Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Aurelius dne 18.11.2018 10:06
#2278

→ Tah 457

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
„Dobrá.“ pousmál se Benoch krátce, „Myslím, že jsme domluveni. Nechám vám vypsat termíny pro dnešní den. Hádám, ale že to všechno v jeden den nestihnete, takže budete muset přijít ještě zítra, ale to uvidíme podle celého průběhu. Vyřeší se to během naší porady s předsedou zkušební komise. Na některých zkouškách se pravděpodobně potkáme se Seranou.“ poukázal na Seranu, která jen s úsměvem přikývla. „Celkové zahájení by mělo být dejme tomu za dvě hodiny. Přijďte do učebny vedle knihovny, protože je vás málo nebudeme z toho dělat nějakou velkou slávu a ani to nějak extrémně časově hrotit. Do té doby máte volno, ale to víte.“ zakončil krátký monolog a chvilku přemýšlel.

„S největší pravděpodobností vás bude u většiny zkoušek doprovázet velmistryně Viciová, protože jak jsem řekl nejenže má nejvyšší kvalifikaci, ale také nemá tolik vypsaných přednášek, proto nebude nezbytné šachovat s rozpisem.“ začal opět, „Ostatně detaily se dozvíte během zahájení, letopisy Tamrielu nebo historii? No to je jedno, prostě jeden z těchto předmětů, který musíte složit povede profesorka Spellorová s přísedící Selenou Benochovou to už je stanovené pevně. Stejně tak vaše prověření v oblasti obrany proti temné magii povede Dremwus Palagán v doprovodu bdícího Talara. U těch vašich ničivých kouzel by měla být zkoušející teda Viciová a pravděpodobně se bude střídat jen přísedící podle zaměření, ale to se ještě domluví a bude vám sděleno během zahájení.“ ozvala se dlouhá pauza, Benoch se lépe usadil v křesle, lokty se opřel o stůl a podíval se na tebe.

„Asi jsem vám teď trošku zamotal hlavu, ale tím se netrapte. Až skončí celý tento kolotoč zkoušek budete rád, že to máte za sebou... Pokud se z toho nezblázníte. Může vás, ale hřát u srdíčka, že ještě není v platnosti magická reforma a tím pádem i mnohem přísnější pravidla získání titulů. Takže... O čem jsem s vámi chtěl ještě hovořit?“ odmlčel se krátce, „Už vím.“ přesunul zrak ze stropu zpět na tebe, „Chtěl bych vám nabídnout místo profesora. Určitě jste si všiml, že máme docela velký podstav. Jste na téhle Univerzitě zatraceně dlouho a znáte její chod velmi dobře... Také jsem slyšel, že máte malou dceru, tudíž usuzuji, že by se vám po absolvování této Univerzity hodilo nějaké místečko.“
„Ani neváhej Škorpiasi.“ přispěla Serana, když si dával Benoch chvilkovou pauzu, „Jakmile tu skončíš tak tě beztak Scipio nažene do legie. Takhle by ses tomu vyhnul.“ Arcimág se po jejích slovech opět jen pousmál.
„Víte řeknu vám to upřímně. Profesorů je tu žalostně málo. Dobří profesoři zvolí raději Ledohrad, protože tam není tak vypjatá situace jako tady a mají klid od politiky. Císařští mágové chtějí tuhle Univerzitu ovládnout a pověst této Univerzity vzhledem k různým útokům, událostem... Nebudeme si nic nalhávat není příliš lukrativní. Proto moji nabídku velmi dobře zvažte. Klidně vám mohu povědět více, protože práce profesora je mnohem víc než jen přednášení přednášek. Serana by mohla vyprávět. I když ona ještě příliš prostoru nedostala, protože jí chybí patřičné tituly, ale to se dneska napraví a pak bude moci svého postu využít dosytosti. “

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Dopadl dobře.“ přikývl souhlasně Reman, „Ještě jednou děkuji a mějte se, protože i mě čekají nějaké povinnosti.“ dodal a s pozdravem a vydal plnit nespecifikované povinnosti. Zůstal jsi na chodbě sám s Therou.

„Tak pojďme. Chceš se teleportovat ihned?“ promluvila Thera, když naznala, že vás nikdo nesleduje a jste sami na chodbě. „Počkej...“ zarazila se následně, „Chceš se vrátit do Anvilu?“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulín
Garmin zakončil přípravu magických pastí a vrátil se zpět k tobě. Thoron mezitím rozkázal a rozdal přesné instrukce k rozmístění svých bojovníků a bojovnic. Jednu stranu měl vést on sám a druhou černovláska. Když se vrátili vyslaní lovci a předali Garminovi zvířecí krev, děkovně přikývl a začal ji různě aplikovat na tvé tělo. Když byl hotov spokojeně se pousmál.
„Vše připraveno.“ zopakoval a podíval se na Orka, který jen rukou pohladil svoji zbraň a s velkým očekáváním se vyčkával na své nepřítele.
„Máme brát zajatce?“ zeptal se Thoron na závěr.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy