Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Užitečný návod pro začínající i pokročilé

Přidal Pavelev dne 11.12.2016 23:43
#1

Doporučuji zhlédnout, instalace SKSE do Mod Manager a další:

https://www.youtu...bxIu1XUxUE

Přidal siSINka dne 15.12.2016 13:31
#2

NMM jsem nikdy nepoužíval.
Mod Organizer mi připadá výrazně užitečnější.

Přidal Pavelev dne 15.12.2016 23:49
#3

No kdybys sis to pořádně celé pustil, tak je tam návod na oba a hlavně mě vždycky zajímalo na co jsou ty dvě složky src a Data v SKSE. Na to mi nikdo nedokázal poradit. A každý návod ukazoval jak do Skyrim složky překopírovat jen soubory. Tady je vidět co s tím a jaký to má účel v MO. Je tam i spousta jiného nastavení u MO a hlavně, můj názor je, že pro Skyrin MO je podstatně dokonalejší a propracovanější. Jen to chce u toho videa vydržet a v klidu si ho celé přehrát.

Přidal Starec dne 16.12.2016 11:39
#4

Nieje to to proste jedno, jeden či druhí Vám dokáže usporiadať módy, robí zálohy, upozorní na chyby atď..... čo viac treba. Predstavte si nového hráča ktorého reklama na hru zláka, hru si kúpi, nahodí a začne hrať, bez akýchkoľvek znalostí o úpravách, módovaní a podobne.
A teraz si ho predstavte čo sa s ním stane ak sa dočíta o tomto serveri a zistí čo všetko si môže zmeniť, alebo má upraviť, prerobiť, aby tá hra aspoň jak tak vyzerala a dala sa hrať. Toto zmeň, toto uprav, toto treba pretriediť, toto opraviť, toto k tomu ešte nainštalovať, atď - atď.
Aký bude mať asi podľa Vás dojem, čo ho asi napadne o výrobcovi hry? Určite nič dobré. Dnes každý by len hrabal, hoc na úkor kvality. Zaplať, X-krát updatuj, preštuduj, uč sa pracovať a prerábať hru, obchádzať bugy a možná ak hru začneš hrať 3-4 krát sa ti hru podarí aj dohrať. Sorry, toto je len môj názor i keď do dnešného dňa mám odohrané 3200 hod.

Upravil/a Starec dne 16.12.2016 11:53

Přidal Pavelev dne 16.12.2016 19:22
#5

Noví hráč nemá s ničím zkušenosti a bohužel Skyrin je ve své dokonalosti na druhou stranu nedokonalí a každý, koho hra skutečně zaujme, začne používat módy a s nimi začnou i problémy. Pro mě to video je dost poučné, to co si z něho každý vezme nebo ne, je jen na něm. Vycházím ze svých zkušeností, a snažím se pomoc. To video jsem sem nedal kvůli diskuzi. A to že hráč siSINka jsem napíše nějaký neopodstatněný komentář a ty se k tomu přidáš, tak právě tyhle debaty o ničem, dělají tohle forum totálně nepřehledný a obzvlášť pro nové hráče. Samozřejmě s tebou z většinu souhlasím ale tyhle debaty o ničem sem nepatří. Zbytečně jsi vynaložil čas a úsilí k ničemu. Kdyby jste raději jeden jako druhý sem daly podrobný popis jak fungují a jak se oba programy používají, jak se zálohuje, atd. udělali byste nejlíp. Tak Vás prosím, zdržte se těhlech nesmyslných debat a napište jsem jen a pouze rady ohledně obou programů.

Přidal siSINka dne 20.12.2016 18:07
#6

Já se na to video nedíval, přiznávám :)

reagoval jsem jen na ten tvůj text, kde jsem "začátečníky" směroval spíše k používání Mod Organizeru (z tvého textu mi vyplynulo, že se jedná jen o integraci do NMM).

Ještě k SKSE. Už si to přesně nepamatuji, ale mám dojem, že tohle probíhá jednoduše:
- instalace SKSE ve Windowsech, možná kamkoliv (já to dal do herního adresáře, do "Skyrim" ve Steamu)
- po spuštění MO si tento sám SKSE najde, nic není potřeba dále dělat, vše se integruje samo.