobu… Mělo by nějakým způsobem vzhledem k tomu rozpolcení nebo rozptylu dojít k… No zkrátka… Je to lektvar kartářek a šarlatánek… Zkus to a uvidíš.“ podala ti lektvar. „Zkus myslet na někoho kdo je mrtev, ale opravdu na někoho kdo skutečně mrtev je… jinak kdoví co to udělá.“ Popadl jsi jej a naklopil obsah do sebe.

Belius zastavil své houpání a hleděl co s tebou lektvar udělá. Adrianna rovněž netrpělivě očekávala co s tebou lektvar udělá, působila nervózně, když se chvilku po vypití nedostavovali žádné viditelné účinky. Anna pro jistotu vzala lavičku z tvé ruky, a i nadále tě nespouštěla z očí.
„Účinky nebudou asi hned…“
„Zatím se nic neděje… možná ten chlast neutralizoval účinky. Na lektvary se pít nemá, ne?“ pronesl Belius směrem k Adrianně, která jeho poznámku ignorovala.

Účinek si začal pociťovat, začal jsi vidět rozmazaně a po chvilce jsi pocítil, jak se ti točí hlava, brzy se ti zatemnilo před očima a ztratil jsi přehled o denní kolem tebe. Netrvalo dlouho a opět se ti povedlo vymanit se ze zdánlivého bezvědomý, otevřel si oči a uslyšel ve své hlavě hlas. Vše si viděl rozmazaně, nedokázal si rozeznat kde se přesně nacházíš, hlava se ti točila a zdálo se ti, že vše kolem tebe nebezpečně krouží, ale nedokázal jsi rozeznat oč jde.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SuperHunter
„Ta by měla každou chvilku dorazit… podat hlášení. Kdepak se zase zatoulala?“ rozhlédl se kolem, ale Zeniru přicházet neviděl. „Nebojte. Ona dorazí. Dochvilnost v misích má přesnou, ale jakmile jde o podání hlášení ve stanovený čas už to trošku vázne.“ promnul si ruce, „Napadá vás ještě něco co budete potřebovat? Obstaral bych vám to… Jestli se do toho plánujete pustit už dnes není čas otálet.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
 
Tondulin
Budu už jen vzdáleně vnímat hlasy Belia a Anny a snažit se zorientovat v novém prostoru a lépe zaostřit. Když Anna zmíní, že mám myslet na někoho mrtvého, napadne mě hned Arterius, ovšem po několika vteřinách tuto myšlenku zavrhnu s tím, že přeci Arterius není mrtvý. Vzpomenu si ihned na bitvu o Univerzitu a Hanze, vybavím si detaily onoho dne a jeho smrti a budu na to soustředit celou svou mysl, abych otestoval účinky lektvaru.....

Když už si budu jist, že má lektvar opravdu nějaké účinky a umožňuje mi nějakým způsobem vidět mrtvé nebo jejich minulost napadne mě, že bych nějakým způsobem zjistit něco o svých rodičích. I když si je skoro vůbec nepamatuji, budu se snažit lovit ve svých dětských vzpomínkách a vyšátrat jakoukoliv vzpomínku na matku nebo otce.
 
Sarako
,,Přemýšlel jsem o vašich problémech s dunmery, kteří se nyní nacházejí na území Vašeho hrabství. Rád bych se domluvil s baronem o uvolnění části zbraní a výstroje co tu po bitvě o Chorrol zůstalo po padlých žoldácích. Jako Cyrodiilský šlechtic mám přeci výsadu mít vlastní ozbrojenou družinu." pronesu k hraběnce, na chvíli se odmlčím a pak dodám: ,,Otázkou zůstává, kolik z těch dunmerských uprchlíků udrží meč v ruce? Samozřejmě by to pro ty dunmery bylo dobrovolné. Nestojím o odvedence z donucení, abych se nemusel potýkat s dezercí."
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz/
Aurelius
→ Tah 878

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Uprchli převážně schopnější… určitě se mezi najdou někteří, kteří budou schopni držet zbraň v ruce a bojovat. Zbylé možná bude nutné alespoň trošku vycvičit, ale nevím.“ pokrčila rameny, „Zas tolik času jsem s nimi bohužel nestrávila ani je neviděla bojovat, abych mohla jejich kvality posoudit.“ odmlčela se, „Většina těch slabších, nemocnějších nebo zkrátka již rezignovaných zůstává v Cheydinhalu a snáší tyranii s nadějí, že se vše změní k lepšímu.“ odložila lžičku, „Ale jestli je máte v plánu nějak použít k podnícení povstání proti Cheydinhalu raději to vypusťte z hlavy… Zavařil byste si a upoutal pozornost legie, která by musela zasáhnout.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulin
Nic se nezměnilo, stále jsi viděl to samé, rozmazané a nic neříkající okolí. Nedokázal jsi rozeznat téměř nic. Pouze na krátkou chvíli ti přišlo, že se jeden z předmětů zaostřil, tmavé fialové a modré barvy ve tvém okolí nakrátko zesílily, spatřil jsi zaostřený tvar, který vypadal jako Arteriovo kladivo. Leželo na tmavé kamenné podlaze a bylo rozlomené vejpůl.
„Rozděl, spoj a panuj…“ znělo tichým hlasem jehož majitele si nerozeznával. Brzy se tvé rozmazané vidění opět zhoršilo, spatřil si žár ohně, hranici, která hořela a vzápětí zaostřený legionářský meč.
„Oba sloužili legii…“ znělo ve tvé hlavě opět, „Oba stejnou hodnost…“ rezonoval ti hlas. Opět se rozostřilo zaostřené. Spatřil jsi světlou barvu, rozostření bylo silné, rozmazaně jsi viděl pouze barvy, přišlo ti, že se jedná o blonďaté delší vlasy, které patřili ženě.
„Imperial City.“ zazněl tichý hlas, „Ona Leyawiin.“ pokračoval hlas, přičemž se ti v zjevovaly rozmazané erby obou měst, nevzhledně rozmazaný erb Leyawiinu se však záhy změnil v černotu způsobenou žárem, který erb sežehl. Žár však neustal, ozářil tě rozmazaný žár, který tvé okolí proměnil v hořící rozmazané trosky, spatřil jsi mrtvé tělo. Tvář si rozeznat nedokázal, spatřil si rozmazanou siluetu postavy, která v ruce svírala zbraň – meč. Druhá pozvednutá ruka postavy před tebou byla podivná, nepůsobila zdravě, vypadala jako podivný pahýl.
„Krvácející tepna…“ zazněl hlas, zatímco se zbarvovala rozmazaná podlaha do ruda. Žár zesílil. Zaostřil se pouze symbol kříže, který vystoupil z plamene. Kříž, který si znal z prstenu, jenž nosil nejeden tvůj známý nebo známá. „Najdi tepnu, zastav krvácení… zastav iluzi, najdi pravdu.“ rezonovalo ve tvé hlavě.

Procitl jsi. Cukl jsi sebou a vyděsil Belia s Adriannou, kteří byli kolem tebe sehnutí. Belius se lekl natolik, že se ze dřepu převrátil na záda a sprostě zanadával. Adrianna úlek ustála, pouze se raději chytla rukou o chladnou podlahu.
„Už je to dobré.“ řekla následně a chytla tě druhou rukou za ruku, „Už jsi opět mezi námi.“ pokračovala uklidňujícím hlasem.
„Najdi tepnu, zastav krvácení… zastav iluzi, najdi pravdu.“ zaznělo ti naposledy v hlavě. Adrianna neváhala, nahnula se nad tebe a přiložila ti ruku k hlavě, rukou ti nahmatala bouli, kterou jsi nejspíš získal po pádu. Čím více jsi přicházel k sobě tím více tě hlava v souvislosti s touto boulí bolela.

„Tyvole… sem se lekl.“ pronesl Belius, když se posadil na chladné zemi na zadek. „Ještě, že mám tak silný srdce… jinak by to se mnou zaklepalo.“ pokračoval, Adrianna mu nevěnovala pozornost.
„Je v pořádku Anno?“ zajímal se následně Belius a urychleně se navrátil na své místo, aby ti pomohl na nohy kdyby bylo potřeba.
„Vypadá to, že je v pořádku.“ přikývla, „Možná bude trošku otřesený… to, že s ním lektvar zamává a pošle ho k zemi jsem nečekala.“ přiznala.
„Kolik ti ukazuju prstů Aedane?“ zajímal se Belius a přitom ti ukázal tři prsty, které si sice chvilku viděl rozmazaně, ale dokázal si poznat, že ukazuje tři.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SuperHunter
„Ta by měla každou chvilku dorazit… podat hlášení. Kdepak se zase zatoulala?“ rozhlédl se kolem, ale Zeniru přicházet neviděl. „Nebojte. Ona dorazí. Dochvilnost v misích má přesnou, ale jakmile jde o podání hlášení ve stanovený čas už to trošku vázne.“ promnul si ruce, „Napadá vás ještě něco co budete potřebovat? Obstaral bych vám to… Jestli se do toho plánujete pustit už dnes není čas otálet.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
 
Tondulin
Zmateně a držíc se za hlavu se podívám na Belia ukazujícího prsty. "Štyry." Zazubím se a začnu se nekontrolovatelně chechtat, jako nějaký pomatený dědula. "Můj koník je vraník, říkám mu Staník." Zarýmuji tuto stejnou větu aspoň třikrát dokola a nebudu nijak reagovat na jejich dotazy nebo připomínky, na chvilku ustanu a významně se poškrábu na hlavě. Zatvářím se, jak kdybych objevil Heureku a budu pokračovat v blábolení. "Můj táta byl permoník, vydáme zákoník, ano, ano. Zákoník to je ono, Belie, to je ono. Koník - zákoník, že nás to hned nenapadlo Belie. Hahaha." Budu se dále tlemit a předstírat šílenství, abych se pobavil na účet sourozenců.
Upravil/a Tondulin dne 12.02.2021 17:16
 
Sarako
,,Nemyslím na převrat, jen se sháním po ozbrojeném doprovodu, kdyby bylo potřeba zajistit potraviny a léky. Krom toho dal Vám i baronovi své slovo, že se na převratu podílet nebudu." ujistím hraběnku a dodám: ,,Každopádně, pokud ony dunmery informujete, že bych se pozítří stavil ve Vašem hrabství, budete mi velmi nápomocná. Já se zatím pokusím domluvit s baronem ohledně té přebytečné výzbroje."
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz/
Aurelius
→ Tah 879

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Dobře.“ kývla hlavou nakonec, „Zkusí je napozítří shromáždit, abyste k nim mohl promluvit. Doufejme, že budou ochotni vás vyslechnout… Možná máme ve skladišti ještě nějaké vyřazené zbroje, které už vojsko našeho hrabství nepoužívá. Kdybyste měl nedostatek… možná bych vám také nějaké mohla poskytnout, ale předběžně neznám žádné konkrétní čísla.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulin
„Asi se to zvrtlo.“ prohlásil zděšeně Belius a otočil se směrem k sestře, „Mele větší nesmysli než já za střízliva.“ otočil se nazpět a promnul si bradu. Adrianna mlčky ohmatala ještě jednou tvoji bouli na hlavě. „To už je opravdu vážný… Co budete dělat?“ otočil se na ní nanovo.
„Klid.“ uklidnila ho Anna, přičemž bylo patrné, že i ona je trošku nervózní. Pustila svoji hlavu a podívala se na své ruce, „Nekrvácí a tohle rozhodně není běžný vedlejší účinek.“ konstatovala, pootočila se na Belia.
„No… Co budeme dělat? Jestli ho takhle uvidí Mirabelle tak mě zabije… Teda nejdřív asi tebe, ale…“
„Prosím tě nepanikař.“ protočila oči Adrianna, „Uklidni se. Mám to pod kontrolou, jasné?“
„Tak něco dělej. Vždyť mu očividně šplouchá na maják.“ vybídl sestru k nějakému konání. Adrianna tě dvakrát propleskla rukou, pokaždé z jiné strany. A poté odstoupila stranou. Belius zaraženě zíral.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SuperHunter
„Ta by měla každou chvilku dorazit… podat hlášení. Kdepak se zase zatoulala?“ rozhlédl se kolem, ale Zeniru přicházet neviděl. „Nebojte. Ona dorazí. Dochvilnost v misích má přesnou, ale jakmile jde o podání hlášení ve stanovený čas už to trošku vázne.“ promnul si ruce, „Napadá vás ještě něco co budete potřebovat? Obstaral bych vám to… Jestli se do toho plánujete pustit už dnes není čas otálet.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy

Upravil/a Aurelius dne 12.02.2021 23:54
 
Tondulin
Po tom co mě Anna propleskne a oba poodstoupí se začnu ještě více tlemit a tentokrát už i tak, že mi potečou opravdové slzy po tvářích, jak moc se budu smát. "Kdyby jste viděli ty vaše ksichty, sežrali jste to i s navijákem." Ještě chvilku se budu usmívat jak tele a bránit se v případě, že mi Anna bude chtít přidat další výchovnou facku.

Až se konečně přestanu chichotat a uklidním se, budu pokračovat v proslovu, teď už vážněji. "Omlouvám se, ale nedalo mi to si z vás trochu nevystřelit, tohle byla až moc dobrá příležitost. Já.. viděl jsem tam dost divné věci, ani popravdě nevím, jak to správně popsat. Všechno to bylo tak vzdálený a mlhavý, ale zároveň jako bych tam opravdu byl v ten moment. Těžko se to vysvětluje, jaké to má mít přesně účinky Adrianno? Ty věci co jsem viděl, je to skutečné a nebo to jsou pouhé bludy?"
 
Sarako
,,Každopádně jsem Vám zavázán, máte mé tisíceré díky, hraběnko." poděkuji brumské hraběnce, věnuji jí lehkou poklonu a půjdu se podívat po Klargovi.
Upravil/a Sarako dne 13.02.2021 00:46
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz/
Aurelius
→ Tah 880

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Já děkuji též.“ přikývla hraběnka a přitáhla si opět talířek se sladkým pokrmem, který hodlala v klidu dojíst. Uklonil ses a rozhlédl ses po okolí. Klargus postával se svou ženou u stolu kde měli místa. Jejich místa však byla stále obsazená tobě neznámou dvojici. Došel jsi blíže k nim a zaslechl část rozhovoru.

„Chutnalo ti Aldarile?“ vyzvídala přátelským hlasem baronka od menšího altmerského chlapce, který jen slušně přikývl. „Tak pojď. Vybereme ještě něco dalšího.“ mrkla na něj a pokynula mu ať ji následuje. Chlapec souhlasil bez jediného zaváhání, vstal od židle a následoval baronku podél stolku až ke stolu s pochutinami.
„Takže Aldarila necháme tady.“ poznamenal muž v císařské uniformě (graf. vzhled – zde), „A já mám zůstat též. Nebo se něco změnilo?“
„Aldaril tu zůstane, ale ty Isaacu můžeš klidně odjet za svou rodinou společně s námi. Nemusíš tu zůstávat. O chlapce se dobře postará Belius s Adriannou. Chci, aby se ho na nějaký čas ujali. Potřebuje se naučit základy magie a též něco z boje. Pro Belia to bude užitečná lekce, bude se starat nejenom o hrabství, ale také o chlapce.“ řekl Klargus a posadil na uvolněné místo.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulin
„Vole! Víš, jak sem se ksakru lekl?!“ zvolal Belius po tvé reakci plné smíru a slz. „Už jsem si myslel, že mám po nejlepším kámošovi!“ zdůraznil rozčileně, ale vzápětí se rozesmál taktéž. „A to nevíš! Adrianna byla po tvém pádu k zemi tak vyděšená, že už plánovala dokonce začít s oživováním, když ses dlouho neprobouzel.“
„To rozhodně ne.“ zakroutila hlavou, „Belius přehání.“
„Nepřeháním fakt.“ nesouhlasil Belius, „Už to skoro vypadalo, že tě začne oživovat, dávat dýchání z úst do úst a kdovíco…“
„Tak to opravdu nebylo.“ kroutila hlavou.
„Chudáci rytíři se pro tenhle okamžik mlatí ve svých těžkých zbrojích, Tilbaut kvůli tomu opustí svoji domovinu… A ty vypiješ nějaký nevydařený žabí exkrement v tekuté formě, zaklepeš sebou jak kapr na suchu a vzápětí to dostaneš všechno zadarmo.“ uculoval se Belius.
„Ty seš takový blbec!“ bouchla ho loktem, Belius sebou ucukl a chytl se za místo kam úder dostal. „Takhle si vymýšlet. Co se vlastně stalo?“ zeptala se tě klidným tónem, zatímco ti Belius podal ruku a pomohl ti vstát na nohy.

„Je to lektvar, který používají kartářky a šarlatánky převážně. Možná nějaké jasnovidkyně, popravdě nemám moc velké zkušenosti s účinky tohohle lektvaru… Ale musíš si pamatovat co nejvíce z toho co si viděl, nejlépe si to někde napsat a snažit se vyčíst v tom nějaký systém, nějakou posloupnost. Různá slova mohou mít různý význam v kontextu s tím cos viděl…“ vysvětlovala Adrianna, „Zkusím zítra mrknout do nějakých knih, abych ti mohla víc pomoci a neříkala ti tu nějaké bludy.“
„Popiš nám cos viděl.“ vybídl tě Belius a posadil se opět na židli.
„Každopádně… v lektvaru chyba být nemohla.“ prohlédla si Adrianna prázdnou lahvičku, „Včera jsem ho připravila správně a dnes jsem přidala poslední dvě ingredience těsně před použitím a to jsi sám viděl. Jinak jsem na něj nešahala.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SuperHunter
„Ta by měla každou chvilku dorazit… podat hlášení. Kdepak se zase zatoulala?“ rozhlédl se kolem, ale Zeniru přicházet neviděl. „Nebojte. Ona dorazí. Dochvilnost v misích má přesnou, ale jakmile jde o podání hlášení ve stanovený čas už to trošku vázne.“ promnul si ruce, „Napadá vás ještě něco co budete potřebovat? Obstaral bych vám to… Jestli se do toho plánujete pustit už dnes není čas otálet.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
 
Sarako
,,Barone." oslovím Klarga a zlehka se ukloním: ,,Mohl bych s Vámi ještě něco důležitého prodiskutovat?" přitom mu rukou pokynu, abychom se před naším rozhovorem vzdálili z hodovní síně.
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz/
Tondulin
"Já... moc to nedokážu popsat.... myslel jsem na Arteria. Viděl jsem Imperial City, hořící budovu a mrtvé lidi. Nad nimi stál muž s mečem a pahýlem místo ruky - připadal mi jako Valerius, byl mu dost podobný. Pak ke mně neustále promlouval hluboký hlas - říkal najdi tepnu, zastav krvácení, pořád dokola, ještě se tam mihali nějaké ženské vlasy. Neumím to dost dobře popsat, popravdě z toho nejsem moc moudrý. Přišlo mi to, jakože ta osoba po mně chce, abych pomstil Arteria, ale nejsem si tím vůbec jistý. Najdi tepnu, zastav krvácení - máte snad někdo tucha, co by to mělo znamenat?"
 
Aurelius
→ Tah 881

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Vyrušil si barona s Isaacem.
„Ano.“ kývl baron hlavou a vstal od stolu, neušlo ti, že Rolstonová sedící na svém místě se ihned otočila směrem k baronovi, jakoby čekala na signál k připojení se. Baron však žádný takový signál očividně nedal, protože se brzy otočila opět vpřed a hleděla na dění před sebou.
„Mám jít s vámi?“ zeptal se Isaac.
„Ne. Isaacu, nepotřebuji osobního strážce. Rytířů je tu dostatek a Bílému Guarovi věřím.“ usmál se baron na postaršího muže (graf. vzhled – zde). Společně jste odešli z hodovního sálu a zastavili se u schodiště. Služebnictvo se v okolí nenacházelo a rytíři střežící oblast byli dost daleko, aby váš rozhovor zůstal pouze mezi vámi.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulin
„Viděl jsi Arta?“ užal se nakrátko Belius, ale vzápětí se zachmuřil, „Takže je mrtev. Opravdu je mrtev.“ povzdechl si, „Císařští mágové měli pravdu… už není žádná naděje.“ sklopil zrak.
„Najdi tepnu, zastav krvácení?“ zopakovala Adrianna, která rovněž při zmínce o bratranci sklopila zarmouceně zrak.
„Nemám tušení.“ přiznal Belius, „Najdi tepnu, zastav krvácení? Nebylo tam ještě něco dalšího? Tohle je hrozně málo… a vlasy? Vlasy jsou strašně obecný, musíš se víc soustředit.“ pokračoval nespokojeně, „Nejsem přes hádanky moc dobrý, ale najdi tepnu, zastav krvácení… Znát souvilosti.“ zapřemýšlel a koukl na Annu, která mlčela a působila zamyšleně.
„Také mě nic nenapadá.“ přiznala, když si všimla Beliova obličeje.
„Arteria pomstít asi nejde… protože ta jeho smrt je prapodivná… jestli umřel na ta zranění po souboji s Gorem nebo ho dorazilo to teleportační kouzlo? Kouzlu ani Gorovi se pomstít nedá.“ konstatoval Belius a pokyvoval hlavou, „Anno? Ty jsi četla tu jednu část závěti Arta?“ otočil se na Adriannu, „Nebylo tam něco? Něco, co by nám pomohlo třeba v souvislosti s tímhle?“
„Ne.“ sdělila stručně.
„Ne? To je docela strušné…“ postěžoval si, Adrianna uhnula pohledem a znovu zapřemýšlela, „Hmm… Kdo ti vůbec řekl o tohle lektvaru?“ zeptal se nanovo Belius, „Třeba v tom bude nějaká souvislost.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SuperHunter
„Ta by měla každou chvilku dorazit… podat hlášení. Kdepak se zase zatoulala?“ rozhlédl se kolem, ale Zeniru přicházet neviděl. „Nebojte. Ona dorazí. Dochvilnost v misích má přesnou, ale jakmile jde o podání hlášení ve stanovený čas už to trošku vázne.“ promnul si ruce, „Napadá vás ještě něco co budete potřebovat? Obstaral bych vám to… Jestli se do toho plánujete pustit už dnes není čas otálet.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy

Upravil/a Aurelius dne 13.02.2021 22:46
 
Tondulin
Když uvidím Anninu reakci ohledně Artovi závěti, všimnu si jak pohotově uhne obličejem a vystřelí ze sebe ne a pojmu podezření, že nám něco tají. "Opravdu o tom nic nevíš Anno?" Pohlédnu jí vzpříma do očí a opět budu sledovat její reakci, podobně jako u Rolstonky.

"Já... dostal jsem dopis ve kterém bylo napsáno, ať si umíchám tenhle lektvar a vypiji ho, prý jedině tak najdu svojí minulost nebo tak něco. Ten dopis jsem dostal na své misi ve Valenském lese, nemůžu ti říct kdo byl na něm podepsaný, jelikož mě váže přísaha mlčenlivosti. Ale když si dáš 2 a 2 dohromady, mohl by jsi to vydedukovat Belie."

Upravil/a Tondulin dne 13.02.2021 23:43
 
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
Hrozba • Diskuze Zdejší kobky 313 23.12.2016 21:15
Hrozba • Pilíře Vědění Zdejší kobky 4 15.05.2016 23:33
Hunterovi povídačky, Svazek 1.: Hrozba Onyxu » Skyrim - Váš svět 30 20.10.2012 23:48
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 2245 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 5474 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 3519 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 2954 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 9713 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 5376 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 4670 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 4648 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 5595 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist