Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Aurelius dne 24.05.2020 00:11
#2934

→ Tah 685

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Paráda.“ kývl hlavou Garyn a odebral se pro pivo zatímco jsi vlezl do jednoho z vedlejších pokojů. Až na pár drobností byl poklizený. Nábytek byl na svém místě a nic nebylo rozflákané nebo poškozené od bitvy. Posadil jsi se do pohodlného křesla a udělal si pohodlí. Zatímco Garyn sháněl pivo, očima sis prohlédl celou místnost. Ustlaná dvojpostel, několik skříní z toho jedna byla šatní, noční stolky po stranách postele a nižší stolek, u něhož jsi seděl. Sem tam nějaká dekorace na stěně v podobě malby krajiny nebo portrétu.

„Vzal jsem raději celý džbán.“ prohlásil Garyn, když dorazil do pokoje s džbánem, který měl utržené ucho. Rozlil pivo a posadil se naproti tobě. „Myslíš, že skutečně provádí výslech? Anebo provádí ‚výslech‘ jen naoko?“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
Elanya kývla a neodporovala ti, když jsi navrhl opustit mrtvý les a porost v němž tolik trpěla. Znovu jste se tak drali srze uličky mezi mrtvými stromy a následně skrze mrtvý pro Elanyii nepříjemný porost.
„Nic neobvyklého.“ pokrčila rameny, „V mrtvém lese je kupodivu mrtvo. Hodně mrtvo.“ dodala s mírným úsměvem, „Co jsi objevil dole tak zajímavého, že ses tam zdržel takovou dobu?“ zeptala se zvídavě, „Jen prosím doufám, že jsi tam nepotkal další úchylnou oživlou mrtvolu, které bys vyprávěl o jisté altmerské panně, které by mohla oddaně sloužit.“ podívala se na tebe, „Protože já už bych opravdu dalšího magora na pozlacené věci nerozdýchala.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulin
„Podívej Aedane.“ ozvala se po tvém dlouhém monologu Carwen, „Život není jen plných úspěchů, ale též plný hořkých zklamání. Každý někdy selhal. Důležité je si své chyby uvědomit a poučit se z nich.“ otočila se na tebe, „Přesto všechno co jsi tady teď vyjmenoval v tobě Arterius viděl potenciál. Chtěl, abys následoval odkaz a stal se členem Řádu. Přitom si mohl vybrat kohokoliv jiného, byl profesorem, učil spoustu noviců a novicek, byl generálem a viděl výcvik nejednoho legionáře. Takže k potenciálním a nadaným rekrutům měl vždycky blízko. Přesto jsi zvítězil ty a přes všechny průsery nad tebou nezlomil hůl.“ nakrátko se odmlčela, „Když tě vysekával z průseru jak říkáš… Tak pro to musel vynaložit nějaké úsilí, občas něco obětovat. Já nehodlám všechno jeho vynaložené úsilí nechat nazmar ani ho nehodlám zklamat. Takže si svoje řeči o tom, že bys mi udělal ostudu nech pro sebe. A už je nikdy nechci slyšet.“ přísně se na tebe podívala svýma modrýma očima, „Myslíš si, že jsem snad já byla dokonalá, když mě učil? Nebyla. Nebyla jsem dokonalá a nikdy nebudu. Je dobré uvědomit si své chyby, ale utápět se v lítosti nebo sentimentu k ničemu dobrému nevede.“ dlouze se odmlčela.

„Takže se přestaň litovat!“ spustila opět s důrazem, který využívala zřídka „Kdybys byl tak neschopný jak říkáš dávno bys už natáhl brka. Ani bys nedokázal držet krok s Tarlowem, natož souboj s ním přežít. Nedokázal bys zlomit nos Nivrel, která je velmi dobrá šermířka. Takže se hodně rychle vzpamatuj. Když ne kvůli sobě tak kvůli Mirabelle! Která očekává, že se jí vrátí ten Aedan, který odjížděl. Ne nějaká rozkládající se troska. Jasné?!“ zdůraznila ještě více poslední slova a otočila se vpřed.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy