Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Aurelius dne 19.06.2019 20:24
#2505

→ Tah 538.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
Palagán jen přikývl. Více se nevyjádřil, opustil jsi komnatu a směřoval k učebně, kde jsi měl vést svoji vůbec první přednášku. Zástupce arcimága zůstal i po tvém ochodu v komnatě. Už jsi byl téměř před dveřmi do učebny, když tě odchytl silnější novic, čelo měl orosené potem a ztěžka dýchal. V ruce svíral pečlivě zabalený balíček omotaný provázkem.

„Zdravím…“ zalapal po dechu, „Zdravím Škorpiasi.“ nabral konečně dech, „Tohle jsem vám měl předat. Odchytla… Odchytla mě cestou sem vaše manželka.“ pokračoval a předal ti balíček. Jen si jej uchopil poznal jsi, že nejspíš nebude od tvé ženy, protože parfém, který byl cítit z papírů do něhož byl obsah zabalen nepoužívá. „Řekla mi, abych to dal vám… Že to prý očekáváte a… a že to spěchá. Jo. Tak to říkala.“ zamyslel se a znejistěl, „Prý se na to máte co nejdříve podívat a prostudovat to. Prý… Prý je to nutné kvůli vašemu společnému večeru. Jo tak to nějak řekla.“ podíval se na tebe nejistě, „Myslím.“

Dveře vedlejší učebny se otevřely, skupina starších noviců začala hojně opouštět místnost. Mezi nimi byla i altmerská profesorka Fairwen Spellorová. Krátce se na tebe podívala a kývnutím pozdravila, pak se odebrala nejspíš do kabinetu nebo na jinou z přednášek.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Legát Atius se vysmál tvým slovům, „Guare vaše poznámka je zcela bezpředmětná. Vyjednávat budu já, protože jsem pověřen velením nad celou touhle záležitostí a jde to na moji odpovědnost.“ odmlčel se, „Lord Rullus nemá s něčím takovým žádné zkušenosti a není ve službách Císařství tak jako já.“
„S vaším dovolením legáte.“ ozvala se Pelena, „Vy také nemáte žádné zkušenosti. Jediný, kdo tu má nějaké zkušenosti s jednáním je legát Amragor a Guar. Vy rozhodně ne.“
„Zmlkněte kvestorko Peleno!“ mávl rukou legát Atius, „Nebo vás nechám odvést a spráskat za podkopávání autority svého nadřízeného.“ řekl přísně Atius, „Vy Guare mlčte a nechte to na mně. Nejste ve službě legie ani Císařství. Úvod si odbudu já, protože je nezbytné dostát nějaké formality. To je práce hlavního vyjednavače. Potom, když budete tázáni se můžete ozvat. Jinak mlčte a držte jazyk za zuby. Jasné?“ zaznělo z úst Atia rázně.
„Ale možná bych přeci jen měl o osudu svého města a lidu rozhodnout já, nemyslíte?“ vydal ze sebe po dlouhém mlčení a přemýšlení Ley, „Měl bych rozhodnout jak říká Guar a někoho pověřit.“
„Pověřit? Vy nikoho pověřovat nebudete.“ zamítl legát Atius, „Těší mě vaše nově objevená odvaha, ale teď není správná chvíle ji uplatňovat. Vyjednávání vedu já. Tečka a hotovo.“

Caesarovu stranu vaše vyvolaná rozepře nejspíše pobavila, někteří přítomní se šklebili a někteří si cosi šuškali. Caesar však na židli seděl stále a stále udržoval svůj kamenný výraz plný lhostejnosti.

„Takže…?“ řekl netrpělivě vyjednávač.
„Vyřešeno. Jdeme jednat.“ mávl rukou legát Atius a bez jakéhokoliv váhání vykročil k židli. Legionáři, kteří vám dělali doprovod začali obestupovat a tvořit obrannou formaci pro případ, že by se něco zvrtlo.

„Idiot zasranej…“ zamumlala Pelena naštvaně a odkopla drn. Legát Amragor jí chytl za rameno, odvedl stranou a cosi jí tiše řekl. Pelena jen přikyvovala hlavou a poté rozhodila rukou.
Legát Atius si jejich krátké chvilky všiml a nepěkně se na ně podíval. „Lorde Rulle!“ zvolal a hlavou naznačil ať jdete s Leyem blíže k němu a postavíte se vedle něj během nadcházejícího vyjednávání.

„Ten mág…“ šeptl tiše Ley, „Je vlivný šlechtic, chtěl být dvorním čarodějem už za dob mého otce, ale bylo mu to odepřeno. Od té doby jsem ho s bratrem podezříval ze spolupráce s Caesarem, ale nikdy nebylo dostatek důkazů. Až letos… Kvestorka Pelena ho měla zatknout, ale selhala… Údajně právě při souboji s ním se ztratila profesorka z Imperial City a pak vypukl zanedlouho celý převrat. Je to velmi schopný mág a jeho žena jakbysmet.“ odmlčel se, „Ani bych se nedivil, kdyby uměl číst myšlenky. Ale toho dunmera… Toho jsem nikdy předtím neviděl. Nevím, co je zač.“ pokrčil rameny.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Neodpovězené tahy