Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Aurelius dne 06.11.2018 20:45
#2266

→ Tah 454

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
Doběhl jsi Seranu, zastavil jí kousek od schodiště. „Problémy? Ani ne... Nebo jak se to vezme.“ pokrčila rameny aniž by jí spadla kniha, „Musím vyřešit nějaké organizační věci a pak se ještě připravit na závěrečnou zkoušku.“ pokračovala a vyčkala až jí předáš dopis, neotevřela jej ihned, nýbrž ho jen a pouze schovala do jedné z kapes svého roucha. „Koukám, že dneska se asi nezastavím...“ usmála se poněkud smutně, „Dobře. Vila Viciů, přečíst si dopis... Dám si to na dnešní seznam věcí, co musím stihnout.“ zrekapitulovala a nechala tě opět mluvit.

Gestem jsi jí pokynul ať jde a následoval jí. Mezitím jsi jí vylíčil veškeré své záležitosti kolem Univerzity. Serana přikyvovala hlavou.
„Zkoušku? Zkoušku myslíš jako to, co mám v plánu skládat dneska já, mám pravdu? Musím se přiznat, že já těmhle záležitostem příliš nerozumím. Mně domlouval dnešní zkoušku arcimág, protože potom co se odebrala Mirabelle na expedici tu nikdo úplně kompetentní ke skládání zkoušky z magie obnovy není.“ krátce se odmlčela, aby mohla odpovědět na pozdrav dvojici mladých noviců, „A myslím, že ty bys měl udělat to samé. Profesorka Spellorová tu nemá příliš silné postavení... Navíc ty jsi měl zaměření spíš na blesky, ne? Spellorová vyučuje především zaměření na led a historii Tamrielu.“ opět se odmlčela, protože jste došli až k jejímu kabinetu. „Nejlepší bys podle mě měl zajít za arcimágem, protože on je tuším garantem přímo pro tvé zaměření. A stejně to musí schválit on, protože je to mimo stanovené všeobecné stanovené termíny ke zkouškám... Takže by sis usnadnil i běhání.“ krátce se odmlčela, „Vlastně bych mohla jít s tebou. Potřebuji u něj podepsat jednu smlouvu... Když chvilku vydržíš uklidím knížku ať mám volné ruce a půjdu s tebou.“ řekla nakonec a začala šmátrat v kapse svého roucha, hledala klíče.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Usadil jsi se na zem, sundal z hlavy přilbu a pustil se do jídla. Netrvalo dlouho a uslyšel jsi kroky směřující po chodbě, ale nikoliv k vám. V klidu jsi dojedl obdržené dílo. Delmus mlčel, vypadalo to, že nad něčím dlouze přemýšlí.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulín
„COŽE?!“ zvolala poněkud nekontrolovaně Narwin, ale Thoron ji gestem opět uklidnil. Nivrel zprvu vykulila oči, které jen podtrhovaly její zděšení nad nově vyřčenou informací.
„To... To není možné.“ kroutila následně hlavou Nivrel, „Strom je střežen hodně komplikovaným magickým kouzlem... Bez přesných informací jak magickou ochranu prolomit se ke stromu nikdy nedostanou.“
„Že by lišák Tarlow nevěděl jak obelstít nějakou kouzlo?“ ušklíbl se Thoron, „Ale jestli je to pravda a Thalmor ví kde leží strom... Měla bys neprodleně vyrazit Nivrel a varovat Carwen. Moje parta se o ten konvoj s Carweniným mazlíčkem postarají.“ podíval se na tebe, „Koneckonců nikdo jiný ji varovat nemůže, protože nikdo krom tebe neví jak magickou ochranu prolomit a strom najít.“ dodal následně.
„Jestli už není pozdě.“ konstatovala Narwin.
„Právě.“ přikývl Thoron, „Vaše banda je Thalmoru trnem v oku už dost dlouho a jestliže dostali šanci vás sejmout nebudou otálet.“ začal přemýšlet a hladil si přitom svoji jizvu, „Možná bys měla lepší to vzdát.“ řekl nakonec, „Carwen se o sebe určitě umí postarat... Teda pokud už není mrtvá.“

„Blbý ušáci jen blbě kecají.“ zaznělo tiše, ale přesto velmi zřetelně z orčích úst. Garmin se jen lehce postál. Černovláska hodila vražedný pohled na tvého orčího společníka.

„Přesně. Blbě kecáme.“ přikývl Thoron, „Pojďme se zaměřit na plán. Seznamte nás s ním.“ vybídl tě Thoron a zcela přestal řešit situaci kolem Nivrel a Carwen. Nivrel jen zakroutila hlavou, podívala se do lesa a přešlápla z místa na místo.

„Možná bych mohl Aedane pomoci jinak. S těmihle...“ poukázal na nově nalezené spojence, „Bys měl mít šanci uspět s přepadením. Mohl bych pomoci svými schopnostmi Nivrel a zkusit zachránit Carwen.“ podíval se na tebe Garmin, „Ale rozhodnutí nechám samozřejmě na tobě.“
„To není třeba.“ zamítla Nivrel, „Zvládnu to sama. Nikdo další nemusí znát cestu k našemu ukrytu... Stačí, že to ví celý Thalmor. Jak se to vůbec dozvěděl?“ vrhla na tebe vražedný pohled a vykročila blíž k tobě, „Nezradil jsi nás doufám?!“
Thoron si jen hlasitě povzdechl, ale černovláska po jeho boku očividně tiše podporovala rozhněvanou Nivrel.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SuperHunter
Pokusila jsi se využít rozestupu mezi tebou a protivníkem. Seslala jsi blesk a protivníka zasáhla, nebyl však dostatečně silný, aby jej zabil – pouze ho oslabil. Využila jsi jeho oslabení a ihned doplnila svůj úder seknutím směřovaným na nohy. Viditelnost v místnosti se však natolik zhoršila, že jsi i po řevu, které zranění vyvolalo nedokázala s přesností říci zdali protivník padl k zemi nebo zůstal stát. Rovněž se ti začalo mnohem hůře dýchat a dým tě začal nebezpečně dráždit v krku.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BadWolf
Amelie se letmo pousmála po tvých slovech, možná ji i potěšily. Ma’Riar s dýmkou v ústech vstal od stolu a zamířil blíže k ženě.
„Amelie...“ povzdechl při pohledu na ní, „Ma’Riar si myslí, že bys měla konečně přestat truchlit. Měla bys opět začít žít a zapomenout na vše temné co tě potkalo... A když ne na pořád tak alespoň na nějaký čas.“ řekl klidným hlasem khajiit.
„Já vím.“ přikývla, „Já vím... Půjdu s vámi. Obleču si nějaké šaty... Snad tu nějaké naleznu. Budete chtít naučit tančit?“ pokračovala již trochu veseleji. Khajit se spokojeně pousmál, dopřál si několik doušků dýmky a opět se vrátil na své místo.

„Kdo tedy půjde? TY.“ pohlédl na tebe, „A vezmeš si sebou Horatia? Nebo tady Milese?“ zeptal se, „Ma’Riar si zahraje na hodného strýčka khajiita, který pohlídá malé dětičky. Hádá, že to může být zas tak těžké.“
Milesův znatelný úšklebek na tváři značil, že ho slova o hlídání dětí zjevně pobavily.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy