Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Aurelius dne 07.01.2019 14:49
#2308

→ Tah 467

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz

Uklonil jsi se a odebral se do budovy Univerzity. Vyšel schodiště a zamířil do učebny ve které na tebe už měl čekat profesor Talar. jen jsi zaklepal na dveře a vešel, ihned jsi ho spatřil. Seděl za již připraveným stolem a pročítal si dopis, který nejspíš čerstvě rozpečetil. Pozdravil jsi a usadil se na připravenou židli, přisunul se blíž ke stolu a vyčkával.

„Než dorazí Palagán...“ ujal se slova jakmile sroloval listinu, „Seznámím tě s podmínkami. Musíš odpovědět na většinu otázek v testu správnou odpovědí, protože máš povolené jen dvě chyby. Radil bych ti ten test napsat, protože jinak ho dost možná budeš dělat při dalším termínu přímo pod dohledem Císařských mágů...“ zastavil se, „A to bych na tvém místě asi nechtěl.“ konstatoval soucitně. „Správná možnost je vždy jen jedna... Takže v tom nehledej žádnou vědu.“ dodal již trochu radostněji a odmlčel se, protože do komnaty dorazila i Serana, která ihned zaujmula místo v další volné lavici. Talar jí zopakoval vesměs stejná slova jako tobě a na závěr vám popřál hodně štěstí.

Vstal ze židle, obešel stůl a s obálkami v ruce vykročil k vám. Jednu položil před tebe, druhou před Seranu, ale pokyn k otevření vám ještě nedal.
„Počkejte až dorazí zástupce Palagán.“ řekl jen a pouze, usedl zpět na své místo u stolu a vyčkával. Nečekali jste dlouho, protože Palagán dorazil během několika málo minut. Vešel prudce až za ním dveře bouchly, usedl na své místo za stolkem a položil před sebe misku. Talar mu sdělil, že jste byli se vším potřebným seznámeni.
„V tom případě rozbalte obálku a pusťte se do testu.“
Obálka, kterou jsi před sebou měl byla pečlivě zabalená a zapečetěná pečetí, která patřila Císařským mágům. Už samotná obálka voněla velmi příjemnou vůní a listina s testovými otázkami, ke které jsi se dostal po rozloupnutí pečeti voněla rovněž.

Test

„Předtím než něco zakroužkujete... uvědomte si, že tenhle test pro vás sepsali pisálci na rozkaz Císařských mágů. Žádnou z těch otázek jsem nevymýšlel já ani kolega Talar. S tímhle vědomím odpovídejte a uspějete.“ doporučil vám Palagán na závěr.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Sarako
Releth přikývl. Vstal jsi a společně s ostatními opustil komnatu, dunmer za vámi zavřel a zamkl. S lehkým povzdechem se otočil a gestem vám naznačil ať jej následuje po schodech nahoru. Učinili jste tak. Na samotném vrcholku otevřel dveře ven a ihned jste pocítili chlad a nepříjemný vítr doprovázený vydatným sněhem.
„A prej, že bude dnes pěkně.“ okomentoval počasí a zastavil se až uprostřed věže.
Vlivem počasí bylo téměř nemožné cokoliv v dálce vidět. Reletha to ani zdaleka neznepokojovalo, přešel hned do příprav teleportačního kouzla a jakmile byla jeho hole dostatečně rozzářená a kouzlo připravené dal vám rozkaz chytnout se. Učinili jste tak. Přišel záblesk modrého světla a následně přesun.

Jakmile pominulo modré světlo spatřil jsi novou krajinu, nové místo, na kterém jste se objevili. Stanuli jste na dvorku jednoho menšího hradu. Skládající se z velké budovy tyčící se před vámi z jejíž prostředku stoupala vysoká několika patrová věž. Podél hradby se nacházela čtveřice domů, menší hostinec, který dříve pravděpodobně sloužil jako kasárny pro zdejší posádku a stáje. Venku jste však nespatřili ani jednu živou duši, mohlo za to počasí, které se z nepříjemného sněžení změnilo v déšť. Thera přešlápla z místa na místo, neboť vás teleportace přemístila přímo do toho nejvíce zabláceného místa na malém nádvoříčku.

„Bratranec sídlí ve věži.“ ukázal Releth na věž, „Před lety tahle pevnost, hrad nebo co to vlastně je sloužila jako tréninkový tábor pro zbrojnoše...“ začal vysvětlovat a svižnější chůzí kráčel ke dveřím velkého domu, „Jenže pak došlo k nějakým konfliktům a tábor byl zrušen, výcvik přesunut jinam a pevnost nadobro opustili. Vede sem jen jedna cesta, která je v zimních časech prakticky nepoužitelná... baron do jehož léna pevnost patřila byl rád, že se jí zbavil. Chátrat ji nechat nemohl a služby mága se mu v jeho panství hodili... Jestli nemáte nic proti... Navrhuji vyrazit přímo k sídlu, jedině tak se dostaneme do věže. Na porozhlédnutí se kolem dostatek času za lepšího počasí.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy

Upravil/a Aurelius dne 07.01.2019 14:51