Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Aurelius dne 06.01.2019 22:59
#2305

→ Tah 466

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
Nabídl sis lektvar many a celý do dna vypil. Otřel si ústa a prázdnou láhev odložil zpět na stůl. Vstoupil do cvičného kruhu a opět se za soustředil. Opět jsi se snažil s veškerým o co největší úspěch svých vyvolaných kouzel a předvést přesně to co sis usmyslel. Zadařilo se a tvůj výkon byl opět odměněn tleskáním od dvojice profesorek, Xarie a Seleny. Palagán se lehce pousmál při tvém výkonu u magie ledu.

Zatímco komise zapisovala tvé hodnocení do svých papírů nabídl sis další lektvar many, vypil jej a začal se chystat na další zkoušku, tentokráte z magie blesků. Xarie, která již neměla při téhle zkoušce moc rozhodovat zůstala sedět, ale odevzdala hodnocení předsedovy komise v zapečetěné obálce.

„Začnete.“ vyzval tě předseda k další zkoušce. Vyhověl jsi jeho slovům a pustil se do vyvolávání kouzel přesně tak jak ti bylo určeno. Vyvolal jsi jiskření v doprovodu znuděného výrazu a zívnutí. Xarie se přitom chytla za hlavu, Palagán si zobl trochu z připravené misky. Reakci Benocha, Seleny a předsedy jsi zastihnout nedokázal. Naklopil jsi do sebe další lektvar many a pokračoval v čarování. Opět jsi předvedl výkon, který odpovídal tvému několika letému studování na magické Univerzitě. Přítomní tě ohodnotili a Selena na závěr zatleskala.

„Vidím, že jste docela hračička Škorpiasi.“ promluvil k tobě předseda, který se ujal slova hned jak tvá kouzla pominula, „Pozoruhodný výkon to ano. Velmi pozoruhodný, ale jste v první řadě mágem blesků... Nemám pravdu? Alespoň se to psalo ve vašem spisu, který jsem dostal po svém příjezdů.“ promnul si ruku, Palagán pohlédl zamračeně na hovořícího, Selena si vyměnila pohled s Xarii a Benoch jen mlčky vyčkával, jak bude jeho kolega z komise pokračovat. „Zatímco u magie ohně a ledu jste dostal relativně volnou ruku a předvedl dle mého vcelku slušný výkon tady u té magie jsem měl pocit, že trpíte jistou potřebou nám předvést něco víc. Tak jsem se rozhodl, že vám to umožním.“ pohodlněji se usadil na židli. Palagán se ušklíbl, Xarie na něj pohlédla a zabubnovala prsty o stůl.

„Jestli váš zkoušející dovolí umožním vám předvést se v plném rozsahu.“ začal opět a tentokráte se opřel lokty o stůl.
„Myslím, že to není třeba. Škorpias předvedl vše co vyžadují zdejší osnovy a netřeba ukazovat něco dalšího. Hodnocení stanoveno bylo a mělo by se bez okolku přejít k další zkoušce.“ ozval se Palagán, předseda na něj překvapeně pohlédl a hned poté koukl na Benocha.
„Teď je zkoušejícím arcimág Benoch.“ upozornil ho následně Ledohradský profesor a očekával reakci arcimága, ale ke slovu ho nepustil „Za svého působení jsem viděl při zkouškách ledacos, ale drzost, kterou jsem spatřil při této ještě ne. Zívnutí je přímo vysmívání se nám sedícím za tímto stolem.“
„Neřekla bych, že se jedná o drzost. Zívání je nevyhnutelné v některých chvílích a četla jsem, že lektvar many může způsobovat jako vedlejší účinek právě únavu. Zní to možná trošku divně... ale každý snáší lektvary jinak.“ přispěla Selena, která rovněž zjevně nesouhlasila s dalším protahováním zkoušky.
„To máme vyjádření dvou členů, ale zkoušející má konečné slovo. Valindore... Jak to vidíte?“ zeptal se předseda.
„Další zkoušení netřeba. Předvedl vše, co jsem vidět chtěl a mám z čeho hodnotit. Zívnutí možná nemístné nebylo, ale nepovažuji za nutné to nějak testat.“ pousmál se Benoch, „Takže Škorpiasi. Tím bychom měli jednu část skoro hotovou. Nyní se můžete odebrat do učebny obrany proti temné magii kde na vás bude čekat profesor Talar, zkoušející Palagán dorazí o pár minut později jakmile tu dořešíme nějaké záležitosti.“ dodal následně.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Sarako
„Zavedu.“ přikývl Releth bez váhání, „Zavedu. Klidně hned, ale musíme vyběhnout schodiště téhle věže a pak se odteleportovat.“ krátce se odmlčel, „Ale to předpokládám nebude problém.“
„Nebude.“ souhlasila Thera, „Umím se teleportovat.“
„Je mi to jasné, ale tohle kouzlo provedu já. Jestli máte všechno sebou můžeme klidně hned, ale volba je na vás.“ zakončil Releth a vstal, rychlým krokem přešel ke skříni, ze které vytáhl teplejší kabát a opatřil se magickou holí.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy