Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Aurelius dne 17.11.2019 22:48
#2681

→ Tah 597.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Palagán!“ zaskřípal zuby Vita, když jsi zmínil jméno dunmera. „To je sice chvályhodné, že jste myslel na naše ztráty, ale jsme vycvičeni na podobné situace mnohem lépe než na nějaké obléhání.“ pokračoval následně, „Příště mě prosím informujte a já celou situaci posoudím sám.“ zakončil následně, „Tak pojďme.“

Spellorová přikývla, připojila se k vám a následně vyvolala teleportační kouzlo. Ještě předtím ses jí opět chytl za ruku a Vita jí přiložil ruku na rameno. Se zábleskem modrého světla jste se přesunuli před sídlo rodiny Colových.

Situace před sídlem byla komplikovanější. Lora byla probuzená a klečela u zraněného a sténajícího Finna. Bylo patrné, že ačkoliv je válečnice a podstoupila nějaký výcvik zranění Finna jí vzalo mnohem více než všechny přítomné. Lex se jí snažil uklidnit, ale jeho slova příliš nezabírala. Palagána ani Sarricovou jsi nikde v okolí sídla neviděl.
„No konečně!“ zvolal Lex, když vás spatřil a rukou si projel ve vlasech. „Už to příliš dlouho nevydrží. Musíte mu pomoci.“ pokračoval. Vita neztrácel čas a hned se přesunul k raněnému. Vyvolal několik magických svící, aby na zraněného lépe viděl.
„Odveďte ji stranou.“ rozkázal následně Lexovi, který bez jediného slova popadl ztrápenou Loru. Nechtěla od zraněného odejít, ale Lex jí nakonec přiměl.
„To jsou ty vaše vztahy ve službě... Kdybyste spolu nesloužili nic takového by se teď řešit nemuselo. Hergot chovejte se profesionálně.“ řekl naštvaně Lex, když odvedl Loru pryč a držel jí mimo dění.

„Tohle je poměrně pokročilé útočné kouzlo, které se neučí z mnoha dobrých důvodů. Ovládnou ho pouze někteří opravdu mocní mágové.“ konstatoval Vita, když si pozorně prohlédl poranění, které Finnovi kouzlo způsobilo. „Vyléčit to samozřejmě půjde, ale nějaké následky to mít bude.“ dodal následně a začal vyvolávat léčivé kouzlo, které postupně soustředil na hruď zraněného.

„Ten legát se kterým jsme mluvili.“ promluvila k tobě Spellorová, která se držela stranou, aby Císařskému mágovi nepřekážela „Velel někdy vůbec nějakému obléhání? Nebo je na tom legie opravdu tak špatně jak nám naši nadřízení během války vykládali.“


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy