Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Aurelius dne 14.01.2019 19:53
#2320

→ Tah 471

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
Uctivě jsi se uklonil a v hlavě si vybavil onen incident v knihovně. Vytěsnil si jej z hlavy a mlčky následoval Císařského mága ven z učebny. Zavřel za sebou dveře a podíval se do tváře mágovi v červeném rouchu (graf. vzhled - zde).

„Poslyšte Škorpiasi...“ začal s vážnou tváří, „Císařští mágové, jejichž vrchním mágem je Stenus Tarn se usnesli, že vám udělí mimořádně titul mistra aniž byste musel absolvovat další zkoušky. Své schopnosti jste koneckonců předvedl v praktické zkoušce a obranu proti temné magii jste taktéž zvládl. Viděl jsem vaše výsledky.“ odmlčel se, „Vedl jste si obstojně a Palagán se soudě podle bodování za vás docela bojoval. Každopádně... Císařští mágové zhodnotili vše, co jste za své působení na Univerzitě dokázal, prokázal jste odvahu v boji, prokázal jste oddanost a nebojácnost, účastnil jste se bitev, kterých by zalekl kdejaký odvážnější válečník, a to všechno nás v udělení utvrdilo. Udělení má však jeden háček. Obdržíte listinu, kterou vám vydají Císařští mágové ve svém sídle ve věži z Bílého zlata. Ta listina má stejnou váhu jako kdyby vám jí vydal arcimág tady na Univerzitě, ale může to vzbuzovat dojem, že jste nějak získal naši náklonost... Někteří nepřející jedinci by vám to mohli mít za zlé. Takže máte plné právo odmítnout, pokud nechcete udělit titul od nás, ale získat jej bojem a tvrdým zkoušením.“ při posledních slovech se lehce pousmál, „Stačí jen říct a celý tenhle rozhovor ignorovat a hodit za hlavu.“

Kolem vás prošlo několik noviců a novicek. Někteří byli zaujati postavou v červeném rouchu, jiní nikoliv. Vesměs však všichni přikývli na pozdrav, který muž v červeném neopětoval, věnoval se totiž jen a pouze tobě.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Tarlos mlčky přikývl. Ani Thera nenalezla správná slova, bez jediného slova jste se objali a dlouze políbili na rozloučenou. Když jste se od sebe odtrhli promluvil jsi na Reletha, který byl zrovna čímsi zaujatý na jedné ze stěn.
„Přenesu.“ zahýbal hlavou souhlasně, „Jestli je to vše co jste chtěl... můžeme se odebrat před dům a já vás odteleportuji.“ vstal, porovnal si kabát a poté se rozloučil se svým příbuzným, potřásli si rukou, popřáli mnoho štěstí. Taros poprosil dívenku, aby pomohla Theru ubytovat v jednom z lepších pokojů sídla, sám se pak nabídl, že vás vyprovodí s čímž Releth souhlasil. Zastavil se až mezi vchodovými dveřmi, nechtělo se mu vycházet ven do vlhkého deštivého počasí.
„Ještě bych vás chtěl poprosit... Abyste o tomhle místu neříkal žádnému dalšímu mágovi. Nechci tu mít zástupy čmuchalů. Ani kdybyste se sem chtěl teleportovat. Raději mě kontaktujte přes Reletha.“ požádal tě na závěr.
„To bude mít docela z ruky...“ konstatoval Releth, „Když chce odteleportovat do Chorrolu. Nemáš nějakého známého v Cyrodiilu?“
„Mám.“ přikývl Taros po chvilce rozmýšlení, „Kdybyste se chtěl vrátit z nějakého vážného důvodu než vás kontaktuji nebo tak něco.“ gestikuloval zdravou rukou, „Žije v Cyrodiilu vcelku schopná mágyně, jmenuje se Carina LaRouche... její sestra – dvojče je členkou Císařských mágů... Ony byly obě členkami, ale Carina po nějakých neshodách odešla a ne zrovna v dobrém. V minulosti jsme s ní spolupracoval. Můžete jí věřit, ale s rezervami... Velmi ráda se totiž otáčí jako korouhvička ke straně, která je pozičně ve výhodě.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulín
Vše bylo připraveno. Pasti rozmístěny, ozbrojení členové odboje rovněž. Garmin a Gor na svém místě a každý jen čekal na tvůj signál. Usedl jsi na okraj cesty a bolestivě sténal, snažil se působit co nejdůvěryhodněji. Konvoj byl notnou dobu v nedohledu, ale jakmile jsi zaslechl dusot koní bylo jasné, že se blíží.

Netrvalo dlouho a konvoj skutečně mířil tvým směrem. Dvojice jezdců v hnědých zbrojích se symbolem Valenského lesa a plášti jeli v popředí, nejspíše zkoumali terén. Pár metru za nimi jela čtveřice jezdců v obdobných barvách, ale těžších zbrojích a vybaveni velkými oválnými štíty se zářezy po stranách. Následoval uzavřený vůz, který mohl převážet někoho velmi důležitého. Jaké vojsko následovalo za vozem jsi již rozeznat nedokázal.

(dvojice jezdců – průzkumníků dorazí v dalším příspěvku až k tobě, zbytek konvoje až po nich v dalším příspěvku, taktéž do tahu napiš zdali chceš, aby tvoji spojenci upřednostňovali braní zajatců či nikoliv)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy

Upravil/a Aurelius dne 14.01.2019 20:02