Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Příběh zloděje Ara

Přidal Adrian_S dne 22.04.2016 09:16
#3

Konečně po dlouhé době "DELŠÍ" povídka! :) Přečetl a mám pár poznatků:

K příběhu

1) Originalita

Prvně jsem si říkal, že to je skutečně něco jiného. Když jsem to ale pročítával pořádně.. no, nic proti, ale mně se to zdá jako "upravený Skyrim". Skoro (podotýkám SKORO) stejná zápletka jak v hl. hře. I rasy, kterých jsem si všiml...

Jen reakce na tvůj úvodní proslov.

2) Délka
Jsem spokojen :) Přesně takhle si představuji aspoň 1. kapitolu. Už od pohledu je jasné, že má minimálně 1 stránku, což je dobré. Aspoň si čtenář může udělat jistý "obrázek".

3) Děj

Jak psal Elder, příběh ženeš moc kupředu. I samotně moc o hlavní postavě nevíme. Že napíšeš kolik mu je a kde se co naučil "narychlo do jedné věty"... Někdy je lepší postavy rozepsat, třeba i postupně, ne hned na začátku.

Jen pár věcí mi nedává spát..

a) když sebral tu knihu, jak ho mohl Orig vidět? Byl někde schován v koutě? (třeba kdybys třeba naznačil "Ar se pomalu natahoval ke knize, ve vzduchu si nevšiml něčí přítomnosti.." ), bylo by jasné.

bé) Sotva vyjde z domu do krčmy a už se ženou vojáci, aby verbovali? Vážně? Proti komu zbrojí a proč se místní neschovali někam, když věděli, jaká je situace?

c) Ani ne po pár hodinách od naverbování a hned nepřátelská armáda? (Tak to musela být od "verbířů" slušná "hurááá akce" :D)

Gramatika

1) Interpunkce

Ani jsem nemusel zapouštět oči do příběhu a už jsem z tvého proslovu poznal, že to bude hodně špatné. Chybějí ti čárky na velmi důležitých místech.

Zdravím (čárka) rozhodl jsem se něco napsat (možná už TEČKA) je to takové fantasy z mého vymyšleného světa (čárka nebo tečka) chtěl bych se tu s(mezera)vámi s tím podělit (čárka) doufám (čárka) že se bude líbit. Jelikož se mi hodně líbilo „hlasování lidu“ (čárka) v nějaké části bude hlasování. Předem děkuji za ozvání a kritiku (čárka) ať vím co zlepšit. A omlouvám se za gramatické chyby (čárka) protože je dost přehlížím.

A to je jen úvod...

2) I/Y & VELKÁ PÍSMENA

Íčka se neshodují s podmětem a přísudkem. A VYJMENOVANÁ SLOVA!! Dokonce taky velká písmena, jako názvy některých oblastí-domů atd.

Slunce zapadlo a měsíc zářil nad mestěm (čárka) lidé zamikaly domy a jíní odcházeli do hospody U líného medvěda.

Zamikat? Snad ZAMYKAT, ne? Navíc, zamykají "ti lidé", proto bude na konci "i", ne "y". A u názvů lokálů, oblastí atd, pokud je název několika slovný a s předložkou, tak předložka a druhé slovo budou mít Velká písmena, ostatní malá.

3) Odstavce & přímá řeč

Odstavce jsou vcelku dobře, jen u oněch rozhovorů nemusely být rozděleny (konkrétně narážím, když Ar mluvil s Annou a pak se připletl Orig).

Přímá řeč je v pohodě :)

4) Opakování slov

V tomhle bodu musím souhlasit opět s Elderem, často opakuješ stejná slova. Zkus to zaměnit za jinadší, synonym se vždycky najde dost nebo je naopak vypusť.

Rada: Pokud píšeš jakýkoli text, piš to v textovém editoru (MS Word, Wordpad a další...), ukážou se ti chyby, které's napsal a lehce je opravíš. A samozřejmě, zlepši si znalosti češtiny, bude se ti to (jako pisálkovi) hodit.

Prozatimní hodnocení:

Zatím je to začátek, plný chyb. Zkus to opravit a trochu třeba i ten děj vylepšit. Mé hodnocení dostaneš až po další části.

Ale nevzdávej to, budu zvědav na další pokračování, pokud učiniš nějaké úpravy a trochu zklidníš tempo. Tuhle konstruktivní kritiku ber jako zpětnou vazbu, co vylepšit ;)

Upravil/a Adrian_S dne 22.04.2016 09:18