Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Aurelius dne 25.05.2020 12:07
#2940

→ Tah 687

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Ano… ale to jsou převážně spojenci, kteří tě sice podporují ale stojí v pozadí. Měl jsem na mysli spojence, co tě budou následovat do bitev přímo.“ pokyvoval hlavou a dopíjel pivo, „Někoho kdo se nebojí ušpinit a fyzicky se postavit tváří tvář protivníkovi.“

Jakmile Garyn domluvil otevřely se po zaklepání dveře a vešel dovnitř legionář, který střežil dveře do pokoje, v němž probíhal výslech čarodějky LaRouchové. Hlahol legionářů a jejich zpět otevřením dveří opět zesílil.
„Můžete čarodějku vyslechnout. Legát už skončil.“ oznámil legionář a spěšně zavřel dveře, aby se mohl neprodleně vrátit zpět na stanoviště, které opustil. Garyn do sebe po jeho slovech naklopil zbytky piva, otřel si ústa a pomalu začal vstávat.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
Elanya kývla a neodporovala ti, když jsi navrhl opustit mrtvý les a porost v němž tolik trpěla. Znovu jste se tak drali srze uličky mezi mrtvými stromy a následně skrze mrtvý pro Elanyii nepříjemný porost.
„Nic neobvyklého.“ pokrčila rameny, „V mrtvém lese je kupodivu mrtvo. Hodně mrtvo.“ dodala s mírným úsměvem, „Co jsi objevil dole tak zajímavého, že ses tam zdržel takovou dobu?“ zeptala se zvídavě, „Jen prosím doufám, že jsi tam nepotkal další úchylnou oživlou mrtvolu, které bys vyprávěl o jisté altmerské panně, které by mohla oddaně sloužit.“ podívala se na tebe, „Protože já už bych opravdu dalšího magora na pozlacené věci nerozdýchala.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulin
Sesedl jsi z koně a podal oprátky muži, který je neochotně převzal a znovu pobídl svoji druhou ruku k tomu, aby mu na ní byla vyplacena požadovaná část. Carwen se jen pootočila, aby měla o celé situaci přehled a spokojeně hladila svého koně.

„Hosté Belia Arteria?“ přimhouřil oči muž, „Jenže to by mohl říct každý.“ pokrčil rameny, „Že je jeho hostem. On sám mi dluží pěknou sumu peněz za koně a za koně jeho společníka. Ani jeden z nich se neuráčil po svém příjezdu zaplatit a odbyl mě slovy, že jako budoucí hrabě má něco takového zadarmo. Neskutečná troufalost.“ rozlítil se muž, „Ale mě je to jedno.“ mávl rukou, „Já tu jen vypomáhám. Ještě pár dní a nikdo mě tu neuvidí.“ postěžoval si tiše, „Dejte těch 40 Septimů a je to.“ dodal rezignovaně a shrábl mince, které jsi mu dal do rozevřené ruky. Ani je nepřepočítal a rovnou je nasypal do jedné z vnitřních kapes svého oděvu. Poté se vynuceně pousmál, popadl jednoho koně za uzdu a následně chtěl druhého, ale Carwen do zadržela. Sundala ze svého koně luk, toulec plný šípů a větší vak. Teprve poté svého koně nechala odvést do ohrady. Přehodila luk s toulcem přes rameno a popadla větší vak.

„Tak to bychom měli.“ usmála se spokojeně, když ses zařadil po jejím boku a vyrazil k otevřené bráně, kterou střežila skupinka legionářů. Podle tóg jsi poznal, že se jedná o Osmou legii a podle všeho také o členy Amragorova oddílu.
„Stůjte.“ zastavil vás jeden z legionářů, „Sdělte mi svá jména a účel návštěvy města. Kvůli nařízením, která vyšla v souvislosti se zítřejší svatbou musíme dbát na větší ostražitosti.“ dodal vzápětí legionář a jiný sedící za stolem namočil brk do inkoustu a připravil si papír s již vypsanými jmény. „Také vás poprosím o sejmutí kápě.“
„Jistě.“ kývla ochotně hlavou Carwen, „Jmenuji se Carwen a byla jsem pozvána Beliem Arteriem na zítřejší svatbu.“ a následně sejmula kápy, aby legionářům v okolí ukázala svoji tvář. Legionář se spokojeně pousmál a písař za stolem zapsal její jméno.
„Prosím podepište se.“ vyzval ji následně, „Přímo tady.“ ukázal, když se Carwen nahnula přes stůl, aby podepsala. Těsně předtím, ale předala legionáři vak, aby jej podržel. Velící legionář využil této příležitosti a mladou štíhlou bosmerku si prohlédl, přestože většinu jejího těla zakrýval plášť.
„Ještě něco?“ otočila se nazpět vědoma si toho, že jí legionář věnoval nejeden pohled, když byla otočená.
„Ano.“ kývl hlavou, „Je pár věcí, které musíte před vstupem do města vědět.“ podíval se na ní, „Platí přísný nákaz prodeje jedů, omamných lektvarů a čehokoliv co v tekuté podobě může ohrozit zdraví. Také bude zítra po celý den zakázáno nosit zbraně po městě, platí pro civilisty, dobrodruhy a tak dále. Byť je mají třeba jen připnuté u pasu jen na parádu. Také bude v tento den uzavřen obchod se zbraněmi, kovárna bude otevřena jen omezeně. A návštěvu chrámu je kvůli zítřejším přípravám nutno podstoupit do sedmé hodiny, pak se dveře chrámu veřejnosti uzavírají. To je asi vše.“ dodal a podíval se na postávající legionáře. Když ani jeden z nich nic nenamítl dodal, „Vše je jasné?“
„Ano. Vše je jasné.“ usmála se na velícího legionáře Carwen, nasadila si kápy a převzala od něj vak.
„Výborně. Tak teď váš společník. Pro vás platí to samé pro vaši společnici.“ začal promlouvat k tobě, „Zákazy už jste slyšel. Stačí když řeknete své jméno, důvod návštěvy a podškrábnete to na papíře.“ zakončil. Carwen se mezitím zařadila po tvém boku a začala pokukovat otevřenou branou do města.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy