Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Tak trochu na ruby - poznatky

Přidal DanielV8 dne 21.10.2015 21:28
#1

Sem můžete psát vaše poznámky ohledně příběhu. ;)

Přidal LordeS dne 21.10.2015 23:04
#2

Můžu napsat poznámku, když příběh ještě nezačal? :)

Ale jo můžu, příběhy a povídky se píší do sekce Váš svět.
Zdejší kobky slouží pro zde hrané hry, či povídky, u kterých se hlasuje jak budou pokračovat.
Ale to jen tak pro pořádek. :)

Přidal EldeR dne 22.10.2015 12:09
#3

Je to tak, jak píše LordeS, takže jsem ti to přesunul na správné místo ;)

Akorát by bylo možná dobré sem rovnou dát první část a ne akorát upozornění :D

Přidal DanielV8 dne 22.10.2015 18:13
#4

Dík za přesunutí. ;) A moc rád bych hned napsal první část, ale včera jsem už šel spát. :D

Přidal LordeS dne 22.10.2015 20:42
#5

Ok budem se těšit ;)

Přidal DanielV8 dne 22.10.2015 21:27
#6

Jak to tak vydím, tak zítra k večeru by měla vyjít 1. část. *.*

Přidal Adrian_S dne 22.10.2015 23:34
#7

Proč na novou událost musím být zrovna v práci?! :/

Safra.. ale jsem zvědav... :)

Přidal Lord Rade dne 23.10.2015 19:41
#8

Tak jsem si první část přečetl. Stylistiku hodnotit nebudu, na to nejsem dobrý, ale porodila docela brzo na to, že jí před chvílí praskla voda. Porod většinou trvá několik hodin.
A k tomu konci, že si probodl krk. Proč by to dělal? Přišel o přítelkyni, ale dostal druhý důvod žít a on sobecky nechá své dítě na ulici.

Přidal DanielV8 dne 23.10.2015 19:47
#9

Byl to takzvaně překotný porod. :D Opravdu existuje. A k tomu druhému poznatku se nebudu vyjadřovat. Vše se dozvíš, až výde 2. část. :D

Přidal KinimodLP dne 23.10.2015 19:49
#10

Bylo zrovna 22:38 hodin, když Elizabeth Woodová právě praskla plodová voda.


Tohle mě dostalo :D To to začíná pěkně drasticky :D :P

Přidal DanielV8 dne 23.10.2015 20:01
#11

Musí být. :D

Přidal SeveruS dne 23.10.2015 20:47
#12

Na styl taky prdim....
Ale...
Ehm, zajímalo by mě, kolikpak Ti je let, ale psát to nemusíš.....
Ona Elizabeth fakt běžela, jo????
Sam si probodl krk????
Porodem se ( samozřejmě nejen ) pro chlapa vše mění, obvykle ten vřískající tvoreček zaujme v jeho životě ono výsostné postavení maximální lásky, na kterém se do té doby vyhřívala žena a před ní jeho matka. Ale dobře, ne každý to tak má a svět je plný bláznů a nebo zbabělců....
Já vím, že je to všechno tak trochu na ruby, ale promiň ( nic ve zlém ), dál už číst nebudu....

PS: Zapoměl jsem na možnost, že Sam nemusel být otcem dítěte, no ale i tak, vlastníma rukama porodí dítě ( krev své zesnulé Lásky ) a probodne si krk kudličkou, kterou předtím přefikl pupeční šnůru. Proč nechával v tom případě dítě naživu, když byl tak pošahanej? Jak je možné, že toho prcka nevinil z Elizabethininy smrti, když ji tak fatálně nedokázal unést?
PPS: Navíc je to velmi krátké, co to je? První stránka první kapitoly? Nebo jen krátký prolog, který měl šokovat? Pokud to druhé, tak u mne to zabralo.

Upravil/a SeveruS dne 23.10.2015 21:39

Přidal DanielV8 dne 23.10.2015 22:32
#13

Nenutím tě to číst, každý má svůj styl psaní. ;) První část byla taková, jaká je. Já nejsem na moc dlouhé psaní. Píši spíše malé části po neurčité době.

Děj je pouze smyšlený, to znamená, že to nemusí být jako v reálném životě. :) Postupem částí se dozvíš (jestli se ti to tedy bude chtít číst), proč to Sam udělal a co se stane s dítětem. ;) Ale cením si tvého hodnocení. :)

Jinak věk tu nechci zatím sdělovat. :)

Upravil/a DanielV8 dne 23.10.2015 22:33

Přidal Aurelius dne 23.10.2015 22:36
#14

Koukám, že tady je každý druhý odborníkem na porod a na psychiku lidí po něm. :D :D

Přidal DanielV8 dne 23.10.2015 22:39
#15

Aurelius napsal:
Koukám, že tady je každý druhý odborníkem na porod a na psychiku lidí po něm. :D :D


Docela mě to dostalo. :D Jak píši, není to reálné! Je to smyšlený příběh. :)

Přidal Lord Rade dne 23.10.2015 22:46
#16

Tak délku bych neřešil. Když jsem začínal, tak jsem taky vždy po kouscích zveřejňoval to, co jsem zrovna dopsal. Není to zrovna to nejlepší, ale vím, jaké to je, když chce člověk hned přijít s kůží na trh...
Aur: Tu nikdo nedělá odborníka. Na to první jsem se jen ptal, protože jsem to nevěděl a to druhé je pouze to, co mi říkala logika. V díle nebyly vysvětleny myšlenkové pochody patřící postavě, takže je úplně normální si říkat: "Vždyť ta věc nedává smysl".
Dokonce i to probodnutí... Většina lidí si krk prostě podřízne. Propíchnutí je poměrně drastičtější způsob zabití.
Chápu, že to autor vymýšlel na koleni, proto je lepší se nad tím chvíli pozastavit a nechat čas, na případné změny.

