Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Aurelius dne 11.04.2019 15:12
#2451

→ Tah 514

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
Klargus se lehce pousmál, popadl pohárek a dopřál si pár loků vína, poté se zadíval na opičku, která však z jeho pohledu nebyla příliš nadšená. Scipio po tvém projevu přikývl.
„Tak ať jsi jako profesor úspěšný.“ řekl a pohladil opičku po hlavě, „No… A já se budu muset také pustit do práce. Jednání v radě Starších holt nepočká… Ačkoliv dneska jsou to stejně jen samá zbytečná jednání.“ dodal následně a taktéž se začal chystat k odchodu. Během jeho monologu jsi se nahnul k Lauraně a věnoval jí polibek. Spokojeně se na tebe usmála a popřála ti mnoho štěstí. Ihned poté jsi vstal a odebral se k odchodu.

Vyšel jsi z vily, legionáři střežící váš domov se zrovna střídali. Pokynuli ti na pozdrav a opět si hleděli svého. Bez jakéhokoliv dalšího zdržování jsi vyrazil k Univerzitě. Míjel jsi hlídky, Thalmorské, legionářské ale i Bdící, kteří stále ještě hlídkovali na ulicích, ačkoliv jich za bílého dne nebylo tolik. Přešel jsi přes most a stanul na pozemcích Univerzity, kolem které zrovna pobíhala skupina noviců, byli zadýchaní, neboť už nejspíš běželi několikáté kolo.

„Hněte kostrou! Kdybyste byli legionáři už byste dávno byli mrtvý!“ ozval se hlas Remana Lexe, který stál opodál se založenýma rukama a s přísným výrazem sledoval běhající novice, „Pohyb! Pohyb! Trochu života!“ řval znovu, „Představte si, že jdete do lesa sbírat bylinky a z křoví vyleze medvěd! Vždyť vy mu ani neutečete! Sežere vás a vysere na mech! Makejte!“ pobízel znovu a znovu. Lex působil, že si hodinu Bojového výcviku nadmíru užívá.

„Skoro jako za Anduláda…“ konstatovala Serana za tvými zády. Nejspíš odešla chvilku po tobě a teď tě dohnala.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Vita se i s celým doprovodem zastavil, otočil se k tobě a ochotně bez jakéhokoliv přerušení vyslechl vše co jsi měl na srdci.

„Aha… Cariel se tudíž musela ztratit, když přepravovala zadrženého upíra. Buď se jí nepovedlo řádně teleportovat anebo ji upír ovládl, přiměl teleportovat jinam a uprchl.“ přemýšlel nahlas Vita. „Děkuji vám za informace.“ poděkoval následně, „Předám vaše svědectví dál a uvidíme co se dá dělat. Prozatím vaši pomoc při hledání nevyužiji, ale jestli jste tak schopný jak jste ten vyprávěl určitě vaši pomoc uvítá legát Atius.“ ohlédl se, „Ještě mě napadlo… Ten upír byl komořím Gilfre Haynové pokud se nemýlím. Třeba během soudu padne něco, co nám pomůže. Ostatně toho upíra musela znát velmi dobře.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Neodpovězené tahy