Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Ostrovy zatracených

Přidal Sarako dne 23.05.2016 00:46
#1

Ostrovy zatracených

Někde v Jihočínském moři leží nejmenované souostroví. Dříve se na některých z ostrovů nacházela rekreační letoviska, ale po sopečné erupci byla zahalena oblaky popela a turistický ruch zde upadl. Na některých z ostrovů, které nejsou zcela pokryty popelem, žije stále několik desítek místních. Na zbylé ostrovy se ostrovy se odváží jen piráti vedeni Kai Langem, který je pánem celého souostroví od doby, co o toto zpustlé místo vlády sousedních zemí ztratili zájem a pořádá odsud loupežné výpravy na širé moře.

Měla to být plavba snů, luxusní výletní loď s bazénem, kasinem a kabaretem s vybranými tanečnicemi. Proto není divu, že většina účastníků téhle plavby byla samá VIP smetánka s doprovodem, ale byli zde i ti, kteří lístky na tuto plavbu vyhráli v tombole.
Neuplynuly ani tři dny od vyplutí z Bangkoku a tuhle luxusní loď unesli místní piráti. Ti, kteří se jim pokoušeli postavit, skončili zabiti, nebo zraněni a omráčeni. Jenže ve chvíli kdy se piráti pustili do okrádání výletníků a výběru žen, za které by dostali dobře zaplaceno na trhu s otroky, se rozpoutala silná bouře. Loď narazila na útes a začala se potápět. V nastalé panice se cestující snažili dostat ke člunům, a jelikož se přitom piráti snažili o to samé, a zároveň si udržet odstup od pasažérů, rozpoutalo se krveprolití, takže se k záchranným člunům nedostal téměř nikdo. Jen několik pirátů.
Loď se rychle potápěla a brzy byly všechny paluby zaplavené. Tobě se však podařilo dostat se ven včas a chytit se jedné z plovoucích trosek. Hladina moře je zbarvená krví. Vysoké vlny si pohrávají s mrtvými těly. Slyšíš volání o pomoc, ale sám se z posledních zbytků sil snažíš udržet trosek. Silný proud tě odnáší pryč, a tobě pomalu dochází síly.

Ostrovy zatracených je survival-hororová hra, jejíž jediným cílem je zkrátka přežít co nejdéle. Je jen na vás, jestli se pokusíte dostat pryč, odhalit temnou minulost těchto ostrovů, nebo se postavíte na odpor Kai Langovi a jeho pirátům a pokusíte se získat vládu nad těmito ostrovy. Mějte však na paměti, že piráti a dravá zvěř nebudou těmi nejnebezpečnějšími protivníky, na které tu narazíte. Některé vaše noční můry se zde stanou skutečností. Krom toho si musíte obstarat jídlo a vodu, což může být docela problém, zejména na popelem pokrytých částech ostrovů.

Tímto se omlouvám hráčům Zapomenutého proroctví. Jelikož tato kobka byla náročná na administrativu (zejména při tvorbě NPC protivníků), bylo nemožné, i přes mojí snahu o její zjednodušení, v této kobce pokračovat. V kobce Ostrovy zatracených je vše řešeno pomocí perků namísto systému úrovní, tudíž ukončení kobky z výše zmíněného důvodu nehrozí.

Tvorba postavy
1. Pohlaví
2. Povolání
3. Výhody
4. Slabiny

Přihláška
Přihlášky posílejte přes PM.
Do přihlášky po vás budu chtít:
Jméno (+ Pohlaví)
Barva
Povolání
Výhoda
Slabina
Povaha + Krátký příběh postavy (Jak se dostala na loď?)
Vzhled (Stručný popis postavy, může být přidán i obrázek.)
Příklad přihlášky

Zbraně a munice
Názvy zbraní jsou skutečné a byly přizpůsobeny místu děje. Názvy v závorkách jsou názvy původních zbraních, ze kterých tyto ve většině případů nepatentované čínské kopie vznikly.
Boj z blízka
Vrhací zbraně
Pistole
Pušky
Těžké zbraně
Munice
Průraz (průbojnost) a zranění: Nedojde li k průrazu je způsobené zranění poloviční (zaokrouhleno dolů). Vyjímkou jsou broky a munice Dum-Dum u nichž je v případě nepřekonání kvality zbroje, je zranění pouze 1.
Dostřel a vliv vzdálenosti na přesnost: Za každých 50m vzdálenosti je přesnost snížena o 1. Vyjímku tvoří odstřelovací pušky a zbraně opatřené optikou, u nichž je přesnost snižována o 1 za každých 100m vzdálenosti.

Zbroje
Hlava
Tělo
Nohy

Zbroje jsou roztřízené podle pásma zásahu, takže je jen na tobě, jak na své protivníky zaútočíš.
Hlava: -5 pro zásah, způsobené zranění je dvojnásobné, a pokud na kostce nepadne hod vyšší, než bylo způsobené zranění, je protivník omráčen.
Tělo: Žádné omezení, ani výhody.
Nohy: -2 pro zásah, způsobené zranění je pouze poloviční, ale pokud na kostce nepadne hod vyšší, než bylo způsobené zranění, je protivník sražen a pokud chce v boji pokračovat, musí příští kolo vstávat. Pokud protivník přijde při útoku na nohy o všechny životy, neumírá, ale dojde ke zlomenině, nebo utnutí končetiny a protivník není schopen přesunu. Kontaktní útoky na sraženého protivníka mají dvojnásobné zranění.

Každé pásmo má dvě části, které mohou být ozbrojeny.
Celková kvalita zbroje v každém pásmu se skládá ze součtu obou kvalit.
Hlava: Přilba + Maska
Tělo: Oblečení + Rukavice
Nohy: Kalhoty + Boty

Něco k pravidlům
Pravidla pro souboj jsou podobná jako v byla v Zapomenutém proroctví, jen se všechny hody provádí desetistěnnou kostkou a k obraně se přičítá +5. Počet životů postav hráčů byl zvýšen o dvojnásobek oproti NPC protivníkům.

Lékárničky a léčba zranění
Každou lékárničku lze použít až 10x, přičemž vyléčí 5 (+dovednost léčení) životů při každém použití. Použití lékárničky v průběhu boje trvá 5 kol.
Na zastavení krvácení stačí i v průběhu boje použít dostatečně velký kus látky (obvázání trvá 1 kolo), ale pokud zranění není po skončení boje vydezinfikováno (jako dezinfekce může být použit alkohol), je šance, že se do rány dostane infekce.

Počet zásob a ostatních položek v inventáři
Maximální počet zásob, a ostatních položek v inventáři tvoří součet míst (kapes) u všech kusů oblečení a místa (objemu) v batohu. Zbraně se do počtu položek počítají jen v případě, kdyby jste k nim neměli pouzdro. Zbraně z kategorie Pušky a Těžké zbraně lze nést pouze dvě a to na zádech, přičemž k jejichž nošení stačí jejich kožený řemen.
V rukou zvládnete nést až dalších 8 položek navíc, ale pokud dojde k souboji, potrvá 1 kolo, než je stihnete položit a v druhém kole budete teprve vyndavat zbraň.
Počet zásob, a ostatních položekDalší informace: Inventáře, Statistiky a Dotazy

Upravil/a Sarako dne 24.09.2016 22:57