Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal scorpioncz dne 05.01.2019 19:19
#2301

Při vyslovení mého jména jsem zvedl hlavu a zadíval se na zkoušejícího. Vyslechl jsem si požadavky, rozhlédl se po komisi a přikývl. Vzhledem k tomu, že nezněl, jako by mu nějak záleželo na pořadí kouzel, začal jsem po svém. Rozhlédl jsem se okolo sebe, zda-li mám dost místa a nikoho neohrožuji, zhluboka jsem se nadechl a začal tančit s ohněm.

Vyvolal jsem na sebe ohnivý plášť a ještě za fungování kouzla jsem se rychle stočil k figuríně. V rychlém vražedném sledu jsem na ní poslal ohnivou střelu z levé a nebezpečnou ohnivou kouli z pravé ruky. Tím však mé vystoupení neskončilo. Zpola jsem se otočil a vedle sebe, na bezpečné místo, jsem vyvolal ohnivou stěnu. Ve stále pokračující otočce, za kterou by se nemusel stydět ani trénovaný bojový mág jsem vyvolal znovu na figurínu oheň, tentokrát však sežehnutím. Nakonec jsem se zastavil a s rukama podél těla nechal ohnivý plášť zmizet. Na závěr jsem ještě před už popálenou figurínu vyvolal ohnivou runu a aktivoval jí jednoduchým kouzlem plameny.

Chtěl jsem to udělat efektivně. Pokud jsem se ještě cítil schopen s dostatkem magické energie, tak jsem i bez lektvaru many pokračoval ve vyvolávání. Další hluboký nádech, následovaný zahořením rukou při vyvolávání posledního, nejsložitějšího kouzla. Plášť, kombinovaný se sežehnutím jsem seslal, aby žhnul okolo mě.

Nechal jsem ho dojít a ještě s plamínky mezi prsty se otočil se skloněnou hlavou ke zkoušejícím. Pomalu jsem ji nadzvedl a podíval se po tvářích přihlížejících, jestli se vůbec všichni alespoň koukli.

Upravil/a scorpioncz dne 05.01.2019 20:55