Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Aurelius dne 03.07.2019 21:02
#2519

→ Tah 543.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
„Ano.“ přikývl Valindor Benoch, „Všechny předměty, které tu vyučuje mají sepsanou osnovu, požadavky a nějakou krátkou předmluvu o čem vlastně předmět je. Ale pokud se rozhodneš vyučovat svůj vlastní předmět budeš si tohle všechno muset sepsat jako garant sám a pak předat k posouzení a schválení.“ pokračoval a poté se dlouze odmlčel.

„Za chvilku se nám tu začnou scházet první zájemci.“ promluvil opět, „Je tu ještě jedna věc.“ nadechl se, „Palagán chtěl, abych dohlédl na tvůj výcvik během jeho nepřítomnosti. Naše Univerzita se totiž o své profesory stará a snaží se jim zabezpečit rozvoj jejich schopností a znalostí. Nicméně… Mám toho teď docela dost, abych se přiznal. Palagán a Globullus jsou mimo univerzitu a já se musím věnovat ještě nějakým dalším záležitostem nejen na univerzitě, ale i mimo ni. Takže… Takže toho mám docela dost.“ uchechtl se, „A předpokládám, že ty se budeš chtít taky nejspíš věnovat přípravám na profesorskou praxi a určitě máš nějaké další boční záležitosti. Takže ti nebude určitě vadit, když náš výcvik na nějaký čas odložíme.“

Jakmile dohovořil otevřely se dveře a začaly vcházet první novicové a novicky. Ihned zabývali místa, která jim nejvíce vyhovovala. Někdo usedl do zadních lavic, někdo zase dopředních. Učebnou se rázem začal rozléhat hlahol diskutujících studentů. Benoch jim věnoval krátký pohled, prohlédl si je a následně se otočil zpět k tobě.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Legát Atius vyslechl tvá slova bez jediného přerušení. Tvářil se zamračeně, ale nakonec lehce pokývl hlavou.
„Pelena říkala, že Caesara nelze jen tak převést.“ namítl Atius, „Že nechal zabít Roberta Cola mě překvapilo to přiznávám. Nečekal jsem, že tak zareaguje… Vita z toho radost mít, ale nebude. Chtěl ho zadržet a vyslechnout, ale tak snad mu bude stačit manželka. Jinak má smůlu.“ následovala odmlka během které ses vyhoupl na koně a pokynul Leyovi. Kvestorka Pelena si tvého pokynutí všimla a pohlédla na Leye, který se ihned bez jakéhokoliv rozmýšlení začal stahovat k vám.

„Doufám, že máte pravdu.“ poznamenal nakonec legát Atius, „Protože Caesar nevypadá, že by si nějak lámal hlavu se svou pozicí za zdmi města.“ podíval se na příchozího Leye. „Každopádně svoji snahu směřujte primárně na živé. Neztrácejte čas s nějakou profesorkou jejíž osud je neznámý. Pokud je mrtvá nikam nám neuteče a pokud by byla živá určitě by se o ní Caesar zmínil už mnohem dříve a nějak ji zakomponoval do svého vyjednávání, ale to neučinil.“
„O co jde?“ zeptal se Ley.
„Také bych rád věděl co máte v plánu.“ přidal se legát Atius, „Protože jestli vás Caesar zajme neslibuji vám, že vás budu schopen zachránit diplomaticky. Mám určité rozkazy a hodlám je dodržet. Budete v tom sám.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy