Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Tamriel a reálný život, aneb: Jak jsem začal žít hrou.

Přidal ZachyCZ dne 08.12.2020 02:06
#1

Skyrim za chvilku oslaví dekádu, blíží se nám Saturálie. A já osobně si pamatuji co jsem onoho osudného dne 11.11.2011 dělal. Do posledního detailu. Jednoduše ten den obrátil můj život vzhůru nohama. I když jsem předtím hrál Morrowind a Oblivion, tak Skyrim byl ten katalyzátor co mě donutil se o to zajímat nejen jako o hry, ale jako o svět. Donutil mě vyzkoušet si i starší díly než je třeba Morrowind. A ta síla provázanosti jednotlivých dílů mi ukázala jak moc je tento svět propracovaný.

Býval jsem mladý hráč, a the elder scrolls bylo moje první RPG co jsem kdy hrál. Zároveň to byla moje první fantasy hra, kterou jsem hrál. A byl to první svět, který mě pohltil natolik, že jsem o tom přestal přemýšlet pouze jako o hře.

Našel jsem kus umění i historie. Nové příběhy, nové místa. Ale to co mě štvalo nejvíce bylo to, že je to pořád svět za obrazovkou, nebo mezi řádky knih. Štvalo mě, že je to svět, který nemohu prozkoumat vlastníma očima, projít se po něm. Snil jsem o tom jak navštívím velký les nebo císařské město. Přál jsem si abych mohl v plášti projít krásná údolí ve vysokoskalí nebo obdivoval krásy valenského lesa. Obdivoval krásy hor skyrimu. A tak jsem se rozhodl že postupně budu shromažďovat vše co má s tématikou Elder Scrolls něco společného. A tak jsem se pustil do díla.

První na seznamu byla trička, hrnky atp s tématikou skyrimu, ale i oblivionu a morrowindu. Když už nebyl oficiální hrneček, objednal jsem si plecháček s natištěným obrázkem podle tématu ve firmě a vyšlo to cenově nastejno. A tak mám hrnky se symbolem císařství, měsícem a hvězdou a tím deadrickým O. A to byl jen začátek. Dále jsem si pořídil tašku s tématikou Elder Scrolls. A netrvalo to ani půl roku a na mé pravačce se objevila kérka s císařským erbem a runy. To už bylo to znamení že jsem do toho ponořený skoro až nezdravě a... Měli pravdu. Ty nejvíce viditelné změny nastaly v moment, co jsem si u jednoho šikovného kováře v Kolíně (doporučuju na FB najít "kovárna kolínská") nechal vyrobit repliku Mehrunovy břitvy. Čeho se změny týkaly? No začalo se postupně měnit mé obydlí. Pokud jsi hráč co hrál oblivion a měl jsi dům v Chorollu, tak víš přesně čemu se ten dům podobá. Ale nejde jen o to! Stejně jako všechny mé domy v The elder scrolls, i můj musel mít knihovnu plnou všelijakých tematických knih a svitků. A tak jsem si s tím dal tu práci. Každá knížka, která se objevila v oblivionu nebo skyrimu byla natištěna kurzívou na papír, ze kterého jsem udělal svitek do své knihovny. Objevila se mi tu i skyrimská kuchařka. Jednoduše mé skromné obydlí se nyní podobá chorollskému domu v oblivionu. Oblékám se v podobném stylu. Hltám každou novou informaci a vzdělávám se pořád dokolečka v tom nádherném a rozmanitém světě, v Tamrielu. Když nemohu vstoupit osobně do tohoto světa, tak si alespoň kousek svého milovaného světa vtáhnu do reality. Jsem blázen? Možná ano. Jsem hlavně fanoušek který tím teď žije. A rozhodně s tím nepřestanu. Popravdě, není nic lepšího než přijít odpoledne z práce, sednout si do své studovny, načnout dobrý víno a prohrabávat se řádky o tomto nádherném světě. Světě Elder Scrolls. Jen je škoda, že jsem téměř všechny elder scrolls hry hrál tolikrát, že je znám téměř nazpaměť. I když pořád, po těch letech objevuju nové detaily o tomto světě.

A já si jdu načnout Tamičino výběrové, rok 399. Skvělý ročník.

Nebo víte vy co? "Byl jednou jeden vězeň, který..."

Upravil/a ZachyCZ dne 08.12.2020 02:18