Přidal DanielV8 dne 23.10.2015 23:13
#17

Jo jinak. Chci aby příběh bavilo číst spoustu lidí. Pokusím se Vám přizpůsobit. Napište mi sem, co přesně Vám vadí a já se to pokusím napravit. Tu 1. část už prosím nechte. Ta se mi moc už upravovat nechce. ;) Děkuji.

Upravil/a DanielV8 dne 23.10.2015 23:15

Přidal Lord Rade dne 23.10.2015 23:24
#18

Co mi vadí jsem už napsal. V dalším díle by sis u mě mohl polepšit reputaci tím, že bys vysvětlil, proč se jeho otec zabil. (Kdyby to bylo něco originálního, tak bych byl rád. Jedno klišé tam už totiž máš - další sirotek, těch už je všude dost :D ) Do povídky samotné ti mluvit nebudu, příběh je tvůj, ale měl bys vždy vysvětlit konání postav. A to konání postav by mělo vždy vycházet, jak z jejich charakteru (který musíš nenásilně nastínit) a z jejich osudů. Bylo by dobré, kdyby sis nejdřív u každé postavy udělal charakteristiku a zkrácený životopis s důležitými mezníky ;)

Přidal DanielV8 dne 23.10.2015 23:39
#19

Lord Rade napsal:
Co mi vadí jsem už napsal. V dalším díle by sis u mě mohl polepšit reputaci tím, že bys vysvětlil, proč se jeho otec zabil. (Kdyby to bylo něco originálního, tak bych byl rád. Jedno klišé tam už totiž máš - další sirotek, těch už je všude dost :D ) Do povídky samotné ti mluvit nebudu, příběh je tvůj, ale měl bys vždy vysvětlit konání postav. A to konání postav by mělo vždy vycházet, jak z jejich charakteru (který musíš nenásilně nastínit) a z jejich osudů. Bylo by dobré, kdyby sis nejdřív u každé postavy udělal charakteristiku a zkrácený životopis s důležitými mezníky ;)


Ta charakteristika není špatný nápad. :D Určitě něco takového udělám, ale dnes už ne. :D Jdu spát. Ráno vstávám na zápas. ;)

Přidal Adrian_S dne 24.10.2015 04:20
#20

Tak, je čas, aby nastoupil člen Grammar nazi.. (ne, to je jen vtip)... ;)

Ale, já nebudu jak ostatní a ohodnotím ti i styl psaní. Ale prvně...

1) Délka

Jenom?? :O Já jsem upřímně na delší dílka a i pár "zkušenějších" lidí, kteří se zabývají psaním, mi řeklo, že je nejlepší psát kratší díla, protože se přejde k věci.. Ale 1. kapitolu (jestli se tomu tak dá říct) mít ani ne stránku?
Škoda, čekal jsem, že když už's psal, na co se máme těšit, tak to bude něco "masivního" a dech beroucího. V téhle chvíli to ve mně nic nevyvolalo, max. rozpaky...

2) Stylistika

Každý má svůj styl psaní (já třeba delší texty, jak jsem již zmiňoval) a ať už je jakýkoli, gramatika je to nejdůležitější, co se týče "formy" textu. Takže...

a ) i/y ->
Plakající přítel nad mrtvím tělem přítelkyně velice truchlil.

správně je "mrtvým"

b ) opakování slov -> dost často v textu používáš "a" ("stáhla sukni A sundala... ; nebo Sam neváhal A popadl telefon A zavolal..." )
Zkus ty věty trochu "pospojit", aby se některá slova či spojky neopakovaly.

c ) Odstavce a přímá řeč -> Odstavce jsou OK, tak nějak ujdou, ale tu přímou řeč bych dal na samostatný řádek (líp se to pak čte, aspoň mně teda jo).

3) Příběhovost

Na začátek to není špatné, i když bych měl pár výhrad. Beru, že tohle je jen "prolog" do příběhu, což je vcelku podařené. Nebudu tápat nad tím, jestli tuhle činnost nebo onu mohli provést. Spíš mě krapek zarazilo, že i na tak krátký text moc ženeš kupředu...

No.. a poslední věc.. Probodnout si hrdlo... hmm... trochu drastické, když před několika okamžiky přišel o ženu, ne? Ale.. mohl v té chvíli zešílet nebo jinak "zmagořit"... Ten konec je takový "mysteriozně-pochmurný"...

Prozatimní hodnocení:

Na tak krátký text, kdy doposud nevím, o čem to bude, nemá smysl, abych hodnotil. Počkám si na další část a pak se rozhodnu..

Ale abys nebyl nějak naštvaný nebo zklamaný, tuhle kritiku, co jsem ti napsal, ber jako "zpětnou vazbu", co by se dalo ještě vylepšit. Tím tě nechci odehnat od psaní, naopak!

Pro ostatní rejpaly (fórany): Ano, taky jsem bídně začínal, ale chci mu pomoct.. ;)

Toť asi zatím vše...