Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Aurelius dne 17.01.2021 00:16
#3582

→ Tah 857

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„V tomhle směru se to nevymstí. Takhle to možná fungovalo dřív. Teď je všechno jinak.“ zakroutil hlavou baron a otočil se směrem k tobě, „Univerzita je momentálně nezávislá. Takže Císařští mágové a rada Starších nemá vůbec žádnou pravomoc, jakkoliv zasahovat do vedení Univerzity… Natož odvolávat, jmenovat nebo nějak přímo ovlivnit kdo ji bude vést. To je jeden z důvodů proč Tarn tolik prosazuje tu svoji reformu, nelíbí se mu to, že Císařští mágové ztratili vliv na tak klíčovou Univerzitu.“ nakrátko se odmlčel, „Krom toho není žádným tajemstvím jak se Benoch se stal arcimágem. Funkci mu prostě předal Palagán, proto aby v čele stál někdo s méně pošramocenou pověstí, někdo do koho se nebudou moct tolik Císařští mágové ve své kampani za odhlasováním reformy strefovat.“ opět se odmlčel, „Což znamená, že stejný postup jde použít u De Peyranové. Stačilo by, přesvědčit Benocha aby odstoupil v její prospěch a třeba zůstal ve vedení na postu zástupce. Třeba místo Globulla, ten už má svůj věk a myslím, že nějaká úleva od povinností by mu bodla. Každopádně…“ mávl rukou, „Benocha bychom museli buď přimět nebo nějakým způsobem donutit odstoupit. De Peyranová by možná měla nějakou dobu napjatý vztah s ostatními členy profesorského sboru, kteří stojí za Benochem, ale s tím by si jistě poradila.“
„Celé to zní sice pěkně, ale má to podstatný háček. Benoch musí odstoupit. A soudě podle jeho neústupnosti už jen u jmenování vedoucí pobočky si myslím, že ho nijak nepřesvědčíme v tuhle variantu.“ promluvil po chvilce ticha Delmus.
„Je pravda, že De Peyranová má širokou podporu napříč magickými cechy ve Vysokoskalí a její manžel je dost vlivný. Což by pro Tarna mohlo znamenat nepříjemnosti… protože za Benochem stojí asi jen členové Univerzity, Palagán a možná ho tiše podporují cechy, které chce Tarn prostřednictvím reformy ovládnout nebo zlikvidovat. S nimi, když si to rozhází tak v podstatě nic tratit nebude, ale to už jste nakousl předtím.“ ujala se slova Rolstonová, „Ale jelikož si Benoch neustále stál za svým a chtěl mermomocí Sarricovou a všechny jiné návrhy jak situaci vyřešit odmítal. Nemyslím si, že by dobrovolně někomu svoji pozici předal. Ať na základě vysvětlení celého plánu ve smyslu pomoci Univerzity tak po nějakém silnějším nátlaku.“ podívala se vážně na barona, „Takže se také přikláním po důkladném zvážení spíše k první variantě. Je u ní vyšší šance, že na ní kývne.“
„Já také.“ konstatoval Delmus, „Nepřísluší nám zasahovat až tak dalece do chodu Univerzity.“
Baron si povzdechl, nespokojeně sklopil hlavu. „Takže volíme první variantu?“ povzdechl nanovo, pozvedl hlavu směrem k tobě, jakoby doufal, že svůj názor po nově zjištěných informací změníš.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulin
„Jistě.“ zasmála se Carwen, „Nivrelin zlomený nosík.“ protočila oči v sloup, „Tohle ti nikdy neodpustí… A obávám se, že nebyl ani dobře ošetřen, protože se mi stále zdá, že se na jejím hlase zranění trošku podepsalo.“ odmlčela se nakrátko, „Zkusíme raději Belwen. Přišlo mi, že s ní sis dost rozuměl.“ podívala se na tebe, „Sice jsem jí musela domluvit, aby… aby nebyla tolik ‚kamarádská‘ ale kupodivu mě poslechla. Doufám.“ očima zkontrolovala Mirabelle, jako by měla strach, že tuto část mohla slyšet. Mirabelle však byla zabrána do rozhovoru s profesorkou Benochovou, Silverwoodovou a také si nově podívala s LaRouchovou.
Profesorka Spellorová místo toho postávala u stolku s vínem a se smíchem se bavila s kancléřem Talarianem, který zjevně zanechal tance, aby si mohl buď odpočnout nebo doplnit síly dobrým alkoholem. Admirál Lanius tak musel tančit s oběma ženami najednou a zjevně se při tom dobře bavil.

„Anita je z Belia celá nervózní.“ změnila náhle Carwen téma, když si všimla, že je pár od vás dostatečně daleko.

Chocholka mezitím zanechal tance s Adriannou, která si otřela čelo.
„Tančíš dobře, ale… musím si trošku oddechnout.“ řekla rozesmátě.
„Jistě.“ zazubil se Chocholka a rozhlédl se po místnosti, „Mezitím si odpočni. Já si něco zařídím.“ zvolal následně, když se dostatečně vynadíval po místnosti. Adrianna jen přikývla, otočila se zamířila ke stolku, na němž viděla džbánek s vodou, nalila si trochu vody, otočila se opřela a pomalu upíjela. Chocholka mezitím noblesně zamířil k baronce, která i nadále mluvila s mladým altmerským chlapcem a starším mužem v uniformě. Oběma poté poukázala ať se posadí na její místo, muž se posadil na místo, kde předtím seděl baron a chlapec se posadil na barončino místo. Oběma pak přenechala část netknutého pokrmu a také ukázala směrem ke stolům kde se dvojice mohla obsloužit.

„Smím prosit?“ zeptal se Adrianny Flavius. Adrianna na něj trochu nevěřícně koukla.
„Udržíte se vůbec na nohou?“ zeptala se.
„Samozřejmě.“ ujistil ji Flavius, „Už jsem v pořádku. Možná vypadám trošku děsivě, ale jsem v pořádku. Nebojte.“ ujistil ji na novo. Adrianna si povzdechla.
„Myslela jsem si, že si trošku odpočnu.“ přiznala, „Ale odpočívat se má v posteli.“ zasmála se, „Tak pojďme. Tančit.“ dodala přijala nabízenou ruku a zamířila si zatančit s Flaviem.

Chocholka mezitím došel až k baronce, uctivě se uklonil a poté nejspíš baronku požádal o tanec, neboť nabídl ruku a pokynul hlavou k tanečnímu parketu. Baronka souhlasila a následovala Chocholku směrem k vám.

Mapa situace:


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


SuperHunter
„Vše co vám vyklopí ať už dobrovolně nebo nedobrovolně si pečlivě zapamatujte. Potom mi to při hlášení přetlumočíte a buď se od toho odrazíme nebo budeme opět na počátku. Teď běžte. Najděte důstojníka Stormia, dá vám vybavení a někoho k ruce, abyste na to nebyla sama.“ řekl na závěr Gerrick, „Pro větší slávu Aldmerského spolku a Thalmoru.“ poznamenal tiše a gestem ti neznačil, že máš odejít z jeho komnaty.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy