Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Aurelius dne 10.04.2019 22:24
#2449

→ Tah 513

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
Klargus se lehce pousmál, popadl pohárek a dopřál si pár loků vína, poté se zadíval na opičku, která však z jeho pohledu nebyla příliš nadšená. Scipio po tvém projevu přikývl.
„Tak ať jsi jako profesor úspěšný.“ řekl a pohladil opičku po hlavě, „No… A já se budu muset také pustit do práce. Jednání v radě Starších holt nepočká… Ačkoliv dneska jsou to stejně jen samá zbytečná jednání.“ dodal následně a taktéž se začal chystat k odchodu. Během jeho monologu jsi se nahnul k Lauraně a věnoval jí polibek. Spokojeně se na tebe usmála a popřála ti mnoho štěstí. Ihned poté jsi vstal a odebral se k odchodu.

Vyšel jsi z vily, legionáři střežící váš domov se zrovna střídali. Pokynuli ti na pozdrav a opět si hleděli svého. Bez jakéhokoliv dalšího zdržování jsi vyrazil k Univerzitě. Míjel jsi hlídky, Thalmorské, legionářské ale i Bdící, kteří stále ještě hlídkovali na ulicích, ačkoliv jich za bílého dne nebylo tolik. Přešel jsi přes most a stanul na pozemcích Univerzity, kolem které zrovna pobíhala skupina noviců, byli zadýchaní, neboť už nejspíš běželi několikáté kolo.

„Hněte kostrou! Kdybyste byli legionáři už byste dávno byli mrtvý!“ ozval se hlas Remana Lexe, který stál opodál se založenýma rukama a s přísným výrazem sledoval běhající novice, „Pohyb! Pohyb! Trochu života!“ řval znovu, „Představte si, že jdete do lesa sbírat bylinky a z křoví vyleze medvěd! Vždyť vy mu ani neutečete! Sežere vás a vysere na mech! Makejte!“ pobízel znovu a znovu. Lex působil, že si hodinu Bojového výcviku nadmíru užívá.

„Skoro jako za Anduláda…“ konstatovala Serana za tvými zády. Nejspíš odešla chvilku po tobě a teď tě dohnala.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Kvestorka přikývla, Ley rovněž a nechali tě bez jakéhokoliv dalšího zdržování odejít z kapličky, procházel jsi se po osadě. Byla malá a nikterak mnoho možností nenabízela, místní si zjevně drželi odstup a příliš si jich nepotkal, převládali legionáři a jejich stany. Taktéž ses znovu setkal s trojicí dětí, kteří i nadále vytrvale pokračovali v hraní a pobíhání po celé osadě. Na hrstku místních si narazil až před hostincem. Postávali opření o zábradlí a diskutovali o situaci. Příliš se ti toho pochytit nepovedlo, ale zaslechl jsi nějaké výtky k nedávným rozhodnutím zdejšího pána, taktéž ses dozvěděl, že Carina LaRouchová byla ještě do nedávna zdejším dvorním mágem, ale příliš času zde netrávila a celkově ji zdejší působení spíše obtěžovalo.

Povedlo se ti projít celou osadu a znovu stanou tam kde poprvé, když jsi přišel. Osada zrovna vítala nové posily. Trojici osob v červeném rouchu, které jsi velmi dobře znal. Jednalo se o Císařské mágy. Dvě čarodějům do tváře vidět nebylo, ale byli nízkého vzrůstu, takže se zcela určitě nejednalo o příslušníka altmerské rasy, rovněž jejich roucha vypadala spíše jako by patřila nováčkům, neboť obsahovala žádná honosná znamení či ozdoby. V jejich čele kráčel holohlavý – téměř plešatý – imperiál (graf. vzhled - zde), který ihned odchytl nejbližšího legionáře.
„Legionáři.“ promluvil k němu, „Jmenuji se Meligulus Vita a jsem zde z pověření Vrchního Císařského mága Stenuse Tarna, abych pomohl se svými společníky v boji pokud k němu dojde. Kde naleznu legáta Amragora, který se podle mých informací má ujmout velení nad celou operací?“
„Legát Amragor ještě nedorazil.“ zakroutil hlavou legionář, „Ale velící důstojník, legát Atius, který má být hlavním velitelem této operace sídlí v jednom ze zdejších domů. Zavedu vás za ním.“ opravil následně Císařského mága.
„Aha.“ zatvářil se nespokojeně Vita, „Nebyl jsem obeznámen s nějakou změnou. Tím se ale nebudeme trápit.“ pokračoval, „Zaveďte mě za legátem Atiem a taktéž jestli vás mohu poprosit rozneste mezi vojsko, že velmi rád vyslechnu každého kdo přišel nějakým způsobem do kontaktu s mojí kolegyní Cariel. Byla prohlášena za nezvěstnou, ale z toho, co mi bylo předáno spolupracovala před svým zmizením s oddílem legáta Amragora, který zde má být. Jakákoliv informace nám může pomoci jí nalézt. Takže budu velmi vděčný za každý detail. A teď už mě veďte.“ pobídl legionáře, který bez otálení přikývl a vedl trojici Císařských mágů k sídlu legáta Atia.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Neodpovězené tahy