Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Aurelius dne 06.02.2019 23:21
#2366

→ Tah 486

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
„Ano... To ano... Skyrim je chladné místo a některý tamní lidé koukají na jiné rasy skrze prsty. Nedávno jsem tam byla... vládne tam podobný chaos jako tady. Bohužel.“ souhlasila a upila trochu vína.

„Já a členkou tajnější organizace?“ zasmála se Elanye, „Jakou pak jste měl na mysli?“ opět se napila z pohárku a bylo patrné, že jej vypila. „Dáte si další? Nebo máte ještě plno?“ zeptala se a kouzlem ovládla láhev, kterou pověřila nalitím dalšího vína do svého pohárku. Spokojeně se pak usmála a vyčkávala na tvé odpovědi.

„Jestli jsem dcerou daedry netuším.“ pokrčila rameny, „Otec o matce nikdy nemluvil... ani jeho přátele a jiné příbuzné jsem nikdy nepotkala. Ale moje tělo má všechno, co má mít ženské tělo a nemám ani žádné rohy nebo snad ocas. Takže předpokládám, že jsem jenom prostá elfka.“ zasmála se, „Jste profesorem? No tak vidíte. Jste o krok blíže k židli arcimága. Stačí se jen chopit příležitosti až se vám naskytne.“ následovala odmlka.

„Jednou jsem byla v ruinách. Pomáhala jsem jednomu svému známému, který mi na oplátku s něčím pomohl tak jsem se mu snažila revanšovat. Zajímavé a poučné to bylo, ale také nebezpečné a fyzicky dost náročné. Prozkoumávání ruin není nic pro nováčky. Takže jestli vám můžu dát radu, než se do něčeho podobného pustíte domluvte se s někým zkušenějším a vezměte ho sebou, protože se vám jeho rady budou zaručeně hodit.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Jak jsem řekla. Má silné magické předpoklady a je velmi schopná v obraně proti jakémukoliv průniku do její mysli.“ stála si za svým Rean. Delmus mlčel. „Ona se měla vrátit?“ podivila se Rean, „Nevím.“ pokrčila rameny, „Nepatřím mezi výše postavené členy našeho uskupení takže nemám ponětí o rozkazech ostatních Císařských mágů, ale kdyby se Cariel vrátila a měla tu nějaký úkol určitě by to nahlásila LaRouchové, ale s LaRouchovou jsme mluvila a nic neříkala.“

„Rean tě tam zavede. V téhle věci ti bezmezně věřím... A já se musím věnovat audiencím už takhle mám dost velký zpoždění.“ promluvil Delmus. Rean přikývla, sesedla ze stolu a pokynula ti ať ji následuješ. Vedla tě chodbami hradu až k pokoji uvězněné Delmusovi dcery.
„Zrak Císařských mágů se po odchodu Corrienta z vedoucí funkce upírá jinam. Dříve jsme měli více prostředků, více lidí v terénu a měli jsme o nich přehled, každý měl svůj úkol a toho se držel. Jenže teď je přednější prosazení magické reformy a nějaká myší válka mezi vedením Univerzity a vedením našeho uskupení.“ vysvětlovala Raen, „Některým se to líbí a některým ne.“ zakončila, když jste došli až ke dveřím ke komnatě Delmusovi dcery, legionář střežící dveře si vás prohlédl. „Ale jestli tvrdíte, že měla předat prastarého upíra vedení. Tak nejspíš svůj úkol nesplnila.“ zakončila a na pokyn legionáře vešla dovnitř.

Delmusova dcera seděla v křesle. Mlčky na vás hleděla, nakonec odvrátila zrak. Raen nijak nepromluvila. Pouze poukázala rukou.
„Vše podstatné jsem vám už řekla...“ ozval se hlas Delmusovi dcery aniž by byla vyzvána ke slovu, „Nevzpomínám si na nic co bylo před bitvou... Nejspíš kvůli tomu zranění na hlavě. Je mi líto.“ otočila se zpět k vám. Raen mlčela, sevřela ruce za zády a podívala se na tebe. „Otec je v pořádku? Ta ženská mi nechtěla říct, jestli je v pořádku...“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulín
Dvojice jezdců dojela až k tobě. Ozbrojená oštěpy na tebe pohlédla a jeden z nich dal signál vozu, aby zpomalil a následně zcela zastavil. Jeden ze zvědů seskočil z koně a vykročil k tobě, koně přitom držel, aby se mu nesplašil.
„Z jakého oddílu jsi?“ zeptal se zřetelně válečník v hnědé uniformě.
„Máme tu zraněného.“ křikl druhý k vozu, „Někoho z Thalmoráckého oddílu.“ křikl další informaci a otočil se s koněm, „Jak je na tom?“ zeptal se prvního, který ještě stále čekal na tvoji odpověď.
„Z jakého jsi oddílu? Jak se ti to přihodilo?“ zeptal se znovu první zvěd.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy