Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal scorpioncz dne 15.05.2018 10:53
#1969

Když do místnosti vešla skupinka osob v kápích, zjevně mágů kvůli holím, tak nějak jsem už tušil, že z toho jen tak vybruslit jako předtím nebude možné. Ti frajeři přišli dělat potíže, a to konkrétně kvůli dohodě, kterou dohadovala ta altmerka.

Polkl jsem, ignorujíc tichý povzdech hospodské a zvedl se ze židle, otočen čelem k mágům. Dal jsem nenuceně obě ruce za záda, aby to nevypadalo tak do očí bijícně, jako to udělali všichni mágové v místnosti a prokřupl si záda. V obou dlaních mi svitlo slabé zlatavé světlo, když jsem si do nich připravil specialitku proti upírům, "denní světlo". V tu chvíli to mohla vidět jen hospodská a ten její mladíček, takže jsem doufal, že nezačne povykovat a všechno neprozradí. "Třeba si ani nedomyslí tu záležitost se žoldákem, přece jen, každého může najednou popadnout nekontrolovatelný záchvat smíchu." Pomyslel jsem si a trochu se usmál.

Pomalu a nenuceně, stále s rukama za zády, jsem přešel s úsměvem k mágům a stanul po boku rytíře. "Pánové, snad tu nechcete vyvolávat spory? Uvnitř tak krásné hospůdky! Je zjevné, že jste mágové a udělali by jste tu neopravné škody. Takže pojďme to vyřešit v klidu a nebo se všemi venku. Je zjevné, že jste za někým přišli ... z jakého důvodu? A pokud jste tu osobu přišli zabít, tak mi dovolte připomenout, že je to stále nezákonné." Čas, po který jsem mluvil, jsem nenápadně využil k zesílení svých připravených kouzel a vymyšlení plánu.

Nakonec jsem nahodil vřelý úsměv a pokrčil rameny. Během monologu, který jsem vedl, jsem očima těkal po obličejích mágů ve snaze uvidět nějaké rysy, abych určil kdo, nebo odkud jsou. Ruce za zády byly rovněž připraveny v reagovat, kdyby se některý z mágů rozhodl nějak unáhleně jednat.

Vzhledem k jejich chování jsem už u pultu pohřbil možnost, že by všichni z tohohle hostince odešli po svých, takže jsem si připravil plán. Pokud by některý z mágů udělal nějaký nečekaný rychlý pohyb, nebo se snažil cokoliv seslat, hodlal jsem být první. "Nečekají, že jsem mág. To je výhoda ... pokud se o něco pokusí, hnedka si na ně posvítíme. Neočekávám, že budou nemrtví, ale i živým pořádná porce ostrého světla přímo do očí neudělá dobře. Jsou blázni, že stojí tak blízko u sebe, takže je to nejspíš posvítí dvojitou dávkou zrovna všechny ... potom tomu nejblíže a nejvíce ochromenému vrazím loket do břicha, aby nemohl něco udělat rytířoj ... no a pak se uvidí ..." Prošel jsem si ve zlomku sekundy svůj plán a s nyní již mírnějším úsměvem čekal co se bude dít.