Skyrim speedrun
Přidal/a Scarcz dne 13. October 2011 20:04:28
Speedrun je pro mě jako Světový pohár, nebo Olympiáda.
Je to moje nejoblíbenější událost, která přichází každé tři až čtyři roky. - Todd Howard
Snad každé vývojářské studio má nějaké tradice a Bethesda nezůstává pozadu. Vždy když se blíží vydání jejich nové hry, uspořádá se v Bethesdě soutěž o nejrychlejší dohrání příběhu. Jak rychle byl proběhnut Skyrim se dozvíte v této novince.
Novinka
Vždy když se blížíme k vydání nějakého nového titulu, uspořádáme soutěž v "proběhnutí" hlavním příběhem (cheaty nejsou povoleny). Přestože na první hraní hra zabere mnoho hodin, naši vývojáři mají roky zkušeností, vědí o každé zkratce a ví jak si udělat nejrychlejší postavu. Samotná soutěž probíhá mezi nejlepším hráčem z Bethesdy a nejlepším testerem. Kdo dokončí hru v nejkratším čase získá trofej a koláč dle jeho chuti od Todda Howarda.

Když přišel čas na speedrun Skyrimem, postavili se proti sobě Sam "I Am" Bernstein za tým testerů a Jeff "Live the Dream" Browne za Bethesdu. Oba se spolu již utkali před třemi lety ve speedrunu Falloutem 3. Věrní fanoušci si jistě vzpomenou, že se jednalo o velmi napínavý zápas.

Přestože u Falloutu skončil závod neuvěřitelně těsně, Skyrim skončil ještě napínavěji.

Před začátkem soutěže jsem se zeptal Sama na jeho odhad ohledně doby speedrunu. Odhadl to na 2 hodiny a 15 minut. Jeho odhad byl velmi přesný. Jeff nakonec dokončil závod první za 2 hodiny 16 minut a 30 sekund.

Takže vyhrál Jeff že? OMYL! V 58 minutě si Sam totiž načetl uloženou pozici (jedná se o pravidly povolený zákrok), a i přestože Sam dohrál Skyrim v reálném čase pár minut po Jeffovi, herní čas mluvil jasně. Sam dohrál hru za 2 hodiny 16 minut a 10 sekund, tudíž o 20 vteřin dřív, než Jeff.

A tak již podruhé můžeme pogratulovat Samovi k titulu "Speedrun Champion". Ukázal že v něm bije srdce bojovníka a bude odměněn dýňovým koláčem od Todda Howarda.

Zdroj a fotodokumentaci najdete na Bethblogu