Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Aurelius dne 16.01.2019 20:32
#2327

→ Tah 473

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
„Doufejme.“ pousmál se mág, když jsi zmínil brzké setkání a rozešel se svou vlastní cestou. Rovněž jsi se odebral svou vlastní cestou a vyrazil pryč z Univerzity, přešel před pozemky a následně most, který spojoval městskou část a Univerzitní, pokračoval dál až k věži. Cestou míjel nejenom legionáře, ale taktéž hlídky stráže a několik bdících.

Před věží se to nemžilo formujícím se oddílem legionářů, napočítal jsi jich kolem dvaceti, plně ozbrojených s plnými přilbicemi, oštěpy a štíty. Pozvolna se rovnali do pozoru, jako by očekávali proslov některého z vyšších důstojníků. Prošel jsi kolem nich a vešel do věže. Dvojice hlídkujících na tebe podezřívavě pohlédla, ale nic nenamítla. Optal jsi se na Císařskou mágyni a směřoval podle odpovědi až k její kanceláři. Netrvalo tak dlouho a dostal jsi se do křídla věže v němž sídlil nejeden Císařský mág.

Podle štítku jsi poznal dveře, které patřili ženě, u níž sis měl listinu vyzvednout. Nemusel jsi ani klepat, protože dveře byly dostatečně otevřené, aby tvůj příchod viděla. Ihned tě pozvala dovnitř bez jakéhokoliv zdržování.
„Rozkazy jsou jasné?“ promluvila přitom k dvojici nižších Císařských mágů, ale jejich nižší post bys jen stěží vyčetl z róby. Žena (graf. vzhled - zde) i muž (graf. vzhled - zde) přikývli a následně se odporoučeli pryč z komnaty. Starší blondýnka (graf. vzhled - zde), které mohlo být již něco málo přes čtyřicet si poposedla za svým stolem, sáhla do přihrádky u stolu a vytáhla pečlivě a krasopisně napsanou listinu.
„Posílá vás Meligulus.“ odtušila aniž bys stihl cokoliv říct, „Posaďte se. Hodíte mi dvakrát svůj krasopisný podpis a bude z vás mistr.“ pokračovala klidným hlasem.

Její komnata byla malá, menší pracovní stolek obklopený nejrůznějšími papíry, deskami a knihami. Úzká skříň plná podobných písemností se nacházela hned vedle stolu, následoval další nábytek, ale ten nebyl příliš důležitý, aby upoutal tvoji pozornost.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Přesunul jsi se do sídla Chorrolského hradu, halou jsi prošel rychle, nikdo krom několika žen vytírajících podlahu zde nebyl. Teprve až v audienční místnosti s trůnem jsi spatřil známé tváře. Delmus postával před trůnem. Vypadal už mnohem lépe, nebyl špinavý ani zarostlí z dlouhého věznění v kobce, ale upravený a v honosnějším oděvu. Nepostával u trůnu sám, společnost mu dělal legát Amragor, který v ruce držel rozpečetěný dopis. Oba tě přivítali kývnutím.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulín
Dvojice jezdců dojela až k tobě. Ozbrojená oštěpy na tebe pohlédla a jeden z nich dal signál vozu, aby zpomalil a následně zcela zastavil. Jeden ze zvědů seskočil z koně a vykročil k tobě, koně přitom držel, aby se mu nesplašil.
„Z jakého oddílu jsi?“ zeptal se zřetelně válečník v hnědé uniformě.
„Máme tu zraněného.“ křikl druhý k vozu, „Někoho z Thalmoráckého oddílu.“ křikl další informaci a otočil se s koněm, „Jak je na tom?“ zeptal se prvního, který ještě stále čekal na tvoji odpověď.
„Z jakého jsi oddílu? Jak se ti to přihodilo?“ zeptal se znovu první zvěd.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy

Upravil/a Aurelius dne 16.01.2019 20:33