Nastavení .ini souborů
Přidal/a Scarcz dne 12. November 2011 12:48:57
Naše modla je sice teprve den venku, ale komunita se již plně rozjela.
Skyrim.ini je důležitý soubor, který obsahuje spoustu nastavení a když tomu někdo rozumí, může hru hodně upravit a následně to napsat na internet aby změny mohli provést i méně zkušení hráči. Nedávno vyšlo několik prvních úprav, na které se v této novince podíváme.
Novinka
Naše modla je sice teprve den venku, ale komunita se již plně rozjela.
Skyrim.ini je důležitý soubor, který obsahuje spoustu nastavení a když tomu někdo rozumí, může hru hodně upravit a následně to napsat na internet aby změny mohli provést i méně zkušení hráči. Nedávno vyšlo několik prvních úprav, na které se v této novince podíváme.

Soubor Skyrim.ini najdete následovně, jděte do složky kde máte Steam a tam otevřete složku SteamApps > common > Skyrim a nakonec ještě jednou složka s názvem Skyrim. Zde snajdeme soubor SkyrimPrefs.ini, ten si zkopírujeme, abysme měli kopii pro všechny případy, otevřeme ho v nějakém textovém editoru a můžeme upravovat. V případě, že byste nepozorovali žádné změny, zkuste upravovat soubor SkyrimPrefs.ini který najdete v dokumentech > My games > Skyrim.

Vypnutí mouse smoothingu
Mouse smoothin se používal hlavně za dob kolečkových myší, které neměli takovou sensitivitu jako dnešní optické a pokud vlastníte alespoň průměrnou optickou myš, tuto funkci můžete s klidem vypnout
najděte si v SkyrimPrefs.ini řádek bMouseAcceleration=1 (doporučuju hledat za pomocí ctrl + f) a změňte ho na bMouseAcceleration=0

Problém s padáním hry.
Jak se tu již psalo, za padání hry často může nastavení zvuku. Jděte do kontrolních panelů pravým tlačítkem klikněte na zvuková zařízení (speakers) a vyberte vlastnosti (properties). Zde najděte záložku rozšířené (advenced) a vyberte 24 bit, 44100Hz. (Pro win xp, je možné, že se ty věci jmenujou trochu jinak, Xp už nějakou dobu nemám a už vůbec ne v češtině, takže si to přesně nepamatuju) Pro win 7 se to o mnoho neliší, jděte do kontrolních panelů, otevřete zvuk (sound), vyberte vaše repráky (speakers) a dejte vlastnosti (properties), zde dejte rozšířené (advenced) a tam opětovně vyberte 24 bit, 44100Hz.
Za tyto rady můžeme poděkovat uživateli “Dead man posting”

Vypnutí vertikální synchronizace
Vertikální synchronizace synchronizuje FPS hry s frekvencí monitoru, docílí se tím sice plynulejšímu pohybu, ale také to dost snižue sensitivitu a ještě víc počet snímků za sekundu. Opětovně otevřete SkyrimPrefs.ini a přidejte řádek iPresentInterval=0 na konec sekce [Display]. Děkujeme stránce Tweak Guides.

Další grafické vychytávky
V SkyrimPrefs.ini je ještě spousta dalších fíčurů, když je jejich hodnota 0, jsou vyplé, když 1 jsou zaplé. Zde je pár zajímavých řádků s kterými si můžete pohrát, já to zatím nezkoušel, tak přesně nevím co dělají, ale dá se to odvodit.
bDoDepthOfField=1
bTreesReceiveShadows=0 // evidentně se týká stínů stromů
bDrawLandShadows=0 // stíny ve vzdálené krajině
bShowFloatingQuestMarkers=1
bShowQuestMarkers=1 // značky úkolů
bShowCompass=1 // zobrazení kompasu
fAutosaveEveryXMins=15.0000 // interval mezi autouloženími.

A pokud byste chtěli trochu vylepšit vodu, změňte
iWaterReflectHeight=512 a iWaterReflectWidth=512 na hodnotu 1024 a přidejte pod něj následující text
bUseWaterReflectionBlur=1
bReflectExplosions=1
iWaterBlurAmount=4
bAutoWaterSilhouetteReflections=0
bForceHighDetailReflections=1
Nejedná se o žádné markantní změny, ale o trochu hezčí to je, určitě stojí za vyzkoušení. Hlavně si udělejte kopii původního .ini souboru, pro všechny případy.
Na tyto změny přišel uživatel Ryz


zdroj