Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Aurelius dne 14.03.2019 23:12
#2423

→ Tah 504

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
Otevřel jsi okno a převzal od ptáčka srolovaný papírek, ptáček působil klidně a vůbec se tě nebál. Dokonce zůstal i poté co splnil svůj úkol, zaujatě na tebe hleděl, zatímco jsi roloval papírek a sám pro sebe si četl jeho obsah:

Vzkaz

Písmo bylo napsáno velmi drobně až ti činilo chvílemi problém jej rozluštit a přečíst, ale není divu. Nacpat tak dlouhý text na tak malý srolovaný kousek papíru chce dozajista trochu tréninku. Ptáček na tebe po přečtení znovu koukl, vydal zvuk a podrbal se pod křídly. Laurana sebou opět trošku zavrtěla na posteli, ale stejně jako předtím ani teď nejevila známky probuzení.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Pobídl jsi koně, vjel do lesa a uháněl směrem k lukostřelcům, napočítal jsi minimálně tři, všichni byli vybaveni i pro boj nablízko. Všichni tři stihli vystřelit před tvým a Janovým příjezdem. Mečem jsi prudce švihl a pokusil se zasadit smrtelný úder, povedlo se. Zbrojnoš se skácel mrtev k zemi, ale druhý již stihl zareagovat a sehnul se. Čímž tvému úderu unikl. Ihned zahodil luk a vytáhl kladivo. Třetí zbrojnoš čelil Janovi, který rovněž minul, neboť třetí zbrojnoš měl nejvíce času se připravit. Tasil meč a vzdoroval jízdnímu legionáři dlouho a statečně. Přesto však padl k zemi, nebyl mrtev, ale vážně zraněn.

Tvůj protivník se mezitím rozmáchl několikrát kladivem, zatímco při střelbě z luku měl nejspíš jistou mušku nyní tak jistě nepůsobil a zdatným bojovníkem pro kontaktní boj určitě nebyl, využil jsi své výhody z hřbetu koně a jeho údery odrazil. Odhodlaně bojoval dál.

Do jednoho ze stromů po tvé levici se zabodl šíp, patřící dalšímu lukostřelci. Dobře maskovanému v době útoku skrytému mezi hustším porostem, teprve až nyní vylezl z úkrytu v doprovodu dalšího společníka.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fiky
Stařec o tvých slovech přemýšlel, mnul si bradu a chvilku hleděl do zdi. „Chápu… Jít samotný do dolu ve kterém může číhat cokoliv je vskutku nebezpečný počin.“ zhodnotil následně, „Samozřejmě, že bych v tomto případě zvedl odměnu, abych vás mohl zaplatit. Koneckonců by mě to vyšlo stále levněji než rudu dovážet odjinud, protože ceny nejsou v dnešní době zrovna nejvýhodnější.“ pokračoval a zhodnocoval, „Sehnat v tomhle zapadákově schopné chlapy co se nebojí tmy nebo nějaké havěti bude obtížné.“ odmlčel se krátce a změnil polohu na židli, nejspíš kvůli bolavým zádům nedokázal dlouze sedět v jedné poloze, „Mohl byste zkusit místodržícího… Určitě by měl o důl zájem a také by vám zaplatil, kdybyste důl vyčistil a přenechal mu ho a nebo mě napadá ještě jedna možnost. Občas do našeho hostince zavítá dvojice starších rytířů, kteří zastupují cech, který kdysi sloužil Bravislkým hrabatům. Dnes už nemají žádný pořádný majetek a nejspíš ani cíl. Žijí kdesi v odloučení, ale kde přesně to netuším.“ pokrčil rameny, „Třeba by vám mohli pomoci s vyčištěním dolu, ale musel byste je najít.“ podrbal se na bradě, „A něco mi říká, že jestli někdo bude vědět kde je hledat bude to Gerta, která obsluhuje v hospodě. Té nic neunikne a dává se do rozhovoru s každým pocestným co překročí práh.“

„A průzkum místa samozřejmě provést můžete. Nenutím vás hned souhlasit s mojí pracovní nabídkou.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SuperHunter
„Vím. Byla jste přiotrávena nějakým... nevím čím, nějakým sajrajtem.“ přikývl Ma’Riar, „Léčitelky se o vás poměrně dobře postaraly, dobré lektvary vás zbavily možné otravy a teď jste v pořádku za což jsem rád.“ pokračoval, „Myslím, že velitel má své metody. A teď pod nátlakem lady nejspíš přitvrdí. Bude muset.“ podrbal se za krkem, „Lady je pěkně podrážděná, utrpěla porážku a vypadá to s naším snažením tady v Hammerfellu dost bledě.“ zatvářil se znepokojeně, „Takže to s námi nevypadá dobře. Nebudu vám lhát.“ nastala dlouhá pauza. Ampulka má v sobě tobě neznámou tekutinu. Nevíš, jaké vlastnosti by mohla mít.

„Přeložení? Záleží na vás.“ promluvil opět, „Lord Grayiare si vaši přítomnost nijak násilně nevyžádal. Můžete se svobodně rozhodnout, ale na vašem místě bych se nechala převelet.“ ztišil hlas, „Protože tady v Hammerfellu je náš vliv podle mého názoru stracen, lord Gerrick doteď nedorazil. Lady utrpěla porážku a mnoho dalších věcí hovoří v náš prospěch. Podle mě je naše snažení tady ztracené.... Takže pokud chcete, aby vaše kariéra někam spěla... být vámi přijmu lordovu nabídku a vyrazím za ním.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy