Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Floki Sága

Přidal Adrian_S dne 05.06.2017 20:54
#2

Dočetl jsem až na konec a... mám trochu rozporuplné pocity. Děj je zajímavý a v některých pasážích velice vtipný (zmíním se). Tak se do toho pusťme. Začneme něčím pozitivním...

1) Délka

Z mé strany je skvělá. Dlouhé příběhy mám rád a tenhle potěšil.

2) Děj

Samotná myšlenka, kdy se hlavní postava potácí Pláněmi a vypráví o něm "drsným jazykem", se mi také velice líbí. Udělal's dobře, že's příběh "rozdělil" do dvou linií.. jeden pro Flokiho a Ulfa a druhý pro jeho ženu v Bílém Průsmyku - byť je ve 2. části krátký.

...

Teď to horší..

1) Gramatika

V některých pasážích jsem se musel chytat za hlavu... Nejen, že vynecháváš interpunkci (čárky), ale hlavně (a to mne dost zaráželo) I/Y... :( Tam je to špatné...

Příklad: ... a poháry zazvonili hlasem svatebních zvonů. -> TY Poháry zazvonily
NEBO
Prošli jsme branou, pozdravili stráže a zamířily ke stájím.
-> Prošli jsme branou, pozdravili stráže a zamířili ke stájím. (MY jsme zamířili)


Velká písmena za TEČKOU často nedáváš (Ulfr nic nenamítal. jen zakroutil nevěřícně hlavou), v dialozích neoděluješ přímou řeč od textu vypravěče, což velice mate („Nic se nestalo,UVOZOVKY odvětil jsem,UVOZOVKY Jenom nemám chuť za někoho tahat...) a často se uklepneš - napíšeš buď znak navíc nebo míň (které byli často přerušované schodišti, vzůru ke svatyni. -> je mi jasné, že's chtěl napsat "VZHŮRU").

Když už píšeš výpustek, tak se píšou tři tečky, ne dvě (...).

2) Postavy a děj

Nejde mi ani tak o postavy, v těch jsem se (trochu) vyznal. Jde mi spíš o tu návaznost. Nejdříve se mluví o Flokim, pak o Ulfrovi, náhle někam do Bílého Průsmyku, atd...

Navíc se mi zdá, že příběh ženeš až moc kupředu. Když vezmu jako příklad z druhé části (Zásah), přijdou do krčmy, objednají si chlast, Floki požádá Ulfra o jistou službu.. a náhle se ocitne opilej v novém dni (aspoň mi to tak připadalo).

----

Co se mi na příběhu velice líbilo, jak popisuješ tím "drsným" způsobem všechny možné okolnosti. Nebo ty nemoci, o kterých se zmiňuje Hulda (jestli jsem správně pochopil "černou steamovku", pak je mi jasné, jak na tom musela Ysolda být :D ). A samozřejmě "šíp do kolene"... to nikdy neomrzí.

Suma sumárum, PROZATIMNÍ HODNOCENÍ: Příběh je pěkný, ale na mé poměry chaotický a plný chyb. Kdyby jich nebylo tolik a nemusel bych zastavovat oči (téměř) u každé 3. věty, rozhodně by se mi to líbilo více. Takhle to není špatné, ale chyby dělají své. (LORE neberu v potaz... každý příběh je něčím unikátní a ne všechno musí být přesně podle hry).

Za mne 65%, pokračuj ve tvorbě, jsem zvědavý.

Malá rada: Nevím, v čem píšeš tenhle příběh, jestli v nějakém textovém editoru nebo ne, ale je dobré po napsání svůj text přečíst ještě jednou a zkontrolovat chyby. (Jestli máš třeba MS Word, stačí si tam zapnout "automatickou kontrolu pravopisu" a hned se ti objeví chyba, kterou můžeš kdykoli upravit).

Upravil/a Adrian_S dne 05.06.2017 20:56