Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Aurelius dne 09.03.2019 16:47
#2416

→ Tah 502

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
Probouzíš se, pozvolna otevíráš oči a spatřuješ, jak do místnosti pozvolna ve snaze proniknout skrze závěsy prosvítají sluneční paprsky. Ze spodu se ozývá nezvyklí hlahol, některé hlasy ti nejsou vůbec povědomé. Laurana ještě taktéž nevylezla z postele, rozcuchaná zabírá téměř celou postel, a tudíž byl tvůj spánek posledních pár hodin omezen nejspíš na velmi malý prostor. Přesto se však cítíš odpočatě.

Kdo však nespí je Merril, která pokukuje z postýlky na svět a očekává vaše probuzení. Pláč, ale celou noc neslyšel a ani teď k ránu.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Chápu.“ přikývl Amragor, „Domov je domov.“ dodal následně a mlčel po celou dobu co jste projížděli kolem vinic a následně kolem hradeb Skingradu, stráže na hradbách na vás občas mávli a obtloustlý muž, kterého sotva uvezl kůň vás zval do města, abyste navštívili vládnoucí rodinu. Legát Amragor však nabídku obtloustlého komořího odmítl téměř ihned, neponechal si žádný čas na rozmyšlenou. Muže jeho odpověď překvapila, ale smířil se s ní a ihned se vám klidil z cesty.

Pokračovali jste dál cestou pryč od Skingradských hradeb, nezastavovali jste a ani se zbytečně už nezdržovali. Teprve až když jste byly dostatečně daleko od města a celkově jste urazili velkou část cesty, legát Amragor opět promluvil.
„Právě jsme přejeli přes hranice Skingradu a Kvatche…“ konstatoval, když jste minuli starou již opuštěnou a polorozpadlou strážní věž. „Odtud už to bude k místu setkání kousek.“ otočil se ke svým mužům, „Teď vás žádám o zvýšenou opatrnost. Buďte ostražitý, protože budeme projíždět místem, které je velmi vhodné pro přepad.“

Před vámi se opět objevil les a spolu s ním cesta, která vede skrze něj. Zvědové, kteří jeli před vámi do něj nejspíš už vjeli, protože nejsou na cestě vidět. Pokračovali jste dál aniž byste změnili formaci nebo provedli nějaká další bezpečností opatrně. Po několika minutách jízdy lesem se k tvým uším nanesl zvuk boje, řinčení zbraní a zvuk koní, který přicházel z cesty před vámi.

„Zastavte!“ rozkázal společně s gestem legát Amragor a celý oddíl poslechl. Všichni se zastavili a očekávali další rozkazy. „Utvořte formaci kolem vozů a buďte ostražití.“ pokračoval ve vydávání rozkazů. „Vy dva.“ otočil se za sebe ke svým mužům, „Vy dva pojedete se mnou. Tebe bych rád požádal o to samé.“ podíval se na tebe, „Zjistíme situaci a buď zasáhneme nebo se stáhneme. Nesmíme si dovolit ohrozit náš náklad.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fiky
„Z vývěsky?“ spráskl ruce stařičký mág, „Už jsem skoro ani nedoufal, ani nevěřil, že si to někdo v tomhle zapadákově přečte.“ přiznal s blaženým úsměvem na tváři, „Pojďte dovnitř. Se vším vás seznámím… Snad nezklamu vaše představy.“ pokračoval, a přitom tě vedl dovnitř.

Příliš mnoho sis z jeho domu neprohlédl. Prošli jste chodbou a ihned odbočili do menší místnosti, která nejspíš sloužila jako učebna pro zdejší děti. Trojice menších lavic, každá měla po dvou židlích a několik větších skříní byly jediným nábytkem. V této komnatě. Okno bylo otevřené dokořán, Aventus okno ihned zavřel a gestem ti pokynul, aby ses usadil na některou z židlí. Dekorací na stěně bylo pomálu, ale vždy měly nějakou spojitost s magií. Nejzajímavější byl obraz portrétu dunmerského arcimága.

„Pojděme k věci…“ posadil se Aventus, „Jak jsem psal v oznámení, sháním schopného dobrodruha. Služby žoldáka nejspíš až tak potřebovat nebudu, ale ohánění s mečem pro vás bude jistě výhodou.“ pokračoval mezitím cosi tě prohlížel, „Ve svém věku už nejsem schopný absolvovat nějaké výpravy a obstarat si vzácnější suroviny a ingredience.“ odmlčel se, „Proto potřebuji někoho kdo je obstará za mě. Vesměs se jedná o nejrůznější drahé kameny a kovy, které můžete nalézt v některých z již nepoužívaných dolů. Po válce se o doly vedou vleklé spory, a tak celkově těžba v Cyrodiilu stojí. Proto vzrostla cena rudy.“ opět následovala pauza, „Pokud se rozhodněte mi pomoci… Vyslal bych vás do nedalekého dolu, který kdysi patřil Bravilskému hrabství… Ale teď po jeho pádu je nevyužívaný a pravděpodobně se v něm usídlila kdejaká havěť nebo lapkové. Těžko říct.“ pokrčil rameny, „Ale nejprve nebudu předbíhat. Trošku vám vysvětlím, čím se tu vlastně zabývám.“ odkašlal si, „Zabývám se výzkumem transmutace kovů. Zjednodušeně řečeno se zabývám přeměnou jednoho kovu na druhý typ kovu. Existuje velké množství kouzel, které něco takového svedou, ale jejich účinnost a výhodnost je mizivá. Proto jsem se rozhodl, že zkusím utvořit předmět, který by byl schopen změnit jeden kov a jiný kov.“ vysvětloval s rozjařenýma očima, „Jak úspěšný jsem vám nesdělím, ale tohle krátké seznámení s mým výzkumem vám jistě pomůže v rozhodování jestli mi pomoci nebo nikoliv… Pokud ještě nejste rozhodnut, jestli kvůli mně lézt do opuštěných dolů.“

Stařeč zakončil svůj dlouhý monolog a s napětím očekával tvoji reakci. Bylo na něm patrné, že je z tvého příchodu nadšený a vzplanula v něm naděje.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SuperHunter
„Vím. Byla jste přiotrávena nějakým... nevím čím, nějakým sajrajtem.“ přikývl Ma’Riar, „Léčitelky se o vás poměrně dobře postaraly, dobré lektvary vás zbavily možné otravy a teď jste v pořádku za což jsem rád.“ pokračoval, „Myslím, že velitel má své metody. A teď pod nátlakem lady nejspíš přitvrdí. Bude muset.“ podrbal se za krkem, „Lady je pěkně podrážděná, utrpěla porážku a vypadá to s naším snažením tady v Hammerfellu dost bledě.“ zatvářil se znepokojeně, „Takže to s námi nevypadá dobře. Nebudu vám lhát.“ nastala dlouhá pauza. Ampulka má v sobě tobě neznámou tekutinu. Nevíš, jaké vlastnosti by mohla mít.

„Přeložení? Záleží na vás.“ promluvil opět, „Lord Grayiare si vaši přítomnost nijak násilně nevyžádal. Můžete se svobodně rozhodnout, ale na vašem místě bych se nechala převelet.“ ztišil hlas, „Protože tady v Hammerfellu je náš vliv podle mého názoru stracen, lord Gerrick doteď nedorazil. Lady utrpěla porážku a mnoho dalších věcí hovoří v náš prospěch. Podle mě je naše snažení tady ztracené.... Takže pokud chcete, aby vaše kariéra někam spěla... být vámi přijmu lordovu nabídku a vyrazím za ním.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy