Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Aurelius dne 28.10.2018 22:43
#2262

→ Tah 465
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
Dopřál jsi dobrou chuť a všichni přítomní, kteří ještě nezačali jíst tak nyní učinili. Po celou dobu vládla tichá atmosféra. Jako by nikdo nehodlal se, byť na cokoliv zeptat či nadhodit nějaké klasické nekonfliktní téma. Dojedl jsi jako třetí, první měl snědeno Isaac, následně Flavius a poté jsi následoval ty. Poděkoval jsi za snídani a rozloučil se.

„Držím palce.“ zvolala za tebou ještě Laurana, než jsi stihl stanout na schodišti a zmizet v chodbičce směřující k vaší ložnici. Uvnitř pokoje jsi nalezl vše potřebné, co ti chybělo, vybavil se následně sešel dolů, aniž bys probudil Merril. Laurana už však v té době byla taktéž na cestě nahoru. Setkali jste se v polovině schodů, kde tě krátce objala a darovala ti polibek na rozloučenou.

Opustil jsi rodinnou vilu, legionář střežící přední část pozemku na tebe přísně pohlédl a kývnutím pozdravil. Poté jsi už pokračoval bez sebemenších problémů ulicemi města až k Univerzitě. Jak jsi míjel jednu ulici za druhou stále jsi potkával početné hlídky legie a sem tam nějakou hlídku Bdících. Stanné právo stále platilo. V jedné z ulic jsi dokonce potkal dvojici legionářů, která strhávala plakát, na němž byl urážen nově zvolený kancléř. Spatřil jsi rovněž i několik vyvolávačů, kteří k sobě lákali dav.

„Všechno co se děje je dílem temných sil! Temných sil, které rozpoutali mocní černokněžníci, nekromanti a praktikanti temného umění! Mágové chtějí ovládnout tento svět! Braňte se! Braňme se. Tarn nám dává příležitost! Podpořme jeho vizi magické reformy a dejme tak světu jasné magické hranice! Kde nebude místo pro temnou magii!“ vyřvával tlustší muž v šedivém rouchu na malém stupínku.

Pokračoval jsi dál dokud jsi nedošel k bráně, která spojovala Univerzitu s městem pomocí dlouhého mostu. Legionáři střežící bránu ti nedělali problémy a pustili tě. Brána u magické Univerzity byla rovněž otevřena a střežena, ale stráží podléhající přímo Univerzitě. Velké dveře do sálu Univerzity byly rovněž pootevřené a dvorek kolem mohutné stavby se pozvolna plnil novici a novickami. Jen jsi vešel do dovnitř spatřil jsi hned několik profesorů. Mezi prvními, které jsi spatřil byl onen bdící. Postával se založenýma rukama nedaleko jedné ze soch a cosi vykládal profesorce Seleně Benochové, tentokráte na sobě neměl roucho, ale již obyčejný profesorský mundúr. Kousek od nich postávala Serana, která cosi vysvětlovala nějakému mladému novici, který očividně nejednal úplně podle Univerzitních předpisů. Když skončila novic po ní vrhl nevraživý pohled a vydal se opačným směrem, zatím co mladá profesorka kráčela ke schodišti svižným krokem jako by někam spěchala, pod ramenem svírala knihu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Žena jen přikývla a společně se zbytkem služebnictva se začala věnovat nějaké své činnosti. Delmus přikývl. Vedl tě pryč z kuchyně až ke schodišti do sklepení, kde se však zastavil.
„Sklepení bude zamčené.“ promnul si zarostlou bradu, „A sehnat někoho kdo má klíč bude docela problém... V tomhle chaosu. Ale tady bys měl mít taky soukromí. Sice ne takové, ale lepší něco nežli nic.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BadWolf
„Nemáš zač. Cosi vezmu já na sebe?“ zamyslela se nakrátko, „Nech se překvapit... I když ono to ostatně nebude asi moc velké překvapení, protože já zas tak bohatý výběr nemám. Pravděpodobně to budou nějaké tuctové šaty, kterými příliš před těmi šlechtičnami neoslním.“ řekla s tichým povzdechem, „Ale tak já už oslňovat nikoho nemusím. Mám dvě úžasné dcerušky a alespoň nějakou střechu nad hlavou... dokud si Cayren neposvítí na Ma’Riara.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulín
Odbojáři ihned zpozorněli ještě více, když jsi začal pomalu dávat ruce nahoru a sundávat přilbu. Nechali tě tak učinit v doprovodu monologu, který jsi celou dobu přednášel. Přítomné očividně vůbec nevyvedlo z míry, že se pod zbrojí Thalmorského válečníka schovává imperiál a pokud ano obratně to nedali najevo.

Dohovořil jsi k členům odboje a otočil se ke svým přátelům a začal předstírat, že nejste vůbec obklíčeni. Hovořil jsi o plánu až do chvíle, než černovláska vystřelila šíp, ale magická ochrana jej nepropustila.

„Ani se nehni! Ještě jsme s tebou neskončili.“ upozornila tě rázně, ale zjizvený bosmer jí gestem naznačil ať se upokojí, stejně tak ostatním přítomným.
„Klid Narwin.“ řekl chladným hlasem a přesunul svůj pohled na tebe, „Mé jméno je Thoron.“ představil se aniž by, ale dal najevo jakoukoliv výraznou emoci, udělal krátký krok dopředu, „Ve svém životě jsem neslyšel o lovci špičatých uších, Carwenině mazlíčkovi ani o legátovi Třískovi a jeho taktice: ‚Dělej že dostáváš.‘“ přiznal následně a stále nepolevoval v ostražitosti stejně jako jeho společníci.

Jedna osoba přeci jen polevila v ostražitosti. Byla to osamocená osoba, která ze svého úkrytu vylezla jako poslední. Teď, když jsi na ní zaměřil svůj pohled ihned sis všiml drobnější stavby těla a ženských proporcí. Jakmile žena odhalila svou tvář zahalenou kápí rozpoznal jsi Nivrel.
„Thorone. Můžeš ho nechat jít... On není nebezpečný ani není tvůj nepřítel.“ promluvila a pohlédla na tebe krátce, pak však odvrátila zrak se opět hleděla na bosmerka s jizvou, „Carwen mě poslala, abych ho přivedla zpět... Ztratil se při jedné z našich akcí společně s Belwen. Museli jsme se oddělit a nějak se to celé zkomplikovalo.“ vysvětlovala a udělala několik kroků vpřed, aby nemusela hovořit tolik nahlas.
Thorone gestem odvolal ostražitost svých společníků a sám uschoval zbraně. Černovláska však nevypadala zrovna nadšeně.
„Říkal jste, že tudy pojede karavana... Thalmorská.“ začal Theron pozvolně a sešel k Nivrel, která se k tobě otočila konečně čelem. Vypadala pořád stejně a pravděpodobně měla stále stejné problémy s nosem, které jsi jí kdysi způsobil. „Povězte mi o ní něco víc. Kolik veze zlata, jak dobře bude střežena a co z toho kápne odboji a nám.“
„Carwen žádnou takovou přepadovku neodsouhlasila.“ konstatovala Nivrel, ale Thoron jen mávl rukou, „Carwen není moje nadřízená... rozkazuje možná tak tobě, ale můj oddíl je můj oddíl.“ řekl přísně, „Tak povídej, Aedane... Určitě by se ti hodili moji bojovníci a bojovnice.“
„Nebuď nenažraný Thorone. Žádný přepad nebude... Máme jinou misi copak nevíš?“
„To byla tvá mise. Ostatně jsi jí splnila... Toho imperiála jsi našla.“
„Není s ním Belwen.“
„Není?“ pokrčil rameny Thoron, „Když není tak není. On určitě bude vědět kde je a jestli je naživu. Věř mi Nivrel, že Belwen se o sebe umí postarat a můj oddíl se zase velmi rád postará o karavanu. Takže když dovolíš... Vyslechnu Aedana a jeho moudra od legáta Třísky. Zjevně to byl modrý muž.“
Nivrel znatelně protočila oči a černovláska nevěřícně kroutila hlavou. Ostatní přítomní se nijak nevyjádřili.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Neodpovězené tahy