Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Tondulin dne 23.05.2020 16:15
#2933

"Jasně milostnou poštu od Belia, bych si nedovolil ztratit. Ale jediný ukazatel co já vidím, je to za*raný vedro. " chmurně odvětím a s přetrvávající bolestí v levém rameni se pomalu vysoukám z pláště a pohodím ho přes koně. Carwen vidí, že nejsem úplně v nejlepší náladě po naší potupné porážce v bitvě u "Padající brambory" , jak jí Aedan sám nazývá.

"Už jsem z toho všeho unavený Carwen, celý můj život je jen jedno zklamání za druhým. Od mých začátků, kradení, rvaní ,poflakování se v ulicích Imperial City. Vstup do legie, kde jsem se ukázal jako arogantní hospodský rváč a děvkař víc než jako disciplinovaný voják. Kvůli čemu myslíš ,že se mi dostalo povýšení, ohromné výplaty a výsadní pozici v legii nebo při obraně Univerzity..... dokonce i při smutečním obřadu, říkali, že Aedan Ervine je jeden z těch kterým by jsme měli děkovat za ubránění nezávislosti Univerzity a za spasené životy. Ale byl jsem to já, kdo šlehal oheň z prdele a krájel nepřátele po desítkách? Ne, já jsem zamrznul na místě, jen co se ukázal Tarlow. Všechno to byla tvoje, Palagánova a Arteriova práce."

" I když jsem udělal sebevětší průser nebo bezhlavou p*čovinu, vždycky jsem měl za zadkem Arteria, který mě z toho vytáhl. Jsem jen naprosto obyčejnej hlupák, kterej si myslel, že je něco víc a že jednoho dne bude něco znamenat a celou tu dobu si neuvědomoval, že za to všechno vděčím někomu, kdo je pološílený a už ani neví co dělá. Ten člověk co mě dostal k výcviku s tebou a řádu, má už dávno plesnivej mozek a vaří houby v chýši kdovíkde s Dro´Babhicou (nechvalně proslulý khajiitský kuchař.). Pravděpodobně si teď dává sýr se Sheogorathem, směje se na celé kolo a tebe tady zanechal, ať se snažíš ze mě něco udělat."


"Měl jsem velké oči a doufal, že jednoho dne budu jako vy, ale nemám zázračné magické schopnosti, s lukem jsem levý jak poleno a můj šermířský styl má také k dokonalosti dost daleko. To ,že dokážu vyřídit pár zelenáčů co normálně drží v rukách maximálně tak hrábě a vidle nic nedokazuje. Nemám co řádu nabídnout, nemám talent na nic, kromě ostrých vtipů, vykecávání se a balení žen, což nejsou zrovna schopnosti, co by asi byli k něčemu použitelné." Hořce se pousměju.

"Myslím, že by jsme se po svatbě měli rozdělit, vrátím se k legii nebo budu dělat ochranku nějakým pracháčům a žít dál svůj malý život. Záleží mi na tobě Carwen a nechci, aby jsi z prvního studenta, kterého předvedeš před Řád sklidila akorát ostudu." Zakončím svůj monolog, zatímco se budeme pomalu blížit k Chorrolu, nebudu moc navazovat oční kontakt, spíš jen tak zdrceně pozorovat krajinu před sebou.

Upravil/a Tondulin dne 23.05.2020 16:53