Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Aurelius dne 18.02.2019 22:19
#2390

→ Tah 494

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
„Remane...“ promluvil arcimág zatímco jsi jedl k imperiálovi v lehké zbroji, „Udělím vám nějaký kabinet brzy, ale dnešní noc ještě strávíte na ubytovně v některém z volných pokojů. Potřebuji se ujistit, že kabinet, který vám předáme je v pořádku. Řemeslníci, kteří opravují rozbitá křídla Univerzity by měli v dnešních dnech finišovat a přesunout se k dalším renovacím.“ pokračoval.
„Postačí mi jakákoliv místnost kde můžu složit hlavu. Jsem legionář... Nejsem zvyklí žít v luxusu.“ odpověděl mu Lex, kterému zjevně chutnalo, neboť v něm jeho porce mizela nezvykle rychle. „Ani zavazadel moc nemám.“ dodal následně a zapil sousto pivem.
„Dobrá.“ přikývl Benoch a podíval taktéž pokračoval ve večeření.

„Benochu?“ podívala se na arcimága tentokrát Xaria, „Kam vlastně zmizel Globullus s Merlem? Vím, že měli nějakou expedici nebo alespoň něco takového se ke mně dostalo. Kdy se vrátí?“
Valindor se na ní podíval, dojedl sousto, aby mohl mluvit s prázdnými sousty a chvilku zapřemýšlel, jak dunmerce odpoví, neušlo ti, že si přitom vyměnil pohled s Palagánem. „Xarie...“ oslovil jí, „Globullus s Merlem jsou na soukromé expedici, kterou vede Globullus. Nevím přesně oč šlo, ale tuším, že měli namířeno do Skyrimu. Popravdě Globullus je zástupcem a výhodou zástupců je tak trošku pravomoc schválit si výpravu na libovolně dlouhou dobu. Takže až se vrátí tak se vrátí.“ pokrčil rameny, „Globullus je dost schopný na to, aby se postaral o sebe i Merleho.“ Xaria na něj nevěřícně pohlédla, „Samozřejmě nějaké bližší informace mám ohledně jejich cíle, ale Globullus si přál, aby až do jeho návratu zůstaly utajeny.“ dodal následně, aby zahnal dunmerčin nevěřícně pohled. Vypadalo to, že se přeci jen s arcimágovou odpovědí spokojila a postila se opět do jídla.

„Bojovala jste v Hammerfellu?“ zeptal se Lex Spellorové.
„Ne. Nebojovala.“ odpověděla mu pohotově a trochu se napila ze svého pohárku. „Moje jednotka nebojovala v Hammerfellu.“ dodala a pokračovala v jídle.
„Aha... Slyšel jsem, že to byl docela masakr co tam vaše strana prováděla za zvěrstva. Tak jsem si říkal, jestli jste u toho náhodou nebyla a mohla mi říci, jestli je to pravda.“
„Zvěrstva... Jak říkáte se provádějí na obou stranách. Takže to není jen výsadou Aldmerského spolku.“ odpověděla s pokrčením ramen.
„A kolik legionářů jste zabila? Teda jestli to není úplně tajné... Přeci jen je to takový seznamovací večer, alespoň tak mi to bylo interpretováno.“ zatvářil se Lex.
„Nechcete změnit téma?“ ozvala se Selena dřív než stačila Spellorová odpovědět.
„Ano. Asi radši změňme téma.“ přikývl souhlasně Benoch, „Tohle si můžete řešit v soukromí.“ dodal a dále pokračoval v jídle. Palagán se jen škodolibě pousmál. Nastalo dlouhé ticho, které dalo prostor k tvému dotazu.

„Expedice? Většinou funguje tak, že se rozlišuje, jestli jde o soukromou expedici anebo Univerzitní. Rozdíl je v tom, že ze soukromé profituje převážně vedoucí nebo další zúčastnění, ale ve druhém případě profituje zejména Univerzita.“ začal vysvětlovat Benoch, „Pokud jde o Univerzitní expedici tak ji celou zaštiťuje Univerzita a tím pádem nemusíte nic platit z vlastní kapsy, ale jakmile jde o soukromou už je na vás, abyste značnou částku investoval vy sám. Univerzita vám sice může nějaké finance poskytnout, ale nejsou to nějak extra velké příspěvky.“ na chvilku se odmlčel, „Takhle to alespoň fungovalo, když jsem byl před lety řadový profesor. Nevím, jak se to postupem času měnilo, ale já preferuji tenhle systém a budeme se ho držet.“ chvilku přemýšlel, „A samozřejmě je vám během výpravy vyplácena polovina vašeho běžného platu.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako (provedena oprava tahu)
Pokovené boty se ti nalézt nepovedlo, ale našel jsi kožené, sbalil jsi je, připnul plášť a vybavil se zbraněmi. Vybavený ses pak odebral bez jakéhokoliv slova ke stájím. Cestou jsi minul několik legionářů, řemeslníky, občany a taktéž dvojici kněžek z chrámu, nesli nůše s natrhanými bylinkami nejspíše na léčivé lektvary a masti. Když jsi došel až ke stájím spatřil jsi hned několik koní, některé nejspíš patřili legionářům a jiné dost možná již zesnulým boháčům z města.

Muži v barvách legionáře, ačkoliv neměl horní část zbroje nýbrž jen jakousi potrhanou košili jsi sdělil své požadavky. Ihned ti nabídl jednoho z volných koní.
„Tenhle je volný... Ještě jsou volný další dva, ale tenhle z nich vypadá nejschopněji a nejzdravěji.“ vysvětloval proč ti nabídl zrovna bělouše místo hnědáka, „A bude vám lépe sedět k plášti.“ dodal následně, „Ale jestli chcete toho hnědáka tak klidně...“ pokrčil rameny následně, „Jen si myslím, že už je dost starý a dlouhé cesty nesvede, ale volba je na vás.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SuperHunter
„Vím. Byla jste přiotrávena nějakým... nevím čím, nějakým sajrajtem.“ přikývl Ma’Riar, „Léčitelky se o vás poměrně dobře postaraly, dobré lektvary vás zbavily možné otravy a teď jste v pořádku za což jsem rád.“ pokračoval, „Myslím, že velitel má své metody. A teď pod nátlakem lady nejspíš přitvrdí. Bude muset.“ podrbal se za krkem, „Lady je pěkně podrážděná, utrpěla porážku a vypadá to s naším snažením tady v Hammerfellu dost bledě.“ zatvářil se znepokojeně, „Takže to s námi nevypadá dobře. Nebudu vám lhát.“ nastala dlouhá pauza. Ampulka má v sobě tobě neznámou tekutinu. Nevíš, jaké vlastnosti by mohla mít.

„Přeložení? Záleží na vás.“ promluvil opět, „Lord Grayiare si vaši přítomnost nijak násilně nevyžádal. Můžete se svobodně rozhodnout, ale na vašem místě bych se nechala převelet.“ ztišil hlas, „Protože tady v Hammerfellu je náš vliv podle mého názoru stracen, lord Gerrick doteď nedorazil. Lady utrpěla porážku a mnoho dalších věcí hovoří v náš prospěch. Podle mě je naše snažení tady ztracené.... Takže pokud chcete, aby vaše kariéra někam spěla... být vámi přijmu lordovu nabídku a vyrazím za ním.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy

Upravil/a Aurelius dne 24.02.2019 17:48