Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Nemohu přepnout grafický adapter

Přidal Exie_ dne 26.02.2016 01:48
#1

Dobrej večír,
mám takový zásadní problém. Skyrim má "nutkání" se pouštět na Intel HD, resp. používám Mod Organizer, kde v INI editor--->Skyrimprefs.ini jsem zadal sD3DDevice="NVIDIA GeForce GT 730M " a bohužel nic. Vyzkoušel jsem manuální způsob bez Mod Organizeru a hru jsem spustitil přes Steam. V nastavení vše při stejném, ale bohužel nelze přepnout na grafický procesor Nvidia. V dokumentech jsem taktéž ve Skyirmprefs.ini napsal sD3DDevice="NVIDIA GeForce GT 730M " a zapnul jsem Skyrim přes Steam. Při zapnutí lancheru se mi defaultně obnovilo nastavení hry, resp. na min, včetně rozlišení a hra opět přešla na integrovaný CPU, což se změnilo i v SkyrimPrefs.ini v dokumentech, kde se vytvořil nový sD3DDevice="bohužel Intel(R)......" To vysvětluje i v renderuinfo, kde jsou paramentry pararelně vykresleny pro Intel HD...

Nechci Intelovku celou vypnout, protože je to pro mě úspora a taktéž pro mou baterii, která ještě má nějakou šťávu... Ten grafický výkon Intelovky drží, ale záleží na propustnosti paměti a kolik si vezme, a tak to je v ohledu na situaci.. Beru to tak, že Skyrim si vykresluje vizuální obraz a stačí mu k tomu integrovaný grafický čip na kterým jedu na medium cca. 40 FPS, ale rád bych to pernamentně přepl na NVIDIA, ale klasickým způsobem.
V Manage 3D mám samozřejmě graf. procesor na Skyrimu, ale zřejmě na to nemá vliv.


P.S když jsem v MO to spustil přes launcher bez zapnutého Steamu, tak grafický adapter byl NVIDIA.. Po zapnutí Steamu se to hodilo na default, viz. téma..

Upravil/a Exie_ dne 26.02.2016 08:54

Přidal Exie_ dne 28.02.2016 15:38
#2

Nějaké nápady?...