Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Aurelius dne 03.06.2019 13:42
#2492

→ Tah 531.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
„Skvěle.“ přikývl Palagán po tvé odpovědi a podíval se na tebe, „Ne. Opravdu jsme neměli v plánu tě rovnou předhodit před studenty a nechat tě ať se snažíš a učíš za pochodu. Benoch by to nedovolil a nevrhlo by to na nás dobré světlo.“ pokračoval zatímco si rukou pohrával s listinami na stole, „Jenže v boji s Aldmerským spolkem se umírá. Tady na magické Univerzitě se za běžných okolností neumírá ani o život nebojuje a pokud budeš stát na správné straně nečekají tě ani žádné výrazné nepříjemnosti.“ dodal a opět pozvedl hlavu, „Jak jsem řekl. S Benochem jsem domluvený, vše potřebné ti vysvětlí a dohlédne na tebe až do mého návratu.“ zopakoval pro jistotu.

„Potom…“ rozhlédl se, „Potom si společně promluvíme o něčem důvěrném.“ pozvedl prst, „Do té doby buď dobrý profesor a poslouchej Benocha. Bude se ti snažit předat víc než kterémukoliv jinému profesorovi. Takže si toho važ.“ odmlčel se, „To je z mé strany asi vše. Pokud nic nemáš… Můžeme se rozejít každý svou cestou.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Žádný takový plán vymyšlený nemám.“ odpověděla kvestorka Pelena, „A ani nevím jestli bych zašla až tak daleko… Přece jen už to zavání intrikařením a na to já jsem nikdy moc nebyla.“ dodala následně.

„Zbroj bych obstarat mohla. Důstojnická zbroj se koneckonců příliš neliší od obyčejné zbroje legionářů. Rozdíl je spíše v přilbě. Zkusím vám nějakou opatřit.“ přikývla, když jsi začal mluvit o využití zbroje důstojníka, „A Caesar určitě nemá přehled o našich důstojnících. Možná ví, že jsou v táboře dvě legáti, ale o počtu nižších důstojníků jako jsem třeba já a spousta dalších kvestorů nebude mít přehled ani nebude znát jejich jména. Zas tak dobře informován určitě nebude ani kdyby odtud někdo vynášel.“ pokračovala, „Ale samozřejmě zachovám diskrétnost až vám budu zbroj opatřovat.“ přikývla znovu, „Mám jí obstarat hned? Nebo to ještě chvíli počká?“

„No… Nemyslím si, že by mi všichni v táboře šli až tak na ruku a plnili veškerá moje přání.“ pousmál se Ley při představě jak se každý snaží vyplnit jeho přání.

„Akorát bych vás chtěla požádat, abyste Caesara nezabíjel. I kdybyste k tomu měl jedinečnou příležitost nedělejte to. Jeho smrt v nevhodný moment by mohla rozpoutat chaos a další násilnosti dřív, než se legii povede dostat do města a nastolit pořádek.“ požádala tě kvestorka Pelena.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Neodpovězené tahy