Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Aurelius dne 02.03.2019 22:12
#2406

→ Tah 499

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
„To nemám...“ pokrčila rameny Laurana pohrávající si s vlasy, „Potřebuješ být ve formě? Počkej!“ zvolala a překonala téměř celou postel, aby se dostala na tvou polovinu a sedla si na okraj, „Jak jsi vlastně dneska dopadl? Ani jsem se tě nezeptala. Promiň! Uspěl jsi mám pravdu?“ dívala se na tebe s rozzářenýma očima.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Legie nerozlišuje jestli jsi bomser, altmer nebo imperiál. Přijímá do svých řad každého, kdo je ochotný složit přísahu, věrně sloužit a chránit Císařství společně s jeho občany. Takže rasová příslušnost tě nijak neomezuje v kariérním růstu. Jediné, co potřebuješ je osvědčit se. Pokud prokážeš, že jsi loajální, schopný velitel můžeš očekávat vzestup. Obzvlášť v dobách války, kdy je velících důstojníků nedostatek.“ odmlčel se nakrátko Amragor, „Můj vzestup, ale komplikovala moje minulost.“ začal následně, „Jsem totiž Aldmerským dezertérem, dezertoval jsem poté co jsem se zúčastnil vylodění v Hammerfellu. Tehdy jsem byl svědkem masakru, který jsem nikdy předtím nezažil, a to jsem se zúčastnil mnoha jiných bitev ještě před vypuknutím války, ale bojovat bok po boku lorda Gerricka... Mnozí to považovali za velkou prestiž, ale ve mně se to vzpříčilo natolik, že jsem dezertoval a vstoupil do legie. Tehdejší generál Osmé legie, Garrus Valerius moji přísahu přijal i přestože na mě většina jeho tehdejších důstojníků koukala skrze prsty. Byl si vědom toho, že jsem bojoval po boku Aldmerského spolku, neskrýval jsem to a také si byl vědom toho, že znám generály Aldmerského spolku, strategie a hlavně slabiny. Postupně jsem se vypracoval na kvestora a později jsem byl povýšen do pozice legáta.“ opět následovala pauza, „Možná jsem pro některé jen a pouze zrádce, dezertér co zavčas převlékl uniformu... Ale má věrnost legii po přísaze ani jednou nezakolísala. I přesto jaké těžké okamžiky během sporu generálů Valeria a Arteria zažívala. Protože proti tyranii, kterou šíří lord Gerrick a jemu podobní, zfanatizovaní ideologií hlásající Thalmorem je nezbytné bojovat. Takový je můj příběh ve stručnosti.“ oznámil na závěr legát Amragor a podíval se dopředu, „Ale obávám se, že hlavní slovo bude mít během řešení konfliktu někdo jiný. Ráno před odjezdem dorazil další dopis a dalšími podrobnějšími rozkazy. Generál Valerius rozhodl, že vedením vojsk a vyjednávání u Anvilu pověří legáta Atia...“ všiml sis, že při zmínění Atiova jména nezněl legát příliš nadšeně.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fiky
Během pokukování po nově příchozí trojici jsi zjistil, že onen čaroděj bude nejspíš dunmer, temný elf. Se zamyšlením jsi se zvedl a došel až k vývěsce, při této příležitosti jsi taky uslyšel mnohem zřetelněji rozhovor mezi Gertou a dobrodruhy v momentě, kdy jim pokládala na stůl jejich objednávku.

„Mohu mít ještě jednu otázku?“ ozval se Danus, který neměl nic objednáno. Blondýnka s úsměvem přikývla. „Chtěli bychom si promluvit se zdejším dvorním čarodějem nebo čarodějkou. Je tu někdo takový?“
„Ano.“ přikývla blondýnka, „Jedna čarodějka ve městě skutečně je, ale momentálně byla obviněna ze spiknutí proti zdejšímu vládci.“
„Aha... Takže nejspíš nebude možné se s ní setkat?“
„Obávám se, že ne.“ zakroutila hlavou. Muž poděkoval a když se vrátila blondýnka zpět za pult, trojice si mezi sebou tiše začala něco šeptat.

Prohlédl sis dřevěnou vývěsku a spolu s ní i nejdůležitější sdělení, které se na ní nacházela:

Výpis oznamení na vývěsce


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SuperHunter
„Vím. Byla jste přiotrávena nějakým... nevím čím, nějakým sajrajtem.“ přikývl Ma’Riar, „Léčitelky se o vás poměrně dobře postaraly, dobré lektvary vás zbavily možné otravy a teď jste v pořádku za což jsem rád.“ pokračoval, „Myslím, že velitel má své metody. A teď pod nátlakem lady nejspíš přitvrdí. Bude muset.“ podrbal se za krkem, „Lady je pěkně podrážděná, utrpěla porážku a vypadá to s naším snažením tady v Hammerfellu dost bledě.“ zatvářil se znepokojeně, „Takže to s námi nevypadá dobře. Nebudu vám lhát.“ nastala dlouhá pauza. Ampulka má v sobě tobě neznámou tekutinu. Nevíš, jaké vlastnosti by mohla mít.

„Přeložení? Záleží na vás.“ promluvil opět, „Lord Grayiare si vaši přítomnost nijak násilně nevyžádal. Můžete se svobodně rozhodnout, ale na vašem místě bych se nechala převelet.“ ztišil hlas, „Protože tady v Hammerfellu je náš vliv podle mého názoru stracen, lord Gerrick doteď nedorazil. Lady utrpěla porážku a mnoho dalších věcí hovoří v náš prospěch. Podle mě je naše snažení tady ztracené.... Takže pokud chcete, aby vaše kariéra někam spěla... být vámi přijmu lordovu nabídku a vyrazím za ním.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy