Creation Kit a Skyrim Workshop se blíží (doufejme)
Přidal/a Scarcz dne 01. February 2012 18:39:21
Začíná únor a Creation Kitu jsme se i přes sliby Bethesdy nedočkali. Sice stále nevíme kdy se budeme moct pustit do tvorby pluginů, ale Bethesda vydala alespoň pár informací. A je na co se těšit.
Novinka


O tom, že Bethesda podporuje tvorbu módů a pluginů kde to jen jde, není pochyb. Vždyť i modařská komunita okolo 10 let starého Morrowindu stále čile pracuje a Skyrim má v tomto směru přinést mnoho vylepšení.
Celý Creation Kit by měl být velmi přehledný a jednoduchý, zároveň by měl nabízet více možností než Construction Set. Bethesda slibuje komplexní a přehledný systém interakce mezi postavami, dynamické stíny v reálném čase i nový skriptovací jazyk.
Creation Kitem to ale zdaleka nekončí, Bethesda se totiž spojila s Valve a společně vytvořili Skyrim Workshop. Tato utilita, běžící ve Steamu, bude obsahovat databázi pluginů, kam každý bude moct pluginy nahrávat a také z ní pluginy stahovat. Samotná instalace by pak měla probíhat tak, že si jen zakliknete chtěný mód a on se již sám stáhne a nainstaluje, navíc se při každém spuštění hry ověří, jestli není dostupná novější verze. Vypadá to, že se Bethesda inspirovala Valvem a bojuje proti pirátství nabízením dobrých služeb, namísto mnohdy nefunkčních protipirátských ochran.
Otázkou jen zůstává, jestli se za chvíli Skyrim Workshop nezaplní naprosto bezcenými pluginy a zda-li se kvůli hledání nových verzí všech pluginů nebude hra načítat nepříjemně dlouho.