Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Aurelius dne 24.02.2019 19:31
#2396

→ Tah 496

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
„Ou… Vy už jdete?“ podívala se na tebe a Seranu překvapená Selena, kterou vaše rozhodnutí překvapilo a podle všeho i mrzelo, „Doufala jsem, že si ještě víc pohovoříme… Ale příležitost ještě bude.“ usmála se nakonec, „Dobrou noc.“ popřála vám společně s dalšími, rozloučili jste se a odešli z komnaty.
Serana tě následovala, vyšli jste vedle sebe do nočního města. Imperial City už se zdálo být bezpečnější, přesto ani dnes večer legionářů a bdících neubylo. Stále hlídkovali a bedlivě prověřovali jakékoliv podezřelé místo. Jednu z hlídek jste minuli přímo, vedoucí legionář si vás rychle prohlédl, ale oddíl kvůli vám nezastavil.
„Bylo to docela příjemné uvítání…“ usmála se Serana, „Sice už nějakou dobu do sboru patřím, ale tohle bylo příjemnější. Vědět, že už k nim skutečně patřím, že mám titul mistryně a můžu se dál rozvíjet na vyšší úrovni.“ pokračovala spokojeně. Šli jste dál ulicemi až do vaší čtvrti, před vilou postával legionář, se kterým jsi měl již čest se seznámit. Pustil vás, ačkoliv si Seranu poměrně dost dlouho prohlížel i poté co jsi hledal klíče, protože vila byla z nějakého důvodu zamčená. Když jsi konečně odemkl, pustil Seranu dovnitř a sám chtěl vejít, zaslechl jsi za zády tobě známý hlas.
„Nazdar, potřebuji mluvit s otcem.“ ozval se hlas Belia Arterius, kterému zrovna vstoupil do cesty legionář a odmítal ho pustit, „S mým otcem. Generálem Klargem Arteriem.“ dodal, když zjevně první věta legionáři nestačila k vpuštění. Po druhém požádání byl už Belius úspěšný, legionář ho vpustil, a přitom se Belia na cosi zeptal, zjevně na něco směřovaného k vám, protože hlavu natáhl směrem k vám. Co mu Klargův syn odpověděl netušíš, protože jsi neměl šanci zaslechnout o čem se ti baví.
„Dobrý večer Škorpiasi.“ usmál se Belius, když konečně dohovořil s legionářem a došel až ke dveřím, které jsi nechal odemknuté, aby mohl vejít. „Doufám, že tu otec je… Protože mu chci říct něco velmi důležitého.“ dodal, „Ahoj Serano.“ usmál se od ucha k uchu, když spatřil svoji sestřenici. „No… Vzhledem k tomu, že jsi tu. Tak to vypadá, že otec vyměkl a mohl by být v dobrém rozmaru. Doufám.“ uchechtl se.
„To nevím.“ pokrčila rameny Serana, „Co mu chceš tak důležitého, že potřebuješ, aby byl v dobrém rozmaru?“
„Rád bych mu oznámil, že se hodlám zasnoubit s jednou půvabnou ženou.“ šibalsky se usmál a prohrábl si vlasy, „Teda… Doufám, že Škorpias nebude mít s tímhle problém.“ koukl na tebe, „Možná by bylo skvělé, kdybys u toho byl se mnou až to budu otci oznamovat, protože před tebou se snad tolik nenasere, když mu to nebude zamlouvat… Což asi nebude. Ale to je jeho boj.“ pokrčil rameny, „Já už jsem se rozhodl.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Poděkoval jsi legionáři, sebral položené věci a vyhoupl se na bělouše. Legionář na tvá slova souhlasně kývl. Následně si pobídl koně a vyjel po cestě směrem k Anvilu, ve snaze dohnat legáta Amragora a jeho oddíl. Dlouho jsi nespatřoval na cestě živou duši, teprve až po nějaké době jízdy jsi spatřil prvního poutníka, kněze jedoucího na koni. Jel pomalu a kochal se krajinou. Pokračoval jsi dál, minul menší osadu, kterou cesta procházela.
Netrvalo dlouho a po vyjetí z osady následoval kopec a poté několik menších zatáček po kterých jsi konečně před sebou spatřil Amragorův oddíl. Vzadu pochodovala šestice legionářů střežící vozy, po boku každého vozu jela dvojice jezdců, napravo i nalevo. Před vozy jela další šestice legionářů v plné zbroji v jejichž čele jel nejspíš legát Amragor. Daleko před nimi pak jela skupina nejspíše lehce oděných legionářů, který měli za úkol prozkoumat a vyhodnotit sjízdnost i bezpečí cesty.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SuperHunter
„Vím. Byla jste přiotrávena nějakým... nevím čím, nějakým sajrajtem.“ přikývl Ma’Riar, „Léčitelky se o vás poměrně dobře postaraly, dobré lektvary vás zbavily možné otravy a teď jste v pořádku za což jsem rád.“ pokračoval, „Myslím, že velitel má své metody. A teď pod nátlakem lady nejspíš přitvrdí. Bude muset.“ podrbal se za krkem, „Lady je pěkně podrážděná, utrpěla porážku a vypadá to s naším snažením tady v Hammerfellu dost bledě.“ zatvářil se znepokojeně, „Takže to s námi nevypadá dobře. Nebudu vám lhát.“ nastala dlouhá pauza. Ampulka má v sobě tobě neznámou tekutinu. Nevíš, jaké vlastnosti by mohla mít.

„Přeložení? Záleží na vás.“ promluvil opět, „Lord Grayiare si vaši přítomnost nijak násilně nevyžádal. Můžete se svobodně rozhodnout, ale na vašem místě bych se nechala převelet.“ ztišil hlas, „Protože tady v Hammerfellu je náš vliv podle mého názoru stracen, lord Gerrick doteď nedorazil. Lady utrpěla porážku a mnoho dalších věcí hovoří v náš prospěch. Podle mě je naše snažení tady ztracené.... Takže pokud chcete, aby vaše kariéra někam spěla... být vámi přijmu lordovu nabídku a vyrazím za ním.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy